Otworzenie działalności transporowej

Rozpoczęty dnia 18.08.2019

Odpowiedz w tym temacie

1 postów w tym temacie

1

Kamil16

Gość
18-08-2019, 06:08

Witam.

W niedalekiej przyszłości chcę otworzyć jednoosobową firmę transportową, w której na samym początku będę jedynym pracownikiem wykonującym transport drogowy pojazdem powyżej 3,5 dmc z naczepą typu firanka...
Cały zestaw chcę wźiąć w leasing operacyjny i powierzyć swój pojazd ciężarowy jednej z wiodących firm spedycyjnych w Polsce...

Z czego mi wiadomo, w tym czasie otworzenie firmy transportowej, nie jest takie łatwe i wymaga spełnienia odpowiednich warunków, posiadania kwalifikacji, zezwoleń i środków własnych na początkowe koszta związane z prowadzeniem firmy..

Oczywiście musimy posiadać rzeczywistą siedzibę, miejsce wyposażone w sprzęt techniczny, które będzie miejscem postojowym, do napraw i konserwacji pojazdów...

W związku z tym mam parę pytań do osób której w niedalekiej przeszłości otwierali własne działalności:

-czy siedzibą firmy może być moje prywatne mieszkanie?
-pojazd będzie leasingowany, więc wszelkie naprawy i serwisy będą wykonywane w ASO. Czy to spełni warunek zaplecza serwisowego?
-miejsce postojowe będzie wynajętym miejscem parkingowym na jednym z parkingów dla sprzętów cięzkich...

Pozdrawiam

Zgłaszanie