To już oficjalne! Prologis otrzymał certyfikat BREEAM z oceną „Outstanding”

To już oficjalne! Prologis otrzymał certyfikat BREEAM z oceną „Outstanding”

14.08.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Budynek 3 w Prologis Park Prague-Airport w Czechach to niezwykła inwestycja, która otrzymała najwyższą – „Wybitną” („Outstanding”) ocenę BREEAM. Osiągnięcie zostało potwierdzone w maju, a sam certyfikat został oficjalnie przekazany przez Shamira Ghumrę, dyrektora BREEAM na ręce Michala Vrby, vice president, head of project management na Europę Środkowo-Wschodnią, oraz jego zespołu, 6 sierpnia w Pradze.

BREEAM to najstarszy uznany na świecie system oceny budynków i projektów infrastrukturalnych pod kątem ich wpływu na środowisko. Ta akredytacja uznawana jest za wiodący standard w branży, natomiast ocena „Outstanding” jest najwyższą możliwą do uzyskania oceną w tym systemie. Budynek 3 o łącznej powierzchni 37 800 metrów kwadratowych to ukoronowanie naszego nieustającego zaangażowania w budowanie zrównoważonych inwestycji dla naszych klientów w regionie Europy Środkowej. Aż 27 500 metrów kwadratowych zostało oddanych do użytku jako obiekt typu build-to-suit firmie EYELEVEL – spółce o zasięgu globalnym zajmującej się projektowaniem, tworzeniem i aranżowaniem sklepów firmowych dla znaczących światowych marek.

„W strategii biznesowej koncentrujemy się na  ochronie środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładzie korporacyjnym, stale podnosząc nasze standardy” – powiedział Michal Vrba, kierownik zespołu odpowiedzialnego za projekt i budowę budynku 3.

Nasze podejście się sprawdza – w całej Europie kontynentalnej jedynie trzy budynki logistyczne otrzymały ocenę „Wybitną” według systemu akredytacji BREEAM, z czego aż dwa należą do Prologis i zostały przez nas zbudowane. W 2017 roku Prologis jako pierwszy i jedyny deweloper w Czechach otrzymaliśmy ocenę „Outstading” za budynek 18 w Prologis Park Prague-Rudna. Te dwa obiekty dołączają do grona aż 14 projektów Prologis akredytowanych w ramach BREEAM, z których dwa otrzymały ocenę „Excellent”, dwa ocenę „Very Good”, a osiem otrzymało ocenę „Good”.

Budynek 3 uzyskał końcowy wynik na poziomie 88,3 procent. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić znaczne oszczędności operacyjne.  – O 83,5 procent zredukowaliśmy ilość używanej wody pitnej, dzięki nowoczesnemu systemowi gospodarki wodnej, zaawansowanemu systemowi detekcji wycieków i systemowi odzyskiwania deszczówki. Zmniejszyliśmy także zużycie energii aż o 54 procent. Powierzchnie biurowe wyposażyliśmy w unikalny system ogrzewania, zasilany przez specjalne pompy do ogrzewania podłóg. Natomiast system rekuperacji (wentylacji z odzyskiem ciepła) pomaga poprawić komfort i samopoczucie pracowników naszych klientów.

Dodatkowo  powierzchnie zewnętrzne parku zaprojektowaliśmy tak, aby zwiększyć ich różnorodność biologiczną. Posadziliśmy rodzime gatunki roślinności, zioła i trawy, a także krzewy i drzewa. Dzięki temu lokalna fauna i flora, jak owady i ptaki, może rozwijać się w swoim naturalnym, chronionym siedlisku. Ponadto, tam gdzie było to możliwe, do budowy wykorzystaliśmy materiały pochodzące całkowicie lub częściowo z recyklingu.

Zrównoważony rozwój stanowi podstawę wszystkich naszych działań. Dla nas  to nie tylko wybór materiałów czy oszczędność energii i kosztów – to coś znacznie więcej, bo obejmuje takie kwestie jak zdrowie i dobre samopoczucie. Przykładem naszych działań w tym zakresie jest zapewnienie atrakcyjnego środowiska pracy. Dostęp do wykwalifikowanych pracowników i zatrzymanie ich to najwyższy priorytet dla naszych klientów, dlatego oferujemy im rozwiązania, dzięki którym mogą być o krok przed tym, co przyniesie przyszłość.

Wyświetlenia: 129

Najważniejsza część remontu mostu w Wierzbicy (DK62) za nami

25.11.2019

ID Logistics utrzymuje wysokie tempo wzrostu w III kwartale 2019

4.11.2019

OT Logistics negocjuje sprzedaż działalności żeglugi śródlądowej w Niemczech i floty przynależącej do tej działalności za ok. 19 mln EUR

28.11.2019

Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej

23.10.2019

Jakość usług EFL nagrodzona Złotym Godłem

28.11.2019

Wpływ letnich upałów na problemy z akumulatorem zimą – jak ustrzec się przed awarią

8.11.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Najkorzystniejsze oferty na S11 Koszalin-Bobolice zostały wybrane!

30.11.2019

Goodyear podejmuje współpracę z Reynolds Logistics w ramach nowej pięcioletniej umowy na usługi Goodyear Total Mobility

16.10.2019

Kolor, przed którym stoisz – nowa wystawa na placu Europejskim

28.11.2019

Energopol nie wywiązuje się z umów. GDDKiA reaguje

15.10.2019

Podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla S1 w Dąbrowie Górniczej!

28.10.2019

Otwarcie zamówień na Mercedes-Benz A 250 e z hybrydowym napędem plug-in

15.11.2019