Życie ma pierwszeństwo! Edukujemy na rzecz korytarzy życia na drogach!

Życie ma pierwszeństwo! Edukujemy na rzecz korytarzy życia na drogach!

23.09.2019
Czas czytania ok. 3 minut

„Życie ma pierwszeństwo” - to hasło kampanii edukacyjnej skierowanej do polskich kierowców. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat zasad tworzenia korytarza życia. Organizatorem kampanii jest działająca przy Ministrze Infrastruktury Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

„Życie ma pierwszeństwo” to nie tylko hasło kampanii. To przede wszystkim myśl, która powinna przyświecać każdemu polskiemu kierowcy: co zrobić, by droga do celu była bezpieczna - zarówno dla nas samych, jak dla innych uczestników ruchu.  

- Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z priorytetów rządu. W tym celu podejmujemy odpowiednie działania legislacyjne. Wiemy, że musimy nieustannie kształtować odpowiednie postawy Polaków – a to jest możliwe dzięki takim kampaniom jak „Życie ma pierwszeństwo” - powiedział minister infrastruktury, przewodniczący KRBRD Andrzej Adamczyk.

Umiejętność tworzenia korytarza życia jest w tym kontekście niezwykle ważna. Rocznie na polskich drogach ma miejsce około 32 tysiące wypadków[1]. Do każdego z nich muszą dojechać służby ratunkowe. Często na drodze straży pożarnej, pogotowia ratunkowego czy policji stają kierowcy, którzy nie wiedzą, jak prawidłowo ustąpić służbom miejsca na drodze.

- Często widzimy kierowców, którzy w ostatniej chwili nerwowo szukają sposobu, by zjechać do krawędzi jezdni. Byłoby to znacznie prostsze, gdybyśmy za każdym razem, gdy stajemy na światłach lub w korku, zatrzymywali się właśnie przy tej krawędzi, a nie jak to mamy w zwyczaju – na środku pasa ruchu. O korytarzu życia powinniśmy pamiętać przez cały czas poruszania się po drodze – mówi Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Właśnie dlatego Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała kampanię społeczną, która ma za zadanie edukować kierowców. Działanie to wpisuje się w inicjatywy dotyczące brd podejmowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Kluczowym elementem kampanii jest interaktywny spot.

- W spocie pokazujemy, że nasze zachowanie za kierownicą ma realny wpływ na życie innych osób. Właśnie dlatego widz ma wolny wybór – to od niego zależy, jak skończy się pokazana historia. Wierzę, że dzięki temu poruszymy wyobraźnię kierowców i wpłyniemy na ich postawy. Każdy zaangażowany w realizację tej produkcji strażak czuł, że jest to wyjątkowy projekt, o ogromnym znaczeniu społecznym – dla strażaków jest to szczególnie ważne, bo zawsze chcemy dotrzeć do ofiar wypadków jak najszybciej, aby im pomóc - mówi Tomasz Tomala, szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Batorskiej.

Poza spotem w ramach kampanii prowadzone będą m.in. działania w Internecie, powstanie także strona kampanii http://www.zyciemapierwszenstwo.pl

Spot w pełnej wersji można obejrzeć na stronach http://www.krbrd.gov.pl oraz http://www.zyciemapierwszenstwo.pl

Wyświetlenia: 311

Znamy najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Oświęcimia

18.05.2020

BM Reflex: Spadek cen benzyny do poziomu najniższego od 2009 roku

11.05.2020

Bridgestone i Microsoft wprowadzają inteligentny system monitorowania opon

3.07.2020

Majowa ofensywa produktowa Valeo

20.05.2020

Przedsiębiorcy apelują do kandydatów na Prezydenta

2.07.2020

LOTOS spółką dywidendową pomimo trudnych czasów

8.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

GDDKiA: Odliczamy do wakacji (cz. 7)

26.06.2020

LOTOS Biznes i Niebieski Szlak z nagrodami

26.06.2020

#Koronawirus - Recesja największa od 30 lat – jaki spadek PKB w 2020 roku?

15.05.2020

Cały kompleks biurowy Silesia Business Park w rękach filipińskiego inwestora

3.06.2020

Goodyear rozszerza ofertę Goodyear Total Mobility o przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do śledzenia naczep Fleet Tracker

26.06.2020

Barometr COVID-19: sektor MŚP potrzebuje rok na rekonwalescencję po koronawirusie. Najszybciej na powrót do formy liczą firmy handlowe

29.06.2020