Znana truckerka ambasadorką kampanii #HEROTRUCKER

Znana truckerka ambasadorką kampanii #HEROTRUCKER

25.08.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Znana truckerka ambasadorkąkampanii #HEROTRUCKER. Będzie namawiać kierowców do nauki zasad pierwszej pomocy.

Iwona Blecharczyk, popularna w branży TSL jako Trucking Girl, od lat angażuje się w tego typu akcje społeczne. Tym razem została twarzą kampanii, ponieważ jako osoba pracująca w zawodzie kierowcy zawodowego wie, że poziom wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy wśród jej kolegów jest niski.

Pracujemy i żyjemy w drodze. Często jesteśmy świadkami wypadków - przypomina Iwona Blecharczyk- Jako pierwsi znajdujemy się na miejscu wypadku i musimy udzielić pierwszej pomocy. Dlatego tak ważne jest, by każdy z nas miał wiedzę i umiejętności, jak bezpiecznie pomagać.

Inicjatorem akcji jest Fundacja Truckers Life angażująca się w działania na rzecz kierowców zawodowych. Kampanię wspiera Spółka ORLEN OIL - producent i dystrybutor środków smarnych, w tym Platinum Ultor - najnowszej generacji olejów silnikowych przeznaczonych do samochodów ciężarowych, autobusów i ciężkiego sprzętu.

Twórcy kampanii chcą przekonać kierowców do tego, że nawet podstawowa wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy, może uratować życie. Ponadto mają zamiar wynagrodzić tych, którzy wykazali się odwagą i pomogli ofiarom wypadku.

Szukamy bohaterów - stwierdza krótko Dagmara Trusewicz, organizatorka akcji - Nie chcemy, żeby takie osoby były anonimowe. Przeciwnie. Powinny stanowić wzór do naśladowania.  Podobnego zdania jest Iwona Blecharczyk - Truckers Life w ramach swojego projektu #HEROTRUCKER nie tylko przeszkoli kierowców, ale także nagłośni historie bohaterów, którzy udzielili pomocy ofiarom wypadku. Pokaże ludzi, którzy uratowali komuś życie. To świetna inicjatywa!

Znajomość zasad pierwszej pomocy zwiększy bezpieczeństwo na drogach

O tym, jak potrzebne są kursy pierwszej pomocy, świadczą dane statystyczne. Wg raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na temat stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działań realizowanych w tym zakresie w roku 2017 doszło do 32760 wypadków drogowych, w których zginęło 2831 osób, a 11103 zostało ciężko rannych.

Dane Policji mówią natomiast, że od początku wakacji w wyniku wypadków drogowych zginęło już ponad 90 osób.

Start już podczas Verva Street Racing

Kampania rusza podczas Verva Street Racing, największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce, gdzie Fundacja Truckers Life wraz z partnerem strategicznym Orlen Oil będą promowali wiedzę na temat pierwszej pomocy.

Akcja #HEROTRUCKER, która potrwa do końca 2019 roku, będzie bazowała na filmach edukacyjnych zawierających instrukcje na temat udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. We wrześniu oficjalnie wystartuje konkurs, którego szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej http://herotrucker.eu/.

W kwestiach merytorycznych kampanię wspierają profesjonaliści i praktycy: grupa Gotowi do Ratowania oraz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Patronami medialnymi kampanii są: Polskie Radio PR I, Trans.info, Na Osi, 40ton.net, Polski Trucker.

Honorowe Partnerstwo objęli: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Transport i Logistyka Polska oraz Stowarzyszenie Polski Trucker.

Wyświetlenia: 166

Scania AXL – nowy koncepcyjny bezzałogowy pojazd ciężarowy

24.09.2019

Rusza trzeci przetarg na A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce

3.10.2019

Osobistości 200-lecia Centralnej Administracji Drogowej

11.11.2019

LINK z podwójną homologacją wyjechał na tory w województwie lubuskim

8.10.2019

Radosław Woźniak prezesem Europejskiego Funduszu Leasingowego

27.09.2019

Wpływ letnich upałów na problemy z akumulatorem zimą – jak ustrzec się przed awarią

8.11.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Fracht FWO Polska o sytuacji na rynku lotniczym cargo

12.11.2019

Mostostal Warszawa zrealizuje kolejny budynek mieszkalny na warszawskim Wilanowie

29.10.2019

Kuehne + Nagel rozbudowuje centrum farmaceutyczne w Belgii

21.10.2019

Nowe wersje silnikowe dostępne w polskiej gamie

26.09.2019

Kolejne sądy orzekają na korzyść frankowiczów – umowa z Getin Noble Bank prawomocnie nieważna

11.10.2019

Agata Kupracz rozstaje się z Portem Gdańsk

27.09.2019