Szwajcarski producent pojemników i palet powiększył fabrykę

Szwajcarski producent pojemników i palet powiększył fabrykę

26.10.2016
Czas czytania ok. 2 minut

Firma Georg Utz Sp. z o.o. - szwajcarski producent pojemników i palet dla logistyki i magazynowania z tworzywa sztucznego, zakończyła rozbudowę zakładu produkcyjnego w Kątach Wrocławskich. W wyniku inwestycji powstała nowa hala produkcyjna i dodatkowy magazyn wysokiego składowania oraz rozbudowano pomieszczenia socjalno-biurowe. Budowa trwała blisko rok i była realizowana przy zachowaniu ciągłości pracy w istniejącym budynku.   W wyniku przebudowy firma dwukrotnie zwiększyła swoją powierzchnię – do 12 000 m2.

Rozbudowa firmy oznacza uzupełnienie dotychczasowego parku maszynowego o nowe wtryskarki oraz urządzenia do termoformowania o większej wydajności. Pozwala to poszerzyć gamę produktów oferowanych na rynek polski, czeski i rosyjski, a także zwiększyć elastyczność i szybkość reakcji na potrzeby klientów. W konsekwencji przeprowadzonej inwestycji dwie technologie wykorzystywane przez producenta -– formowanie wtryskowe oraz termoformowanie zostały ulokowane w dwóch odrębnych halach produkcyjnych. 

Decyzja o rozbudowie fabryki była podyktowana przede wszystkim potrzebą dalszego rozwoju firmy. Doszliśmy do momentu wykorzystania mocy produkcyjnych w 100 %. Specyfika naszego biznesu związana z używaniem skomplikowanych urządzeń o dużych gabarytach oraz form na pojemniki i palety, powoduje, że możliwość współpracy z firmami podwykonawczymi jest bardzo ograniczona. Chcąc się dalej rozwijać, potrzebowaliśmy przestrzeni dla nowych maszyn oraz powierzchni magazynowej. Kierowaliśmy się również chęcią polepszenia warunków socjalnych naszych pracowników – powiedział Wojciech Bytner, dyrektor generalny Georg Utz Sp. z o.o. 

Filozofią Grupy Utz jest zasada: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, która zakłada koncentrowanie produkcji w zakładach zlokalizowanych blisko klientów. Daje to możliwość lepszego rozumienia problemów poszczególnych rynków i dopasowania produktów do dominujących w danym regionie gałęzi gospodarki. Powstanie, a następnie rozbudowa zakładu w Kątach zostały przeprowadzone w oparciu o tę zasadę. Grupa Utz posiada siedem zakładów produkcyjnych w: Polsce, Szwajcarii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Chinach oraz sieć przedstawicielstw na całym świecie. 

Cechą wyróżniającą firmę od innych producentów pojemników z tworzywa sztucznego jest wykorzystanie dwóch technologii. Pojemniki i palety produkowane są wtryskowo, natomiast wypraski na części techniczne - w procesie formowania próżniowego. Pozwala to zaproponować klientom szeroką gamę rozwiązań dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb, a także wymagających zastosowania elementów obydwu technologii. 

Ideą biznesu Utz jest oferowanie klientom bardzo trwałych opakowań wielokrotnego użytku, które mogą być wykorzystywane  przez długi czas. Plastikowe pojemniki po zakończeniu swojej żywotności, są poddawane recyklingowi i dzięki temu ponownie wracają do procesu produkcyjnego. Ekologia i troska o środowisko naturalne są również bardzo ważne w innych aspektach funkcjonowania fabryki - w zakładach Utz woda wykorzystywana do chłodzenia maszyn krąży w obiegu zamkniętym. W ten sposób odzyskane ciepło służy do ogrzewania pomieszczeń, dzięki czemu straty energii zredukowane są do minimum.

Wyświetlenia: 473

Kolejne miliardy na CPK. Jaka jest przyszłość rządowej inwestycji?

9.11.2020

Szerokości Podcast – pierwszy podcast dla branży transportowej

24.11.2020

Mercedes-Benz ogłosił partnerstwo z Riot Games i podkreślił, że „społeczność jest najważniejsza”

2.10.2020

IVECO S‑WAY NP 460 zdobywa tytuł „Zrównoważonej Ciężarówki Roku 2021” w kategorii Ciągniki Siodłowe

9.11.2020

Grupa Waryński z szerokimi planami inwestycyjnymi

2.11.2020

FPP i CALPE: Koniec z papierem przy zawieraniu umów o pracę!

13.10.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Powierzenie pełnienia obowiązków prezesa Zarządu Grupy LOTOS

13.11.2020

Lotnisko przygotowuje się do najtrudniejszej zimy w historii

23.11.2020

BM Reflex: Czy spadek cen ropy przełoży się na ceny paliw na stacjach?

30.10.2020

Ruszamy z czwartym, ostatnim przetargiem na A2 Siedlce - Biała Podlaska

20.11.2020

Elektromobilność zamienia się w doświadczenie akustyczne

21.10.2020

Solaris wyróżniony nagrodą Światowego Lidera Elektromobilności

23.11.2020