Jedna odwaga, trzy życia Andrij Sirowackij bohaterem kampanii #HeroTrucker

Jedna odwaga, trzy życia Andrij Sirowackij bohaterem kampanii #HeroTrucker

4.09.2019
Czas czytania ok. 3 minut

_Andrij Sirowackij, pochodzi z Ukrainy, mieszka w Strzelcach Krajeńskich, pracuje w polskiej firmie transportowej. Wraz z rodziną stara się o polskie obywatels_two.

Słoneczna niedziela, początek tygodnia pracy kierowcy zawodowego. Andrij Sirowackij zmierza w stronę szczecińskiego portu, tam czeka go załadunek. Przed nim długa trasa po Europie. Andrij nie przeczuwa, że za chwilę wydarzy się coś, co odmieni nie tylko jego życie. Pomiędzy węzłami Szczecin Kijewo a Szczecin Dąbie zatrzymał go karambol, który wstrząsnął całą Polską. Samochód ciężarowy wjechał w samochód jadący przed nim, a ten, jak w domino, w kolejny, i w kolejny. Auta stanęły w płomieniach.

Andrij ujrzał wybuch i nie zawahał się ani przez chwilę, chwycił gaśnicę i pobiegł w stronę płonącego samochodu. Uratował 3 osoby, w tym dziecko. Nie myślał wtedy o sobie, czy swojej rodzinie. Zachował się szlachetnie, bohatersko. Dla niego najważniejsza była pomoc ofiarom wypadku. Do dnia dzisiejszego skromny Andrij nie może zrozumieć rozświetlonych jupiterów nad jego osobą. Twierdzi, że inni zachowaliby się w podobny sposób.

I taki jest cel kampanii #HeroTrucker. Jej głównym przesłaniem jest zwiększenie świadomości wśród kierowców zawodowych na temat udzielania pierwszej pomocy. Twórcy kampanii chcą przekonać kierowców do tego, że nawet podstawowa wiedza i umiejętności, mogą uratować czyjeś życie, czego przykładem jest postawa Andrija, prawdziwego #HeroTruckera.

Całą historię heroicznego czynu Andrija poznacie oglądając film, w którym bohater opowiada o swoim działaniu krok po kroku. Link znajduje się tutaj .

Poprzez artykuły i filmy instruktażowe z zakresu pierwszej pomocy, a także przybliżanie kierowcom prawdziwych historii osób, które wykazały się odwagą i uratowały życie chcemy krzewić bohaterskie postawy oraz wyedukować jak najwięcej kierowców.

Szukamy bohaterów - stwierdza krótko Dagmara Trusewicz, organizatorka akcji - Nie chcemy, żeby takie osoby były anonimowe. Przeciwnie. Powinny stanowić wzór do naśladowania. Podobnego zdania jest Iwona Blecharczyk - Ambasadorka Kampanii #HeroTrucker - Truckers Life w ramach swojego projektu nie tylko przeszkoli kierowców, ale także nagłośni historie bohaterów, którzy udzielili pomocy ofiarom wypadku. Pokaże ludzi, którzy uratowali komuś życie. To świetna inicjatywa!

Wszystkie materiały dydaktyczne oraz historie bohaterów znajdziecie na stronie specjalnie dedykowanej kampanii – http://www.herotrucker.eu/.

Organizatorami akcji są Fundacja Truckers Life i Spółka ORLEN OIL, producent i dystrybutor środków smarnych, w tym Platinum Ultor - najnowszej generacji olejów silnikowych przeznaczonych do samochodów ciężarowych, autobusów i ciężkiego sprzętu.

W kwestiach merytorycznych kampanię wspierają profesjonaliści i praktycy: grupa Gotowi do Ratowania oraz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Patronami medialnymi są: Polskie Radio Program I, Trans.info, Na Osi, Brd24.pl, Polski Trucker.

Honorowe Partnerstwo objęli: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Transport i Logistyka Polska oraz Stowarzyszenie Polski Trucker.

Wyświetlenia: 285

Zatwierdzono Science Based Targets dla Scania

30.04.2020

Hillebrand o wyzwaniach logistyki branży beverage wobec Covid-19 i kolejnych etapów odmrażania gospodarki – komentarz eksperta

28.05.2020

Aplikacja Clicktrans już dostępna dla przewoźników

26.05.2020

Jak epidemia koronawirusa zmieni świat, który znamy?

20.05.2020

Rocznica nazwy marki: 120 lat Mercedesa

14.04.2020

Najwięcej biur we Wrocławiu wynajmuje sektor IT

8.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

ID Logistics - dynamiczny I kwartał, wzrost sprzedaży o 9,6 proc.

8.05.2020

DHL Parcel partnerem aukcji charytatywnej UJ i ASP

24.04.2020

Bez smaru miedzianego w układzie hamulcowym pojazdów użytkowych

18.05.2020

Mądrze zarządzaj olejem swojej floty

3.04.2020

Koronawirus nie wpłynął na ceny OC

2.04.2020

Sieć sklepów SPAR wprowadza zakupy z odbiorem osobistym

8.04.2020