Statkiem.pl, czyli transport morski na wyciągnięcie ręki

Statkiem.pl, czyli transport morski na wyciągnięcie ręki

21.08.2012
Czas czytania ok. 2 minut

Pierwszego dnia sierpnia wystartował serwis, który obala dotychczasowe schematy związane z transportem morskim. Dzięki statkiem.pl w kilka kliknięć myszką można wycenić koszt transportu morskiego. Rewolucją jest także złożenie zamówienia przez www.

Statkiem.pl to serwis, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można zaaranżować eksport lub import tzw. drobnicy morskiej. Dzięki niemu możliwy jest transport zarówno 10 palet jak i jednej paczki. Prostota obsługi i bardzo niskie ceny to kluczowe atuty nowej platformy. Użytkownicy mogą liczyć na rzetelną i fachową pomoc na każdym etapie realizacji zlecenia, co z pewnością docenią przedsiębiorcy rozpoczynający swoją przygodę z eksportem.

Dotychczas firmy decydujące się na wysyłkę swoich towarów drogą morską, musiały poświęcić dużo czasu oraz energii na poszukiwanie odpowiednich dla siebie rozwiązań. Nie jest łatwym zadaniem znalezienie spedytora, mogącego podjąć się zlecenia. Także porównanie dostępnych ofert bywa czasochłonne z powodu braku standaryzacji. Każda firma dostarcza ofertę w sobie tylko  właściwej formie zakładając, że klient ma sporą wiedzę na temat transportu morskiego. Niezbędna staje się więc wymiana wielu maili i telefonów by zlecenie zostało doprecyzowane i trafiło wreszcie do realizacji.

Pojawienie się statkiem.pl oznacza nową jakość w dostępie do usług transportu morskiego. Pełen koszt użytkownik pozna już po kilku kliknięciach. Wystarczy na stronie głównej serwisu wskazać kraj i port dostawy, wybrać rodzaj opakowania zbiorczego dla towaru a także podać jego wagę i wymiary. Po naciśnięciu klawisza „enter” otrzymujemy koszt usługi podstawowej oraz możliwość wyboru opcji dodatkowych. Do dyspozycji użytkownika pozostaje możliwość ubezpieczenia transportu za pośrednictwem HDI Gerling, zlecenie odprawy celnej a także krajowy transport towaru między portem morskim a lokalizacją wskazaną przez zleceniodawcę. Zostaje jeszcze podanie danych adresowych i określenie rodzaju oraz terminu dostępności przesyłanego towaru.

Statkiem.pl to serwis, dzięki któremu można nie tylko niskim kosztem zrealizować transport morski,  ale  także partner biznesowy, który przełamuje dotychczasowe bariery ułatwiając przedsiębiorcom dotarcie na zagraniczne rynki.

Łukasz Siwko

Wyświetlenia: 1277

S11 - kolejne ważne połączenie drogowe. Sprawdzamy stan realizacji

21.06.2021

Nadawaj i odbieraj przesyłki DHL Parcel w sklepach sieci Kaufland w całej Polsce

28.05.2021

Legendarny sterowiec Goodyear Blimp zawita do Polski

2.06.2021

Hegelmann Poland jako pierwsza spółka w branży TSL powołuje kompleksowe centrum operacyjne dla kierowców i odpowiada na wymogi pakietu mobilności

15.07.2021

BM Reflex: Podwyżki w hurcie wyhamowały, na stacjach wciąż drogo

12.07.2021

Członek Zarządu Solaris w Radzie Fundacji UAM w Poznaniu

20.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Inter Cars to najszerszy asortyment i najszybsza dostawa

20.07.2021

Jest komplet decyzji ZRID na 48 km S11 od Koszalina do Bobolic

1.07.2021

IVECO Daily w wersji 7-tonowej nagrodzony tytułem „samochodu ciężarowego roku” w plebiscycie Fleet News Awards 2021

26.07.2021

Goodyear gotowy na nowy sezon wyścigów pojazdów ciężarowych

17.06.2021

IBRiS: Polacy skłonni dopłacić 30 zł miesięcznie do składki zdrowotnej

28.05.2021

Jakie obowiązki w czasie upałów ma pracodawca?

6.07.2021