PEKAES – kurs na kolejne inwestycje. Otwarcie nowego terminalu w Legnicy

PEKAES – kurs na kolejne inwestycje. Otwarcie nowego terminalu w Legnicy

24.09.2019
Czas czytania ok. 2 minut

PEKAES, czołowy operator logistyczny, od początku 2019 roku oddał do dyspozycji Klientów nowoczesne terminale w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, a dziś również nowy obiekt w Legnicy. Rosnący popyt na usługi transportowe i przeładunkowe sprawia, że PEKAES powiększa swoje terminale dystrybucyjne i planuje dalszą rozbudowę sieci oddziałów.

PEKAES stale zwiększa nakłady finansowe na rozwój infrastruktury sieci dystrybucyjnej. W ciągu ostatnich kilku lat spółka uruchomiła nowoczesne terminale w Łodzi, Sosnowcu, Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Gdyni i Zielonej Górze. W 2019 roku doszły kolejne obiekty, w tym nowy terminal PEKAES w Legnicy, przy ulicy Boiskowej 7.

_– Legnica to kolejny etap inwestycji PEKAES w nowoczesne obiekty terminalowe, które zapewnią nam jeszcze większe możliwości przeładunkowe i dystrybucyjne naszej sieci krajowej. Obrany przez nas kurs inwestycyjny dotyczy także rozbudowy już istniejących obiektów. Terminal CHEMIKALS w Braniewie, służący do przeładunku gazu płynnego, dwukrotnie zwiększył moce operacyjne. Rozbudowaliśmy także  terminal kontenerowy SPEDCONT, który o_becnieobsługuje około 35 procent towarów jadących z Chin do Polski. Te inwestycje to nasza odpowiedź na rosnące potrzeby rynku –mówiMaciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Lokalizacja kolejnego terminalu spółki nie jest przypadkowa. Legnica to ważny punkt na mapie logistycznej Dolnego Śląska.

Świadcząc usługi drobnicowe i intermodalne na tak dużą skalę, poszukujemy najlepszych lokalizacji, które zapewniają sprawną i optymalną realizację projektów. Chcemy być blisko naszych Klientów w regionie, zapewniając im serwis na najwyższym poziomie. _N_owy oddział
w Legnicy, który dzisiaj rozpoczyna swoją działalność, znacząco poszerza nasze możliwości operacyjne oraz skalę działania –
dodajeMaciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES dysponuje obecnie jedną z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce: 19 własnych, krajowych terminali dystrybucyjnych zapewnia sprawny przepływ ładunków zarówno na terenie Polski, jak i Europy.

PEKAES

Wyświetlenia: 111

Czy energia z OZE trafi do polskich domów? Potrzeba rozbudowy sieci przesyłowych

21.11.2019

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca ciężarówki

29.10.2019

Program promocji branży tekstylno-odzieżowej kusi młodych ludzi atrakcyjną karierą

26.11.2019

Sztuka dla biznesu, czyli wszystko o wspieraniu kreatywności w organizacji. Mercedes-Benz wspiera publikację na ten temat

30.10.2019

Czołowi operatorzy stacji do ładowania samochodów elektrycznych podpisują umowę na Wielką Brytanię i kraje Nordyckie

23.10.2019

II etap obwodnicy Inowrocławia zakończony

30.10.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Elektromobilość, a zachowania konsumenckie

22.10.2019

Jedno sprawozdanie zamiast czterech. Głos Przedsiębiorcy likwiduje bariery biurokratyczne

4.12.2019

Bezpieczeństwo i ochrona pracy w magazynie

14.11.2019

S5 będzie kompletna!

8.11.2019

FM Logistic publikuje raport na temat zrównoważonego rozwoju

29.11.2019

Wyniki konkursu kreatywnego „Młody kierowca”

27.11.2019