Z własnym kubkiem na LOTOSIE

Z własnym kubkiem na LOTOSIE

3.10.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Spółka LOTOS Paliwa włącza się w akcję Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste,  które promuje ograniczanie produkcji szkodliwych, plastikowych odpadów. Z początkiem października, kupując na stacji w Cafe Punkt wybrany gorący  napój do swojego własnego, ulubionego kubka – oszczędzasz złotówkę.  LOTOS jest pierwszą tak dużą siecią, która zaangażowała się w tę  inicjatywę.

Każdego roku na świecie zużywa się miliardy jednorazowych produktów, w tym kubków. Mimo rosnącej świadomości na temat segregacji odpadów, jedynie 0,25% tych opakowań trafia do recyklingu. Nietrudno zatem wyobrazić sobie, że z każdą kawą czy herbatą zakupioną w opakowaniu jednorazowym, rośnie góra odpadów, które  rozkładają się przez kilkaset lat. Działalność ekologiczną warto  rozpocząć od edukacji i uświadamiania samym sobie oraz społeczeństwu, że dbanie o środowisko naturalne nie powinno być przykrym obowiązkiem, ale naturalnym odruchem.

Grupa LOTOS jako firma odpowiedzialna społecznie i aktywnie zaangażowana w  ochronę środowiska naturalnego chętnie promuje rozwiązania wspierające  działania proekologiczne. Jednym z przykładów takiego działania jest  akcja „Z własnym kubkiem”, w którą zaangażowała się spółka LOTOS Paliwa. Wyrazem tego jest przede wszystkim ograniczenie ilości odpadów, jakie  każdego roku powstają w wyniku używania jednorazowych opakowań oraz  edukacja społeczna w tym zakresie. Organizatorzy akcji „Z własnym
kubkiem” oraz przedsiębiorstwa w nią zaangażowane chcą przekonać  klientów, że kupując napój do swojego wielorazowego naczynia, mają  realny wpływ na ratowanie ekosystemu i ograniczenie szkodliwych odpadów.
– LOTOS Paliwa, podobnie jak wszystkie podmioty wchodzące w skład Grupy  Kapitałowej LOTOS, od lat aktywnie uczestniczy w kształtowaniu  świadomości pracowników oraz konsumentów. Odpowiedzialność za środowisko naturalne to nasz obowiązek, dlatego chętnie angażujemy się w różnego  rodzaju działania proekologiczne. Inicjatywa „Z własnym kubkiem” to  także aktywny dialog z naszymi klientami, którzy będą mieli okazję  przekonać się, że ekologia po prostu się opłaca. Proponowana przez nas  zniżka za zakup napoju do własnego kubka to nagroda i zachęta to tego,  by żyć świadomie. Mamy nadzieję, że więcej polskich firm także przyłączy się do akcji – mówi Adam Pawłowicz, wiceprezes Zarządu LOTOS Paliwa ds. handlu.

LOTOS Paliwa jest pierwszą tak dużą siecią, która przyłączyła się do akcji „Z własnym kubkiem”. W trosce o środowisko, które jest naszym wspólnym  dobrem, Grupa LOTOS zachęca nie tylko inne podmioty, ale także  konsumentów do włączenia się w inicjatywę zorganizowaną przez Polskie  Stowarzyszenie Zero Waste. Więcej informacji na temat akcji na  dedykowanej stronie internetowej:
http://zero-waste.pl/z-wlasnym-kubkiem/

Co zrobić, by wziąć udział w akcji na stacjach LOTOS?

Wystarczy pojawić się na stacji z własnym kubkiem i zakupić wybrany produkt z  oferty Cafe Punktu – małą lub dużą kawę, herbatę, espresso lub napój  czekoladowy. Przy wyborze napoju w ramach promocji #zwłasnymkubkiem  klienci otrzymają 1 zł zniżki. Akcja obowiązuje od 1 października 2019  na wszystkich stacjach LOTOS. Więcej informacji na ten temat znajduje  się w regulaminie promocji.

LOTOS Paliwa

Wyświetlenia: 111

Pesa Elf2 Wlkp z homologacją!

13.09.2019

Brak pracowników może pogorszyć kondycję 66 proc. firm z sektora MŚP

27.08.2019

Droga w jodełkę

6.10.2019

Rynek handlowy w aglomeracjach po I połowie roku

18.09.2019

CEVA Logistics uruchamia drogową linię drobnicową na trasie Chiny - Polska

10.10.2019

Polski finał Optifuel Challenge w Polsce 2019

30.09.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wodorowy Solaris na testach w Poznaniu

17.09.2019

Foksal 13/15: najpiękniejsze kamienice w Warszawie znów zachwycają

11.09.2019

Franke rozwija się w Adgar Park West

1.10.2019

Brak deficytu i duże, jednorazowe wpływy do kasy państwa. Rząd zaakceptował ambitną ustawę budżetową

23.09.2019

Czwarty odcinek S19 w budowie

8.10.2019

Dachser w gronie ekspertów od niebezpiecznej chemii

25.09.2019