DAF i Goodyear łączą siły, aby wyłonić  najlepszego kierowcę ciężarówki

DAF i Goodyear łączą siły, aby wyłonić najlepszego kierowcę ciężarówki

26.09.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Finał międzynarodowego konkursu DAF Driver Challenge 2019 odbędzie się na torze testowym Goodyear w Luksemburgu

Już w najbliższy weekend (28-29 września) kilkunastu najlepszych europejskich kierowców ciężarówek przyjedzie do ośrodka testowego Goodyear w Colmar-Berg w Luksemburgu. Zmierzą się tam ze sobą w finale międzynarodowego konkursu DAF Driver Challenge 2019. Mottem „Bądź najlepszy, jedź najlepiej” DAF – wspierany przez partnerów Goodyear i Dekra – promuje trudny i wymagający zawód kierowcy ciężarówek. Od marca do września, łącznie ponad 1000 kandydatów z około 900 firm z trzydziestu krajów Europy, a także Turcji i Rosji, rywalizowało ze sobą o tytuł najlepszego kierowcy ciężarówki.

Do konkursu DAF Driver Challenge 2019 mógł przystąpić każdy pod warunkiem, że posiada pełne kwalifikacje do prowadzenia ciężarówki i czystą kartotekę. Po wstępnym procesie rejestracji online, obejmującym ocenę wiedzy drogowej i zrozumienia funkcjonowania pojazdów użytkowych, wybrani kierowcy zostali zaproszeni do udziału w krajowym finale. Najlepsi z nich będą reprezentować swój kraj w finałowych zmaganiach na szczeblu międzynarodowym. Polskę reprezentować będzie Kornel Grzybowski z Dolnego Śląska, który zawodowym kierowcą został w 2009 roku.

Podczas międzynarodowego finału konkursu DAF Driver Challenge 2019, zaplanowanego na ostatni weekend września, osiemnastu krajowych mistrzów zademonstruje swoje umiejętności prowadzenia pojazdów, świadomość bezpieczeństwa drogowego, a także znajomość branży transportowej. Wezmą oni udział w serii innowacyjnych i ambitnych warsztatów zaprojektowanych z myślą o przetestowaniu finalistów. Uczestnicy zasiądą za kierownicą nagradzanych pojazdów z serii DAF XF, CF i LF, wyposażonych w najnowsze opony Goodyear FUELMAX GEN-2 i KMAX GEN-2, które zwiększają efektywność paliwową i wydłużają przebiegi.

Jury, składające się z ekspertów w dziedzinie nauki jazdy, oceni każdego finalistę pod względem wiedzy technicznej dotyczącej pojazdów i opon, ekologicznej jazdy i znajomości zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także zdolności manewrowania i innych kluczowych obszarów. W ten sposób wyłoni Mistrza DAF Driver Challenge 2019.

„Goodyear i DAF kontynuują długoterminową współpracę rozwojową, koncentrującą się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług transportowych o wysokiej wydajności oraz doskonałych rozwiązań w zakresie mobilności” – powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon użytkowych Goodyear w Europie. „Szczególną satysfakcję przynosi nam udział w międzynarodowym konkursie DAF Driver Challenge 2019, promującym wymagający zawód kierowcy ciężarówek. Celem Goodyear jest jak największe ułatwienie życia kierowcom i ich codziennej pracy. Osiągamy to dzięki unikalnej, dostosowanej do potrzeb klienta ofercie Goodyear Total Mobility dla flot. Obejmuje ona wysokiej jakości opony i ich inteligentny monitoring, a także rozwiązania w zakresie zarządzania ogumieniem w celu utrzymania go w doskonałym stanie. Ofertę dopełniają usługi serwisowe świadczone przez ogólnoeuropejską sieć TruckForce, która pomaga utrzymać pojazdy ciężarowe w ruchu. W ten sposób przyczyniamy się do maksymalizacji czasu sprawności i poprawy bezpieczeństwa kierowców, a także podnosimy ich komfort, umożliwiając im doskonalenie się w pracy”.

Finał międzynarodowego konkursu DAF Driver Challenge 2019 odbędzie się na torze testowym Goodyear w Colmar-Berg w Luksemburgu. Tor, niegdyś homologowany do testów Formuły 1, ma długość 3 960 metrów. Obecnie jest wykorzystywany do szeroko zakrojonych testów opon osobowych i ciężarowych, które pomagają zapewnić wysoki poziom osiągów i wydajności na mokrych i suchych drogach. Finaliści wezmą udział w dziewięciu różnych warsztatach technicznych i obsługowych.

Wyświetlenia: 412

Hillebrand o wyzwaniach logistyki branży beverage wobec Covid-19 i kolejnych etapów odmrażania gospodarki – komentarz eksperta

28.05.2020

DHL Parcel partnerem aukcji charytatywnej UJ i ASP

24.04.2020

Kuehne + Nagel otwiera we włoskiej Weronie nowoczesny magazyn wina i napojów spirytusowych

25.05.2020

Kontrakt na budowę Baltic Pipe podpisany

15.05.2020

W domu zamiast na Hawajach: Jan Frodeno staje przed wyzwaniem „Ironman w domu”

9.04.2020

FPP i CALPE: Reguła wydatkowa – tylko we współpracy z ekspertami

20.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Kolegium Uniwersyteckie w Londynie, londyński szpital University College i Formuła 1 opracowują aparaty oddechowe, które pomagają ratować życie

8.04.2020

Tegoroczny kryzys gospodarczy będzie większy niż w 2009 roku?

27.04.2020

DHL Parcel wspiera walkę z koronawirusem

7.04.2020

#Koronawirus – Czego bać się bardziej – epidemii czy kryzysu ekonomicznego?

6.05.2020

Dynamiczna wymiana oleju – 2. część szkolenia Ravenol

21.05.2020

Największy samolot świata przywiózł do Polski sprzęt medyczny. Posłuży w walce z epidemią

14.04.2020