18 kierowców ciężarówek będzie konkurować w ten weekend w Luksemburgu na poligonie Goodyear

18 kierowców ciężarówek będzie konkurować w ten weekend w Luksemburgu na poligonie Goodyear

27.09.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Kornel Grzybowski będzie reprezentować Polskę na międzynarodowym finale konkursu na najlepszych kierowców DAF Driver Challenge

Kornel Grzybowski z polskiego oddziału firmy Raben Transport będzie jednym z 18 zawodowych kierowców z całej Europy biorących udział w międzynarodowym finale konkursu DAF Driver Challenge, który odbywa się w Luksemburgu w ten weekend. Kierowcy, którzy na przełomie ubiegłych miesięcy zwyciężyli krajowe finały DAF Driver Challenge – a wcześniej trudną rundę eliminacyjną – będą walczyć o ceniony tytuł Kierowcy Roku.

Wybitny kierowca ciężarówki to prawdziwy rzemieślnik, który potrafi maksymalnie wykorzystać potencjał ciężarówki. Konkurs DAF Driver Challenge wyłoni prawdziwego mistrza w tym zawodzie. Jedyny w swoim rodzaju konkurs DAF Driver Challenge jest otwarty dla każdego, kto ma uprawnienia do kierowania samochodami ciężarowymi, niezależnie od tego, pod jaką marką jeździ na co dzień.

Czynnik wyróżniający
Droga do finału DAF Driver Challenge rozpoczęła się na początku tego roku od zapisów, podczas których kandydaci musieli przekonać jury o swoim rzemiośle, poświęceniu, umiejętnościach i pasji. Tylko najlepsi z najlepszych zostali następnie zaproszeni do udziału w konkursach krajowych w całej Europie i poza nią. Na podstawie zagregowanych wyników wszystkich 30 konkursów krajowych wyłoniono 18 finalistów, którzy dzięki swojemu mistrzostwu zakwalifikowali się do finału. Finał konkursu odbędzie się w ten weekend – 28 i 29 września – na imponującym poligonie doświadczalnym firmy Goodyear w Luksemburgu, pod nadzorem DEKRA, największej europejskiej firmy zajmującej się kontrolą pojazdów.

„Doskonali kierowcy to doskonałe ciężarówki”
Richard Zink, Dyrektor ds. marketingu i sprzedaży i członek zarządu DAF Trucks: „Od dziesięcioleci budujemy ciężarówki, które zapewniają najlepszy na rynku komfort dla użytkownika, oferując szeroką gamę rozwiązań technicznych, które mają wspomagać kierowcę w codziennej pracy. Jednak to dopiero umiejętności samego kierowcy są w stanie w pełni ukazać potencjał pojazdu. Dlatego stawiamy kierowcom wyzwania, aby pokazali wybitne umiejętności za kierownicą naszych wybitnych pojazdów.”

Wyświetlenia: 233

Coraz większe wydatki z budżetu państwa. Na kolejne obietnice polityków może nie starczyć pieniędzy

19.09.2019

BM Reflex: Ceny paliw piąty tydzień poniżej 5 PLN/l

20.10.2019

BM REFLEX: Ceny paliw w kierunku 5 PLN/l

1.09.2019

262 mln zł na zadania drogowe w 8 województwach

10.09.2019

Koła na żelaznym bruku

14.10.2019

Światowy Dzień Wolontariusza 2019: Pracownicy Grupy Deutsche Post DHL pomagają kształtować lepszy i bardziej ekologiczny świat

17.09.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Nowy w pełni cyfrowy program lojalnościowy Valeo

2.10.2019

Po raz szósty pomagamy „Zobaczyć morze”

12.09.2019

Napływ azjatyckich inwestycji do krajów Europy Środkowo-Wschodniej stale rośnie

15.10.2019

Debiut Solarisa w Opolu

13.09.2019

Podsumowanie Dni Otwartych we Wrocławiu – Dwa dni z najnowocześniejszą intralogistyką

27.09.2019

DSV finalizuje przejęcie Panalpiny

23.08.2019