Coraz więcej wózków widłowych jeździ w leasingu

Coraz więcej wózków widłowych jeździ w leasingu

3.10.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Leasing wózków widłowych zyskuje na popularności, co  potwierdzają ostatnie dane Związku Polskiego Leasingu. W pierwszym  półroczu 2019 roku w ten sposób zostały sfinansowane takie inwestycje o  łącznej wartości blisko 658 mln zł. To aż o 60 proc. więcej niż rok  wcześniej. Dla przedsiębiorców, którzy planują inwestycje w wózki  widłowe, EFL przygotował specjalną ofertę „Leasing 107%”.
- Zainteresowanie leasingiem wózków widłowych w dużym stopniu  jest uzależniony od kondycji najważniejszych sektorów polskiej  gospodarki. Dzieje się tak\, ponieważ tego rodzaju sprzęt jest nabywany  przez naprawdę rożne podmioty takie jak firmy budowlane\, transportowe\,  zakłady produkcyjne\, tartaki czy firmy logistyczne. Utrzymanie tak  dobrych wyników\, jakimi zakończyliśmy pierwszą część tego roku\, będzie  więc zależeć przede wszystkim od tempa wzrostu gospodarczego. To\, jak  wynika z prognoz ekonomistów\, będzie nieco wolniejsze w drugim półroczu\, jednak liczymy\, że rynek leasingu wózków widłowych nadal będzie się  pomyślnie rozwijać – mów Adam Linkiewicz Menadżer ds. Rozwoju Rynków w EFL.

Leasing na 107%

 Obecni i nowi klienci firmy mogą skorzystać z leasingu operacyjnego i podpisać umowę w oparciu o zmienną stopę procentową na okres 48 miesięcy.  Minimalna wartość przedmiotu może wynosić 50 tys. zł, a maksymalna 500  tys. zł. Procedury dotyczące leasingowania wózków widłowych są  uproszczone, dzięki czemu poprzez system scoringowy decyzja kredytowa  jest podejmowana już w kwadrans. Przedsiębiorca może zdecydować o  wpłaceniu opłaty początkowej do 24,5% wartości wózka, może też z niej  zrezygnować i przeznaczyć gotówkę na inny cel.

Korzyści na wózku

Za leasingiem wózków widłowych przemawia kilka wymiernych korzyści.  Po pierwsze, przedsiębiorca ma możliwość pozyskania sprzętu bez naruszania środków własnych firmy, przy czym cała transakcja przebiega szybko. Po drugie, w EFL przedsiębiorcy mogą skorzystać z Leasingu Swobodnego. Pozwala on na samodzielne zarządzanie wysokością rat leasingowych w celu dopasowania ich do bieżącej płynności finansowej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca ma możliwość szybkiej reakcji na sytuację na rynku, na którym funkcjonuje. Po trzecie, EFL na co dzień współpracuje z największymi w Polsce dostawcami sprzętu. W efekcie, przedsiębiorcy mogą spodziewać się bardziej atrakcyjnej oferty, wypracowanej w relacjach firmy leasingowej z dostawcami.

EFL

Wyświetlenia: 344

Mercedes-Benz wspiera sektor ochrony zdrowia w przeciwdziałaniu pandemii

5.04.2020

Kuehne + Nagel wprowadza platformę eShipAsia, spełniającą wymagania logistyczne azjatyckich logistyków

9.04.2020

Jakość polskich dróg gorsza niż w Indiach i Namibii

23.04.2020

Lewy tunel w ciągu drogi ekspresowej S7 Naprawa - Skomielna Biała przebity

27.04.2020

Pierwszy w Polsce zestaw przestrzenny Scania na LNG

6.05.2020

SPAR uruchomił usługę click&collect

10.04.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Miasto Krajowa w Rumunii zamawia 16 przegubowych autobusów elektrycznych

22.05.2020

Ułatwienia w zawieraniu umów leasingu nie dla wszystkich

9.04.2020

#Tarcza Antykryzysowa – duże firmy potrzebują pomocy, także w branży motoryzacyjnej

15.05.2020

Koronawirus nie rozgrzał podmiejskiej logistyki ostatniej mili, ale widoczne jest ocieplenie

20.05.2020

Bez smaru miedzianego w układzie hamulcowym pojazdów użytkowych

18.05.2020

90 dni prolongaty na myto w Czechach z DKV

20.05.2020