PEKAES – kurs na kolejne inwestycje. Otwarcie nowego terminalu w Legnicy

PEKAES – kurs na kolejne inwestycje. Otwarcie nowego terminalu w Legnicy

24.09.2019
Czas czytania ok. 2 minut

PEKAES, czołowy operator logistyczny, od początku 2019 roku oddał do dyspozycji Klientów nowoczesne terminale w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, a dziś również nowy obiekt w Legnicy. Rosnący popyt na usługi transportowe i przeładunkowe sprawia, że PEKAES powiększa swoje terminale dystrybucyjne i planuje dalszą rozbudowę sieci oddziałów.

PEKAES stale zwiększa nakłady finansowe na rozwój infrastruktury sieci dystrybucyjnej. W ciągu ostatnich kilku lat spółka uruchomiła nowoczesne terminale w Łodzi, Sosnowcu, Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Gdyni i Zielonej Górze. W 2019 roku doszły kolejne obiekty, w tym nowy terminal PEKAES w Legnicy, przy ulicy Boiskowej 7.

_– Legnica to kolejny etap inwestycji PEKAES w nowoczesne obiekty terminalowe, które zapewnią nam jeszcze większe możliwości przeładunkowe i dystrybucyjne naszej sieci krajowej. Obrany przez nas kurs inwestycyjny dotyczy także rozbudowy już istniejących obiektów. Terminal CHEMIKALS w Braniewie, służący do przeładunku gazu płynnego, dwukrotnie zwiększył moce operacyjne. Rozbudowaliśmy także  terminal kontenerowy SPEDCONT, który o_becnieobsługuje około 35 procent towarów jadących z Chin do Polski. Te inwestycje to nasza odpowiedź na rosnące potrzeby rynku –mówiMaciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Lokalizacja kolejnego terminalu spółki nie jest przypadkowa. Legnica to ważny punkt na mapie logistycznej Dolnego Śląska.

Świadcząc usługi drobnicowe i intermodalne na tak dużą skalę, poszukujemy najlepszych lokalizacji, które zapewniają sprawną i optymalną realizację projektów. Chcemy być blisko naszych Klientów w regionie, zapewniając im serwis na najwyższym poziomie. _N_owy oddział
w Legnicy, który dzisiaj rozpoczyna swoją działalność, znacząco poszerza nasze możliwości operacyjne oraz skalę działania –
dodajeMaciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES dysponuje obecnie jedną z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce: 19 własnych, krajowych terminali dystrybucyjnych zapewnia sprawny przepływ ładunków zarówno na terenie Polski, jak i Europy.

PEKAES

Wyświetlenia: 275

Grupa LOTOS sponsorem polskiej koszykówki

25.05.2020

Internet Rzeczy, AI, aplikacje dla nadawców i adresatów Technologie, które skracają drogę międzynarodowych przesyłek

14.05.2020

Skaryszew zyska obwodnicę

3.06.2020

Solaris dostarczy do Pragi 20 autobusów Urbino 10,5

4.06.2020

Dachser Polska ze stałymi połączeniami do Moskwy, Kaliningradu i Niżnego Nowogrodu

2.06.2020

Jak zmieni się rynek pracy po epidemii?

9.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Sztuczna inteligencja wjeżdża na tory

18.05.2020

IVECO ogłasza ponowne uruchomienie produkcji w fabrykach we Włoszech i w Hiszpanii

8.05.2020

GDDKiA - Czas docenić rzetelność

26.05.2020

LOTOS spółką dywidendową pomimo trudnych czasów

8.05.2020

Jak epidemia wpłynie na polski eksport?

10.06.2020

Program środowiskowy Net Zero Carbon wyróżniony w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego 2020

25.06.2020