Problem z gazodieslem rozwiązany?

Problem z gazodieslem rozwiązany?

27.10.2014
Czas czytania ok. 3 minut

Choć na rynku istnieje wiele instalacji łączących gaz i diesla, to wciąż spore grono użytkowników narzeka na problemy związane z ich eksploatacją. Największą zmorą kierowców, którzy korzystają z zasilania gazowego, jest brak rozwiązań autokalibracyjnych. Ręczne ustawianie parametrów to już przeszłość?

Firma CARGAZ Bis z Poznania, producent znanego już na rynku systemu podwójnego zasilania Solaris Diesel, opatentowała rozwiązanie pod nazwą Solaris Diesel Dual Fuel, które stało się odpowiedzią na najważniejsze błędy w systemie gazodiesla. Wielu właścicieli aut z silnikami wysokoprężnymi i zasilaniem gazowym wskazywało, że manualna kalibracja to główny minus systemów gazodieslowych. To jednak tylko szczyt góry błędów, z jakimi każdego dnia spotykają się posiadacze podwójnego zasilania.

Na wyczucie

Wielu specjalistów montujących systemy gazodieslowe bazuje na „wyczuciu”. Regulacja systemu jest zależna od wielu czynników, m.in. czy podczas testów był przewożony ładunek, obciążenia silnika lub umiejętności kierowców. Koniecznością bywa także dojazd do warsztatu w celu skalibrowania systemu. – Problem dotychczas był bardzo skomplikowany. W Solaris Diesel Dual Fuel został opracowany system automatycznego dopasowywania się diesla i LPG, czyli autokalibracja. Stanowi to patent naszej firmy. – mówi Henryk Rewers, przedstawiciel firmy CARGAZ Bis. Jak dodaje, system zapisuje parametry pracy silnika na dieslu i oblicza dawki dla gazu, na który się następnie przełącza. Kolejnym rozwiązaniem, niespotykanym w istniejących instalacjach, a zastosowanym w Solaris Diesel Dual Fuel, jest autoadaptacja systemu. Autoadaptacja polega na ciągłej samoregulacji. Do tej pory wszystkie istniejące na rynku instalacje wymagają kalibracji manualnej.

Zdalna kontrola

Innym błędem, który notorycznie irytował właścicieli gazodiesli, był brak możliwości monitorowania wyników pracy i ekonomii pojazdu. To szczególny zwrot poznańskiej marki w kierunku właścicieli wielkich flot. Choć nadal to temat tabu, wielu kierowców pozwalało sobie na manipulacje związane z ilością zużytego paliwa. Henryk Rewers deklaruje, że to proceder, który odbywa się na masową skalę, a wielu właścicieli flot wciąż zastanawia się, jak skutecznie kontrolować to zjawisko. W przypadku produktu Solaris Diesel Dual Fuel możliwe jest nadzorowanie w czasie rzeczywistym, za pomocą przeglądarki internetowej, stanu paliw (ON i LPG), wybranych parametrów instalacji, pozycji pojazdu czy zdalne diagnozowanie i ustawianie systemu. Wszystkie te informacje są archiwizowane i dostępne w każdej chwili w postaci precyzyjnych raportów.

Jednym z ciekawszych rozwiązań zaproponowanych w systemie Solaris Diesel Dual Fuel są także czujniki otwarcia zaworów tankowania gazu, które sygnalizują datę oraz czas tankowania paliwa, dzięki czemu istnieje możliwość sporządzenia raportu. Dotychczas nie było możliwość weryfikacji tankowania LPG w innych instalacjach.

Przyjaciel kierowcy

Innowacją wśród systemów z gazodieslem jest również opcja Asystenta Kierowcy. System tworzy raporty z techniki jazdy kierowców oraz wysyła alarmy w postaci smsów lub e-maili w przypadku przekraczania określonych parametrów. – Celem tej opcji jest ukrócenie sytuacji, podczas których kierowca jest szkolony, a podczas eksploatacji nie stosuje się do żadnych reguł i działa na niekorzyść swojego szefa. – dodaje Henryk Rewers.

Produkt Solaris Diesel Dual Fuel jest odpowiedzią dla dotychczasowych, niedoskonałych systemów dostępnych na rynku. Innowacyjne rozwiązania tego produktu pozwalają na odbudowanie zaufania i zainteresowania gazodieslem na polskim rynku. Choć instalacja jest stworzona w pełni z polskich komponentów, a firma działa w Poznaniu, to głównym rynkiem zbytu są Stany Zjednoczone, Malta, Czechy i kraje za wschodnią granicą, m.in. Białoruś czy Kazachstan.

cheap fifa coins | cheap fifa 14 coins | replica gucci | fake burberry | replica mulberry handbags | chanel outlet | replica mulberry

Wyświetlenia: 1050

Nowe szkolenia dla rynku ciężarowego

4.08.2020

Radom kupuje kolejnych 9 elektrycznych Solarisów!

26.08.2020

Czego o biznesie nauczyła nas pandemia

6.08.2020

Po kilkunastu latach eksploatacji wymieniamy nawierzchnię A4

7.08.2020

Pomorska Miss Scania 2020 z głosowaniem online

7.09.2020

Jakie inwestycje mieszkaniowe wejdą na rynek

22.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

TT-Thermo King jedynym autoryzowanym serwisem Renault Trucks w Białymstoku i okolicach

31.08.2020

Rozpoczyna się remont A4 w województwie opolskim

5.08.2020

O krok od podpisania umowy na S7 Siedlin - Załuski

17.09.2020

Kolejna reforma górnictwa zablokowana. Kopalniom grożą bankructwa

23.08.2020

Barometr COVID-19: im dłużej trwa epidemia koronawirusa, tym bardziej realnie polskie MŚP spoglądają w przyszłość

27.07.2020

A4 koło Krzyżowej jest przejezdna, ale wymaga docelowej naprawy

26.08.2020