Własny monitoring samochodów. Jakie wybrać oprogramowanie oraz GPS?

Rozpoczęty dnia 11.09.2012

Odpowiedz w tym temacie

54 postów w tym temacie

zbigu32

Gość
11-09-2012, 09:09

Witam,

Chciałbym monitorować w prosty sposób 60-80 samochodów poruszających się po terenie UE.

Prosty tzn. chciałbym wiedzieć gdzie jest teraz samochód, być powiadomiony jeśli przekroczy wybrany obszar oraz o ewentualnym spadku napięcia spowodowanym odłączeniem akumulatora.

Więcej bajerów na chwilę obecną nie potrzebuję, chociaż dodatkowym plusem byłaby szybka możliwość przerzucenia takiego urządzenia GPS pomiędzy samochodami.

Urządzenia GPS jak i oprogramowanie chciałbym zakupić sam, ponieważ nie chciałbym bawić się w abonamenty i niepotrzebne umowy.

Czy możecie mi polecić jakieś dobre oprogramowanie do monitorowania pojazdów oraz sprawdzone lecz niekoniecznie drogie urządzenia GPS?

Dziękuję.

forfor

Użytkownik
18-09-2012, 10:09

Bez abonamentu i umów to może urządzenie na kartę tak jak telefon na kartę, sprawdź czy nie będzie spełniał Twoich wymagań SMOK prepaid.

forfor

Użytkownik
18-09-2012, 10:09

Oto link SMOK prepaid

robin29

Użytkownik
29-10-2012, 06:10

dla mnie fajna opcja jest monitoring samochodów ale z dodatkowymi opcjami jak np. sonda paliwa czy komunikator sms - sa oferty z bezpłatnymi systemami takie jak www.monitoring-gps.net a to duza oszczednosc , poza tym bez limitow można się porozumiewać z pracownikami i być na bieżąco także fajna sprawa jak dla mnie przynajmniej

INSTALATOR GPS

Gość
17-11-2012, 11:11

Jestem instalatorem systemów monitoringu GPS.
Na rynku jest wiele dobrych firm. Nie ma faworyta.
To tak jak z markami samochodów każde auto jeździ tylko każde ma inny komfort podróżowania.
Jeżeli nie wiesz jaki system masz wybrać zadzwoń do mnie a doradzę coś odpowiedniego i odpowiem na pytania jako Instalator takich systemów a nie jako handlowiec który będzie chciał sprzedać jedno konkretne urządzenie za wszelką cenę.

Tel. 515 430 877

Łukasz

Gość
29-11-2012, 10:11

Witam,

Jezeli jest Pan jeszcze zainteresowany systemem bez abonamentu i zbednych umow to prosze o kontakt o ile nie jest z apozno.

kusmir67

Użytkownik
02-01-2013, 10:01

ja mogę polecić monitoring GPS Navi Fleet, firma w której pracuję taki stosuje, podobno mają dzięki temu oszczędności związane z optymalizacją trasy oraz większą wydajnością kierowców, ale nie wiem ile kosztuje inwestycja w taki sprzęt

Geodello

Gość
01-02-2013, 12:02

Żeby mieć własny monitoring trzeba postawić swoje serwery, nie jest to dobre wyjście, chciałem tak zrobić, wiec wiem co mówię. Lepiej mieć u firmy. Ja mam darmowe aktualizacje i teraz firma GPS-LOG wprowadziła tablety przez które można się bezpłatnie kontaktowac z kierowcą, zapytać \"stary, co się dzieje\", czy tez podesłać mu adres. Fajne mają te bajery :)

zadowolony

Gość
02-02-2013, 11:02

Witam,

Zeby miec wlasny serwer wystarczy sredniej klasy komputer i jeden program - zadna filozofia. Jezeli Cie to przeroslo to rzeczywiscie lepiej placic haracz(abonament). Dla zainteresowanych takim rozwiazaniem zostawiam kontakt:
gofer25@gmail.com
Pozdrawiam

max

Użytkownik
06-03-2013, 12:03

ja używam systemu motoguardu, kontakt z kierowcą i wszystkie bajery można sobie dowolnie skonfigurować, polecam, są bardzo tani

max

Użytkownik
06-03-2013, 12:03

ja używam systemu motoguardu, kontakt z kierowcą i wszystkie bajery można sobie dowolnie skonfigurować, polecam, są bardzo tani

Gofer

Gość
07-03-2013, 10:03

Tablety to juz codziennosc, u nas mozna dodatkowo skanowac dokumenty i wysylac do bazy. Dyspozytor z bazy moze wyznaczyc trase, wyslac ja kierowcy na tableta, ktory przejdzie od razu do nawigacji w Automapie.
509257255

zadowolony

Gość
13-05-2013, 05:05

Zapraszam www.kontakt-sat.eu monitoring pomiar paliwa, CAN, komunikacja pisemna zarządzanie i najlepiej będzie poczytać ta firma potrafi sporo.

Magik

Gość
21-05-2013, 11:05

wszystko zalezy od zapotrzebowania, nie ma sensu brac czegoś jak nie będziesz korzystał z jakiś funkcjonalności, w naszym przypadku wyglądąło to tak, że najpier wybraliśy demo firmy Flotis, a później dokonaliśy zakupu

theredhood

Użytkownik
22-07-2013, 02:07

Proponuje wybrać coś z szerokiej oferty finder.pl

nata_lia

Gość
01-08-2013, 10:08

Ciekawe systemy monitoringu mażesz zobaczyć na finder.pl .Mają bardzo przystępne ceny i profesjonalny sprzęt

Kinga

Użytkownik
09-08-2013, 04:08

Ja mam monitoring PetSoft istnieje możliwość pobrania aplikacji na telefon by mieć samochody pod stałą kontrolą. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tej firmy.

arti

Użytkownik
23-08-2013, 05:08

Hej
Ja mam gps TomTom i korzystam z monitoringu firmy PetSoft z Gdańska mają własne lokalizatory które działają bez zarzutów. Posiadają również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Najbardziej podoba mi si dodatkowa opcja podłączenia lokalizatora pod pływak i możliwość pobrania aplikacji na telefon by móc cały czas kontrolować co się dzieje z samochodem.

michal

Użytkownik
05-11-2013, 04:11

Wiem o czym piszesz, też miałem ten problem, że nie mogłem znaleźć nic dobrego. Testowałem kiedyś kilka tańszych monitoringów i to była straszna klęska. Albo ich jakość wykonania była taka, że rozpadały się po kilku trasach, albo każda aktualizacja była płatna lub niedostępna. Nie mówiąc już o kosztach transmisji danych nawet w UE.
W końcu stwierdziłem, że trzeba kupić coś na dłużej a nie iść po kosztach, które ciągle i tak rosły zamiast spadać. Poszperałem w Internecie i znalazłem kilka firm, które mają rozsądne ceny np. Finder, Lokalizuj czy PetSoft. Przekonało mnie w dużej mierze to, że np. PetSoft trzyma dane na swoim serwerze w Polsce, więc jest stabilny a przy tylu danych to bardzo istotne.
Mnie zależało najbardziej na możliwość monitorowania tras moich kierowców – żeby sprawdzić, czy nie wykorzystują samochodów do innych celów lub czy nie nabijają sobie kilometrówki jeżdżąc poza obszar dostaw. No i kilka takich spraw wyszło na jaw – podziękowałem im za współpracę.
Dodatkowo mogłem przydzielać uprawnienia kilku kierowcom w obrębie jednego samochodu to też przydatne, kiedy mamy jakąś ustaloną strukturę w firmie. Nie ma miejsca wtedy na żadne nadużycia.
Ale wiem z doświadczenia, że np. kolega na taxie używa głównie do wyznaczania ekonomicznych tras, by szybko dojechać do klienta i nie spalić za dużo.
Także każdy potrzebuje zupełnie innych funkcji. Na stronach producentów zazwyczaj są fajne tabelki z wykazem najważniejszych funkcji , więc warto się zapoznać. Trochę się rozpisałem więc tak już na koniec z doświadczenia wam powiem, że przede wszystkim patrzcie na funkcjonalność a nie na cenę bo ja się na tym najbardziej przejechałem. Mega ważne jest również wsparcie techniczne – bo nie oszukujmy się większość z nas jest zielona na początku jeśli chodzi o obsługę takiego urządzenia i ewentualne naprawy, czy aktualizacje.

INSTALATOR

Gość
06-11-2013, 08:11

Widzę tu samych handlowców... Nie zachwalające tego PetSoft tak bardzo bo każdy widzi ze nie są to opinie użytkowników tylko handlowców. Pod pływak to każda z firm oferuje podpięcie lecz skoki napięcia na pływaki są tak duże ze mamy pomiar tylko orientacyjny.
Chcesz sie czegoś dowiedzieć wiecej

zadzwoń 515 430 877,

ja jestem instalatorem nie handlowcem.

LOSTnFOUND PL

Gość
06-11-2013, 11:11

Polecamy nowej na rynku polskim , ale znanej na w Europie i na świecie lostnfound

LOSTnFOUND PL

Gość
06-11-2013, 11:11

oczywiście diabeł tkwi w szczegółach tzn technologii, i przyjaznym interfajsie dla uzytkowników.
Zachecam do skorzystania ze szwjcarskiej jakości w polskiej cenie. Przez 30 dni można korzystać całkowicie bezpłatnie z pełnej funkcjonalności naszego systemu po dobraniu urządzenia zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.
lostnfound.com

dostawca rozwiązania

Gość
14-11-2013, 10:11

Zachęcam do zapoznania się z systemem ETOS na stronie www.technoton.pl śledzenie pojazdu on-line w czasie rzeczywistym,pomiary paliwa,statystyka pracy samochodu oraz kierowcy,generowanie zdarzeń z informacją na mail, SMS, Gadu-Gadu,informacja o wypadku za pomocą dedykowanego czujnika,możliwość komunikacji głosowej, oraz elektronicznej z kierowcą , komunikacja z nawigacją w pojazdach, sczytywanie informacji z tachografu oraz wiele innych informacji o zdarzeniach dostosowanych do potrzeb klienta. Jest możliwość na okres próbny przetestowania systemu. Zapraszam do zapoznania się z tym rozwiązaniem . W razie pytań proszę pisać na e-mail: natalia@karson.pl

INSTALATOR GPS

Gość
27-11-2013, 09:11

Jestem instalatorem systemów GPS, współpracuje z różnymi firmami.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś od strony technicznej i o różnych \"haczykach\" w umowach zadzwoń a na pewno doradzę jakiś odpowiedni system dopasowany do twoich potrzeb.

INSTALATOR GPS
tel. 515 430 877

baltazar33

Użytkownik
01-12-2013, 12:12

Jak generalnie to wszystko się sprawdza w praktyce korzyści. Co się dzięki temu zyskuje realnie w stosunku do poniesionych kosztów jakie na początku sie wykłada?

Zgłaszanie