Jednoosobowa firma transportowa

Rozpoczęty dnia 19.11.2016

Odpowiedz w tym temacie

23 postów w tym temacie

1

jarek

Użytkownik
19-11-2016, 08:11

Witajcie mobile! Założyłem ten temat gdyż mam kilka pytań do Was.
Tylko od razu zaznaczam, że jest to poważny temat i liczę tylko na poważne odpowiedzi.
O co tak właściwie chodzi? Chodzi o pracę jako kierowca busa DMC 3,5 t na terenie kraju. Sporadycznie mogą być też jakieś kursy na zachód. Chciałbym zacząć pracę na własny rachunek, swoim samochodem w swojej jednoosobowej firmie.

Zanim podejmę ostateczną decyzję chciałem Was zapytać:
1. W jaki sposób jest liczona amortyzacja jeśli będę jeździł własnym autem?
2. Czy przy jednoosobowej firmie warto zatrudniać spedytora czy wystarczy szukać ładunków na własną rękę np. przez internetowe giełdy transportu?
3. Czy opłaca się zakładanie takiej działalności i zakup auta? Generalnie – czy jest zapotrzebowanie na transport do 3,5 ton? Na giełdzie transportowej widziałem dużo zleceń na 24 t ale czy na busa też można znaleźć dużą liczbę ofert? Przy takiej inwestycji nie chciałbym by nagle okazało się, że przez 2 miesiące będę w domu bo nie będzie ładunków…
4. Jaki jest średni zarobek (na czysto) w transporcie na busach DMC 3,5 t?
5. Czy warto od razu wziąć w leasing nowy samochód czy na początek wystar-czy kupno używanego auta powiedzmy 3 letniego? Wiem, że dostawcze auta nie są wykorzystywane na wyjazd na wczasy tylko do ciężkiej roboty…
6. Czy da się wyżyć tylko jeżdżąc po Polsce czy jednak iść w kierunku całej Europy? Tutaj jedynie problemem jest język obcy. Znam jedynie angielski i to w dodatku w słabym stopniu…

Bardzo bym prosił o pomoc gdyż w 70% jestem zdecydowany na założenie firmy, zakup busa i rozpoczęcie przygody z transportem.

piotrek

Użytkownik
04-01-2017, 05:01

sporo osób tak prowadzi swój biznes, kupuje 1 lub 2 auta, albo zestawy i sa jako przewoźnik w większych firmach transportowych żeby miec stałe zlecenia. MW Spedition ma bardzo dużo przewoźników i ciagle szukają nowych pewnie na trasy do Niemiec bo tak jest najwiecej wyjazdow i ladunkow

grzesiek

Użytkownik
23-02-2017, 12:02

Słuchaj - nikt nie powie Ci, że się to opłaci (bo nikt nie będzie robił sobie konkurencji). Wiadomo, że zawsze będzie zapotrzebowanie na taki transport. Najważniejsze jednak (moim zdaniem), żebyś znalazł sobie jakieś stałe zlecenia - wtedy łatwiej będzie Ci się utrzymać na rynku. A jak wytrzymasz na rynku rok, to wtedy będzie już mega dobrze.
Najczęściej młode firmy transportowe mają problem z tym, żeby zachować płynność - co zrobisz jak kontrahenci ci nie zapłacą? Warto monitorować płatności, sprawdzać faktury, ewentualnie zgłaszać je do firm pośredniczących w odzyskiwaniu należności.
Zlecenia znajdziesz na giełdach internetowych - ale jest tam duża konkurencja. Może poszukaj lokalnie jakiś producentów, dla których będziesz jeździł?
Wiem, że na początku wyda ci się to głupie, bo niby \"łatwo jest ogarnąć jednoosobową działalność\", ale ja polecam ci prowadzić ewidencję całej firmy w jakimś excelu czy profesjonalnym programie typu Firetms. Musisz wziąć pod uwagę, że (mam taką nadzieję) twoja firma będzie się rozwijać - a wtedy przenieść wszystkie dane jest ciężko. Takie programy (czy nawet zwykły excel) wszystko mocno ułatwiają.
Powodzenia

exportfrompoland

Gość
01-03-2017, 02:03

Jeśli myślisz konkretnie o założeniu takiej firmy, poszukaj informacji na ten temat na stronie www.exportfrompoland.info. Bardzo merytoryczna strona.

exportfrompoland

Gość
09-06-2017, 01:06

Sporo informacji na ten temat możesz znaleźć na www.exportfrompoland.info.

Damian Jóźwik

Gość
07-11-2017, 07:11

U mnie spory problem z początku był z pustymi przejazdami i mocno się wkurzałem. Znalazłem giełdę transportową - giełdę furgonetki i problem się rozwiązał. Znajduję ładunki na trasy powrotne i teraz jest ok.

leszek526

Gość
21-11-2017, 02:11

Chciałbym założyć firmę transportową, ale mam kłopot z księgowością. Nie wiem co wybrać. Zastanawiam się nad biurem rachunkowym i księgowością online od https://wfirma.pl Macie może jakieś doświadczenia z tym związane?

maicek37

Gość
27-11-2017, 04:11

Zawiesia linowe, łańcuchowa jak i pasowe kupisz w www.zawiesialinex.pl . To dość istotny element każdego kierowcy. Polecam zapoznać się z tematem bliżej na stronie firmy.

tomaszwww

Gość
23-05-2018, 10:05

Jeśli w późniejszych planach będziesz miał zamiar powiększać firmę lub zatrudniać pracowników, to musisz pamiętać o monitoringu GPS, do samochodów, aby wiedzieć, co dzieje się w danym momencie. Od razu polecę Ci też dobrą firmę - Transmobil. Mają naprawdę niezawodny system.

StraszbyZwierz

Gość
06-07-2018, 10:07

ja pracuje w firmie transportowej Inter Centrum i sobie chwalę, jakbyście szukali pracy to polecam pracodawce. Dobrze płaci i super człowiek.

arek

Gość
11-07-2018, 10:07

Jeśli szukasz dobrej i solidnej firmy transportowej to sprawdź TSL Nordic

Konrad51

Gość
07-08-2018, 01:08

Według mnie zdecydowanie łatwiej byłoby Ci nad wszystkim zapanować, mając pod sobą inne osoby. Pamiętaj wtedy tylko o zamontowaniu lokalizatorów GPS, które dadzą Ci więcej informacji na temat Twoich pracowników (ich lokalizację, itp.) . Najlepsze na rynku lokalizatory gps to te firmy transmobil - są niemal niezawodne.

E100

Gość
09-08-2018, 01:08

Witam,
Polecam też zaopatrzyć się w karty Paliwowe. E100 bez prowizji i z rabatami na paliwo już od małych wolumenów.
Zapraszam do kontaktu

E100

Gość
09-08-2018, 01:08

Witam,
Polecam też zaopatrzyć się w karty Paliwowe. E100 bez prowizji i z rabatami na paliwo już od małych wolumenów.
Zapraszam do kontaktu

Michaldoradca

Użytkownik
20-09-2018, 11:09

Kredyty dla Firm , transportowych.
BEZ WYKAZAYWANIA DOCHODU, BEZ ZABEZPIECZEŃ, BEZ PORĘCZYCIELI.
ZADZOŃ 730 525 570

Filip336

Gość
06-10-2018, 07:10

Ja na Twoim miejscu bym założył porządną firmę, składającą się z co najmniej kilku pracowników. Dzięki temu o wiele łatwiej jest nad wszystkim zapanować. Ułatwia to także obecność lokalizatorów gps w autach firmowych. Obecnie najwyżej w rankingu plasują się lokalizatory firmy TRANSMOBIL>

macin346

Gość
09-10-2018, 06:10

w pierwszej kolejności pamiętaj o licencji transportowej
www.abc-szkolenia.com/audyt-doradztwo-adr-i-tsl/zakladanie-firmy-transportowej/

romb

Użytkownik
16-10-2018, 07:10

Proponuję Ci się rozejrzeć za jakąś firmą rozliczającą kierowców, bo jeździć, prowadzić firmę i rozliczać to za dużo, polecam Ci

kamil3678

Gość
29-10-2018, 09:10

a zrobiłeś już licencje?
polecam ci :
abc-szkolenia.com/audyt-doradztwo-adr-i-tsl/zakladanie-firmy-transportowej/

GotBit

Użytkownik
07-11-2018, 08:11

Moim zdanie takie firmy wciąż mają naprawdę wiele szans na rynku.

rapidtransport

Użytkownik
07-11-2018, 01:11

Prowadzenie samodzielnej jednoosobowej firmy transportowej jest niezmiernie trudne. Jeśli chcesz pozyskiwać zlecenia z zewnątrz, nie związane z żadnym agregatorem usług, potrzebujesz sporych nakładów na reklamę i/lub pozycjonowanie własnej witryny, a i to nie da Ci gwarancji sukcesu. Na początek radzę wybrać jedną wąską dziedzinę transportu, tutaj będzie łatwiej z reklamami i stroną. Jeśli zaczniesz zarabiać na wąskiej gałęzi, można rozkrzewiać biznes i cieszyć się stabilnym wzrostem.

GotBit

Użytkownik
06-12-2018, 07:12

Moim zdaniem takie rozwiązanie tak samo jak każde inne ma swoje wady i zalety.

edel

Gość
18-11-2019, 02:11

Jak zatrudnisz trochę pracowników pomyśl o ich szkoleniu np. na https://inauka.pl 
Szeroki zakres szkoleń.

Zgłaszanie