Porada eksperta

14.01.2014

WITAM...
CHCIALBYM OTWORZYĆ FIRMĘ TRANSPORTOWĄ PRZEWÓZ RZECZY KRAJ I ZAGRANICA.PROBLEM W TYM,ŻE DOWIADYWAŁEM SIĘ W STAROSTWIE I NIE OTRZYMAM LICENCJI PRZEWOŻNIKA BO NIE SPEŁNIAM WYMOGU DOBREJ REPUTACJI.POMYŚLAŁEM ,ŻE OTWORZĘ FIRME RAZEM Z SYNEM ON DOSTAŁBY LICENCJE A JA BYM JEŻDZIŁ AUTEM PONIEWAŻ POSIADAM UPRAWIENIA I NIE MAM ZAKAZU WYKONYWANIA ZAWODU KIEROWCY I JEŻDZIŁBYM NA LICENCJI SYNA.CZY JEST TO MOZLIWE?J JAK MAM TO ZROBIĆ?POZDRAWIAM R.M.

~ROMAN

Nie wiem jakie są powody, dla których Starostwo twierdzi, iż nie posiada Pan dobrej reputacji. Najczęściej utratę dobrej reputacji przewoźnika powoduje prawomocny wyrok w sprawach karnych, karno-skarbowych lub dot. spraw pracowniczych. Jeśli nie dysponuje Pan aktualnym "zaświadczeniem o niekaralności" to rzeczywiście nie będzie Pan mógł uzyskać licencji na transport.
Kwestią odrębną jest kwalifikacja do wykonywania zawodu kierowcy. Jeżeli Pan chce pracować jako kierowca w firmie syna to nie jest wymagana od Pana dobra reputacja tylko brak zakazu wykonywania zawodu kierowcy. Ten wymóg jak rozumiem Pan spełnia. Zatem licencję uzyska syn, a Pan będzie pomagał w prowadzeniu firmy i świadczył pracę jako kierowca.

Wyświetleń: 20 386

Odpowiada

Iwona SzwedIwona Szwed

Porady we współpracy z

Zadaj bezpłatne pytanie