Zmiany w łódzkich biurach Deloitte

Zmiany w łódzkich biurach Deloitte

27.06.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Deloitte, międzynarodowa grupa doradcza, świadcząca m.in. usługi konsultingowe i audytorskie, zdecydowała się na zmiany w ramach zajmowanych powierzchni biurowych w swoich oddziałach w Łodzi. Deloitte Audyt przenosi się do Bramy Miasta, gdzie zajmie 432 mkw., zaś Deloitte Digital renegocjował umowę najmu w Fabryce Grohmana i powiększył biuro do 978 mkw. W obu transakcjach najemcy doradzała firma Colliers International.

Brama Miasta to biurowiec zlokalizowany w bardzo dogodnej lokalizacji – w Nowym Centrum Łodzi, bezpośrednio przed wejściem głównym na dworzec Łódź Fabryczna przy ul. Kilińskiego. Charakterystyczna architektura budynku swoją estetyką nawiązuje do fabrycznych tradycji miasta, a „przepołowiona” bryła ma tworzyć swoistą bramę, prowadzącą od nowoczesnego Nowego Centrum do secesyjnej ulicy Piotrkowskiej. Będzie to pierwszy w Łodzi kompleks z systemem Connected by Skanska, integrującym różne funkcje budynku - pozwalającym m.in. na poruszanie się bez tradycyjnych kart dostępu, oferującym systemy „activity based parking” oraz „connected fit-out”, dzięki któremu najemcy będą mogli sterować temperaturą, czy rezerwować sale za pomocą aplikacji mobilnej. Firma Skanska, będąca deweloperem i właścicielem biurowca, certyfikowała go w systemie LEED oraz wyposażyła w stację do ładowania aut elektrycznych i udogodnienia dla rowerzystów. Brama Miasta posiada również certyfikat „Obiekt bez barier”, poświadczający jego dostępność architektoniczną dla osób z ograniczoną sprawnością.

Drugi z łódzkich biurowców, będący siedzibą Deloitte Digital – dawna fabryka Ludwika Grohmana – to XIX-wieczny budynek poprzemysłowy, przekształcony w nowoczesną przestrzeń biurowo-konferencyjną o wysokim standardzie. W 4-kondygnacyjnym obiekcie znajduje się 1400 mkw. powierzchni biurowej na wynajem. Zrewitalizowany budynek mieści się pobliżu dzielnicy Księży Młyn, przy ulicy Tymienieckiego 22G. Atutem biurowca jest znajdujący się przed nim malowniczy park ze stawem i alejkami spacerowymi, ławkami i altanami. Właścicielem obiektu jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA.

– Łódź pozostaje szóstym największym biurowym rynkiem regionalnym w Polsce. Istniejące tu zasoby wynoszą obecnie prawie 470 tys. mkw. To skala porównywalna do Katowic oraz Poznania. W bieżącym roku wolumen powierzchni biurowej przekroczy próg 0,5 mln mkw. Dodatkowo lokalny rynek oferuje najemcom bardzo konkurencyjne warunki w porównaniu z innymi aglomeracjami. Czynsze wywoławcze w biurowcach klasy A kształtują się obecnie na poziomie 13,5-14,5 euro za mkw. miesięcznie. Kolejnym wyróżnikiem miasta jest unikalna architektura łącząca tradycję przemysłową z nowoczesnością, czego przykładem są dwa biurowce, w których swoje biura ulokowała firma Deloitte – mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers International w Łodzi, odpowiedzialny za doradztwo najemcy w obu transakcjach.

Deloitte to międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze i audytorskie, m.in.: konsulting, doradztwo finansowe, podatkowe i prawne dla firm, usługi związane z transformacją cyfrową oraz zarządzanie ryzykiem. Główna siedziba w Polsce znajduje się w Warszawie. Dodatkowo firma ma biura lokalne w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, we Wrocławiu oraz dwa w Łodzi.

Colliers International

Wyświetlenia: 182

Nowe smaki food courtów, czyli kondycja sektora gastronomicznego w polskich centrach handlowych

30.09.2019

Analiza wpływu Grupy DB Cargo Polska na otoczenie ekonomiczne, społeczne i środowisko naturalne

26.09.2019

Mariusz Piszczek mianowany Dyrektorem Zarządzającym DAF Trucks Polska

18.10.2019

Opony Goodyear pokonują konkurencję w najnowszych testach opon zimowych Auto Zeitung oraz Auto Bild Sportscars

29.10.2019

Busworld 2019: Scania przedstawia autobusy miejskie i podmiejskie nowej generacji

18.10.2019

DPD Polska po raz czwarty partnerem E(x)plory

4.11.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Na kursie kolizyjnym – w trosce o bezpieczeństwo

25.10.2019

Dwa BTSy pod jednym dachem

6.11.2019

Agility stawia na ekologię i inwestuje w zielone łańcuchy dostaw

23.10.2019

Efektywność + 20% dzięki Strategii Lean

10.10.2019

Targi Fleet Market 2019 – spotkanie biznesu z motoryzacją

7.11.2019

Solaris ponownie we Wrocławiu

2.10.2019