Czy opłaca się montować monitoring w małej firmie? Jaki?

Rozpoczęty dnia 17.02.2012

Odpowiedz w tym temacie

68 postów w tym temacie

JoachimTrans

Gość
17-02-2012, 12:02

Prowadzę małą firmę transportową, a ciągle na forach czytam o tym, że monitoring poprawi kondycję finansową, bo ceny ropy ciągle idą w górę. Ostatnio zacząłem się wdrażać w temat tego monitoringu, znalazłem fajną ofertę Rikaline. Z filmików na stronie wynika, że jest łatwa w obsłudze, a mają całkiem przystępne ceny, ale chciałem się dowiedzieć, czy ktoś korzystał już może z niej i może się wypowiedzieć? i czy to rzeczywiście przyniesie korzyść dla mojej firmy, gdzie jeździ na tą chwilę 14 pojazdów? Właśnie kiedy zaczyna być to odczuwalne i na jakie oszczędności można w związku z tym liczyć?

Tomasz K

Gość
02-04-2012, 09:04

Widzisz... Wszystko zależy od tego jakie masz przebiegi, trasy, oraz najbardziej od samych kierowców. Pracuję z tymi systemami 5 lat i nie znam firmy która przy monitoringu paliwa(w bakach zewnętrznych) nie miałaby oszczędności. Następną kwestią jest sprzęt. Monitoring z pływaka lub szyny CAN jest o kant dupy. Monitoring poprzez sondę to inna sprawa. Kluczem jest dokładność! Nie wierz w filmiki i programy demo. Zawsze proś o prezentacje ONLINE na prawdziwych pojazdach!!! Tylko to da Ci miarodajną ocenę przydatności danego systemu. Wykres paliwa niema prawa mieć żadnych skoków a ciągłość danych powinna pozwalać na odczyt minimum co kilkanaście sekund. Następną sprawą jest koszt inwestycji. Obecnie rozsądne systemy to koszt około 1200 - 1500 zł z jedną sondą paliwa. Cena bez sondy to 1 zł - 700 zł. Abonament 35 - 50 zł za Polskę lub 80 - 120 z roamingiem. Żeby mieć możliwość dobrania dobrego systemu potrzeba trochę więcej danych więc proponuję niezobowiązującą rozmowę i wycenę. Kontakt do mnie - 696 694 113.

Mirek126

Użytkownik
03-04-2012, 09:04

Mozna takze zamontować zabezpieczenie wlewu paliwa, ktore pozwalaja na:

Stała kontrola dostępu do wlewu paliwa
Urządzenie działa z każdym systemem monitoringu
Optyczna i akustyczna sygnalizacja niepowołanych zdarzeń
Natychmiastowe informowanie o próbach zniszczenia/sabotażu
Prosty, zabezpieczony plombami sposób montażu

TomaszK

Użytkownik
03-04-2012, 01:04

Pewnie jest to jakieś zastosowanie bardziej budżetowe, niemniej jednak nie daje pełnego obrazu tego co dzieje się z paliwem. Da jednak kontrolę na tym kiedy i dlaczego bak był otwierany. Koszty również są o wiele mniejsze. Jeśli decydujesz się na montaż sterowników pamiętaj aby były to takie, które można potem rozbudować np. o sondę paliwa!

Pozdrawiam
TomaszK
696-694-113

andrzej83x

Użytkownik
27-06-2012, 03:06

Główna działalność mojej firmy to transport polska holandia. Znajomy namówił mnie na monitoring i jestem z tego bardzo zadowolony. Wydatek był spory ale już dawno mi się zwrócił.

intermodal

Użytkownik
30-06-2012, 03:06

Wydaję mi się, że jest to opłacalne ale musisz wybrać dobrą i rzetelną firmę. A przydaje się szczególnie gdy masz nowych pracowników dzięki temu masz pewnego rodzaju kontrolę co robią i co się dzieje. U znajomego koszt zwrócił się szybko więc polecam. Podpytam się go z jakiej firmy korzysta.

Tomek

Użytkownik
01-08-2012, 08:08

Skorygować te ceny niewiele ale... dobre urządzenie z montażem faktycznie między 1200 a 1500 (z sondą) bez sondy z can około 700 zł, sam lokalizator około 300-400 i taniej kupić można tylko badziewie, abonamenty 35-40 na Polskę ale roaming już od 65 zł z odświeżaniem 4 min. tel 508 892 810

monitorujauto.pl

Gość
09-09-2012, 05:09

Proponujemy monitoring z testowaniem przez miesiąc ZA DARMO! Ceny bardzo przystępne. Jeśli system się nie sprawdzi mogą Państwo zrezygnować bez żadnych kar i opłat.
tel. +48 509 892 810 lub +48 506 026 589
mail: info@monitorujauto.pl

icyyyy

Gość
25-10-2012, 09:10

Polecam system Spaceguard firmy Optoscan, mają naprawdę urządzenia dobrej jakości i będzie pan zadowolony. Wydatek może na początku wydawać sie całkiem spory, ale opłaca się. Poza tym najlepiej popytac gdyż i tak większośc firm robi darmową wycenę. Dlatego warto wybrac najlepszy wariant dla siebie. Podaję numer 74 867 00 11, str. www.spaceguard.pl

Mik

Gość
26-10-2012, 11:10

ogólnie można znaleźć na rynku opcje stworzone z myślą o malej flocie, my mamy raptem 6 samochodów i zamontowaliśy sobie Flotis, koszt był ,ale taka inwestycja szybko nam się zwróciła

robin29

Użytkownik
29-10-2012, 06:10

jak dla mnie się opłaca. mamy monitoring samochodów i się sprawdza. teraz jest fajna opcja z komunikatorem sms - za darmo i bez limitów. my korzystamy w firmie często z tego także ja polecam.my mamy taki

kusmir67

Użytkownik
02-01-2013, 09:01

kontrola wlewu paliwa też jest trochę zgubna niestety, przekonałem się tego u poprzedniego pracodawcy było niestety z tego wiele problemów, moi koledzy do dziś mają problemy z tamtą firmą i wyjaśniają jakieś problemy mimo, ze już tam nie pracujemy

Mocnakawa

Użytkownik
16-05-2013, 09:05

Myślę, że się opłaca. Masz wtedy kontrolę nad spalaniem paliwa i przejechanymi kilometrami. Koszty nie są duże, bo od 399 zł za rok, bez dodatkowych kosztów. Obecnie najtańsze na rynku pakiety oferuje Monitoring GPS PetSoft z Gdańska. Pakiet z sondą paliwową zawiera:
- abonament pokrywa wszystkie koszty utrzymania systemu
- własne centrum zapewniające wsparcie techniczne
- lokalizatory GPS własnej produkcji pozwalające na stabilną pracę
- łatwy montaż lokalizatorów GPS w sieci autoryzownaych partnerów
- kontrola poziomu paliwa w zbiorniku on-line
- powiadomienia mail i SMS o upuście lub tankowaniu paliwa on-line
- kontrola do 2 sond paliwowych on-line
- kontrola poziomu temperatury w przestrzeni łdunkowej on-line
- informacje o położeniu geograficznym on-line
- dostęp do historii tras pojazdów on-line
- historia czasu pracy pojazdu on-line
- powiadomienia mail lub SMS o zdarzeniach
- wykres prędkości i trasy pojazdu on-line
- dostępność danych historycznych on-line
- raporty w wersjach HTML, Excel i Word on-line
- aktualny stan pojazdu (jazda/postój/garaż) on-line
- powiadomienia mail lub SMS o wjeździe lub wyjeździe ze zdefiniowanej strefy on-line
- punkty użytkownika POI on-line
- wysyłanie raportów na adres mail

olo

Gość
05-06-2013, 09:06

a jak sprawdzić dlaczego niektórym pracownikom zajmuje dużo czasu zadania, monitoring to tylko auta, a co jak wyjdzie z niego

Adi

Gość
12-06-2013, 02:06

pobierz pracownikom aplikację na Flotis Mobile, masz wtedy dwa w jednym, moniroing auta i pracownika

FortisPrzeprowadzki

Użytkownik
22-06-2013, 09:06

Moim zdaniem wdrożenie tego typu nadajników GPS opłaca się nawet w małej firmie posiadającej kilka lub kilkanaście samochodów. Nadajniki dają nam możliwości kontroli floty pojazdów, i zapobiegają wykorzystywaniu ich w innych celach np. w jeżdżeniu przez naszych kierowców na tzw. fuchy.

alex

Użytkownik
20-09-2013, 09:09

Według mnie monitoring gps opłaca się nawet w małej firmie. My mamy monitoring polskiej firmy PetSoft. Jak dla mnie ma same zalety. Pracownicy wydajniej pracują, oszczędzam paliwo a klienci są zadowoleni bo towar zawsze jest dostarczany na czas. Jak dla mnie same plusy.

Kera

Użytkownik
28-10-2013, 12:10

Wszystko zaleczy co i ile ginie.

Endrjiu

Użytkownik
15-11-2013, 08:11

Jak dla mnie to zawsze warto. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Endrjiu

Użytkownik
15-11-2013, 08:11

Jak dla mnie to zawsze warto. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.

matix

Użytkownik
03-12-2013, 09:12

Monitoring zawsze się opłaca, bo niestety jak jest, to wszyscy wiemy. Dzisiaj urządzenia GPS i oprogramowanie dają nam naprawdę duże możliwości. Można także korzystać z monitoringów sim, bądź telemetrii (poprzez sieci GSM). Opcji jest sporo.

INSTALATOR GPS

Gość
18-12-2013, 12:12

Jestem instalatorem systemów GPS, współpracuje z różnymi firmami.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś od strony technicznej i o różnych \\"haczykach\\" w umowach zadzwoń a na pewno doradzę jakiś odpowiedni system dopasowany do twoich potrzeb.
Współpracuje z kilkoma różnymi firmami z branży GPS, jestem inżynierem elektroniki z kilkuletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

INSTALATOR GPS
tel. 515 430 877

marobonit

Użytkownik
25-01-2014, 11:01

Polecam aplikację na Flotis Mobile, jest wtedy dwa w jednym, moniroing auta i pracownika

vitek123

Użytkownik
13-02-2014, 01:02

Oczywiście ze opłaca się montować monitoring ;)

MarcinK

Użytkownik
07-04-2014, 05:04

Pracowałem kiedyś w firmie, która oferowała transport do anglii. Nie była to duża firma ale posiadała swój własny monitoring. Sądzę więc, że opłaca się montować taki monitoring

Zgłaszanie