ADR

Rozpoczęty dnia 6.02.2013

Odpowiedz w tym temacie

4 postów w tym temacie

1

kierowca

Użytkownik
06-02-2013, 03:02

Nie posiadam uprawień ADR, a przewożę towary, według specycji, o kwalifikacji ADR morski. Czy jest to zgodne z przepisami?

menio19

Użytkownik
08-03-2013, 12:03

witam!
Mam jeszcze ważne 1 rok uprawnienia ADR,
czy mogę dalej na nich jeździć.
Tyle zamieszania wokół tych nowych plastikowych zaświadczeń, że nie wiem czy te moje są jeszcze ważne?

lukasz

Użytkownik
07-03-2015, 09:03

PODSTAWOWY

Kurs dla kierowców zawodowych uprawniający do przewozu towarów niebezpiecznych wszystkich klas, za wyjątkiem klasy I (materiały wybuchowe) i klasy VII (materiały promieniotwórcze). Warunkiem przystąpienia do kursu jest ukończony 21 rok życia oraz prawo jazdy. Kurs zwany \"podstawowym\", gdyż w celu zdobycia dalszych uprawnień (na cysterny czy klasy I i VII) wymagane jest ukończenie w pierwszej kolejności tego kursu. Okres ważności wydanego świadectwa wynosi 5 lat. Kurs trwa 3 dni (zazwyczaj popołudniami), zaś na zakończenie kursant zdaje egzamin przed komisją z Urzędu Marszałkowskiego. Egzamin polega na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań. Warunkiem zaliczenia egzaminu i otrzymania uprawnień jest prawidłowa odpowiedź na co najmniej 20 pytań.

CYSTERNY, KLASA 1 (WYBUCHOWE), KLASA VII (PROMIENIOTWÓRCZE)

Kursy specjalistyczne, przeprowadzane po zakończeniu z wynikiem pozytywnym kursu podstawowego. Kurs z zakresu przewozu ładunków cysternami trwa 2 dni, kończy się egzaminem pisemnym w postaci testu składającego się z 18 pytań, z czego poprawnych odpowiedzi musi zostać udzielonych na co najmniej 12 z nich. Ukończenie kursu pozwala na przewóz ładunków cysternami wszelkich klas, za wyjątkiem klasy I i VII. Kursy w zakresie klas I i VII są kursami dedykowanymi dla konkretnych klas, z uwagi na ich szczególne niebezpieczeństwo. Z uwagi na to, że ilość przewozów realizowanych w ramach powyższych klas jest znikoma, również ilość kursów w trakcie roku jest ograniczona (raz na 6 miesięcy dla klasy I i raz na rok dla klasy VII). TEL.500193952

Damian

Gość
13-04-2021, 10:04

W budowaniu swojej marki i w zdobywaniu nowych klientów pomaga prestiżowe miejsce na biuro, jakie proponuje Optioffice. Nasze biura serwisowane mieszczą się w centrum miasta,w  punkcie otoczonym przez restauracje, urzędy, piekne widoki, stacje metrai, przystanki tramwajowe i autobusowe. Optioffice proponuje biura już umeblowane, w budynku o wysokim standardzie, Z któego łatwo można dotrzeć do każdej części stolicy. Przy budynku znajdują sie parkingi i miejsca postojowe na rowery. Biura serwisowane  https://optioffice.pl/biura-serwisowane  są zaprojektowane przez dekoratora wnętrz i wyposażone w podstawowy sprzęt biurowy oraz klimatyzację. W przestrzeni biurowej jest dostępna kuchnia, łązienka z prysznicami, pokój relaksacyjny, taras i sale konferencyjne z nowoczesnym sprzętem multimedialnym. Biura serwisowane   https://optioffice.pl/biura-serwisowane  mają miejsce na networking i coworking , oferują pomoc sekretarską, administracyjną, prawną i księgową. Pomagamy rejestrować firmy w KRS, ZUS, US, CEIDG, zarządzamy pocztą , odbieramy telefony i anonsujemy gości.A wszystko w przystępnych cenach. Zapraszamy.

Zgłaszanie