Statkiem.pl, czyli transport morski na wyciągnięcie ręki

Statkiem.pl, czyli transport morski na wyciągnięcie ręki

21.08.2012
Czas czytania ok. 2 minut

Pierwszego dnia sierpnia wystartował serwis, który obala dotychczasowe schematy związane z transportem morskim. Dzięki statkiem.pl w kilka kliknięć myszką można wycenić koszt transportu morskiego. Rewolucją jest także złożenie zamówienia przez www.

Statkiem.pl to serwis, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można zaaranżować eksport lub import tzw. drobnicy morskiej. Dzięki niemu możliwy jest transport zarówno 10 palet jak i jednej paczki. Prostota obsługi i bardzo niskie ceny to kluczowe atuty nowej platformy. Użytkownicy mogą liczyć na rzetelną i fachową pomoc na każdym etapie realizacji zlecenia, co z pewnością docenią przedsiębiorcy rozpoczynający swoją przygodę z eksportem.

Dotychczas firmy decydujące się na wysyłkę swoich towarów drogą morską, musiały poświęcić dużo czasu oraz energii na poszukiwanie odpowiednich dla siebie rozwiązań. Nie jest łatwym zadaniem znalezienie spedytora, mogącego podjąć się zlecenia. Także porównanie dostępnych ofert bywa czasochłonne z powodu braku standaryzacji. Każda firma dostarcza ofertę w sobie tylko  właściwej formie zakładając, że klient ma sporą wiedzę na temat transportu morskiego. Niezbędna staje się więc wymiana wielu maili i telefonów by zlecenie zostało doprecyzowane i trafiło wreszcie do realizacji.

Pojawienie się statkiem.pl oznacza nową jakość w dostępie do usług transportu morskiego. Pełen koszt użytkownik pozna już po kilku kliknięciach. Wystarczy na stronie głównej serwisu wskazać kraj i port dostawy, wybrać rodzaj opakowania zbiorczego dla towaru a także podać jego wagę i wymiary. Po naciśnięciu klawisza „enter” otrzymujemy koszt usługi podstawowej oraz możliwość wyboru opcji dodatkowych. Do dyspozycji użytkownika pozostaje możliwość ubezpieczenia transportu za pośrednictwem HDI Gerling, zlecenie odprawy celnej a także krajowy transport towaru między portem morskim a lokalizacją wskazaną przez zleceniodawcę. Zostaje jeszcze podanie danych adresowych i określenie rodzaju oraz terminu dostępności przesyłanego towaru.

Statkiem.pl to serwis, dzięki któremu można nie tylko niskim kosztem zrealizować transport morski,  ale  także partner biznesowy, który przełamuje dotychczasowe bariery ułatwiając przedsiębiorcom dotarcie na zagraniczne rynki.

Łukasz Siwko

Wyświetlenia: 1158

DPD Polska i Towarzystwo Nasz Dom wyznaczają „Kierunek Samodzielność” – przedsiębiorczość kapitałem na przyszłość

27.07.2020

Ponad 50 000 entuzjastów motoryzacji w jednym miejscu!

26.08.2020

CEO Dachser: „Nasz kompas wskazuje nam właściwy kierunek działań”

19.08.2020

Jan Kisiel startuje w DTM Trophy za kierownicą Mercedesa-AMG GT

8.09.2020

Czynsze w centrach handlowych powinny być proporcjonalne do spadku obrotów

28.07.2020

Solaris wraz z UBSI ponownie wybrany w Izraelu. Do firmy Egged trafi 120 autobusów Urbino 18

28.08.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Rozpoczynamy przetarg na S6 Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej

19.08.2020

Kuehne+Nagel wraz z brytyjską firmą UK Greetings neutralizują emisje dwutlenku węgla

1.09.2020

Pomimo trwającej pandemii COVID – 19 olejowa spółka LOTOSU nie ustaje w dążeniu do maksymalizacji sprzedaży oraz zwiększania efektywności. Potwierdzają to wyniki osiągnięte przez LOTOS Oil w pierwszym półroczu 2020 r

27.08.2020

Volvo FH z I-Save staje się jeszcze bardziej wydajne, oszczędność wynosi nawet do 10 procent

27.08.2020

Czeka nas drugi kryzys w branży gastronomicznej?

18.09.2020

Barometr COVID-19: im dłużej trwa epidemia koronawirusa, tym bardziej realnie polskie MŚP spoglądają w przyszłość

27.07.2020