Do końca roku ogłosimy przetargi na blisko 250 km dróg

Do końca roku ogłosimy przetargi na blisko 250 km dróg

4.10.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Od początku września ogłosiliśmy przetargi na realizację niemal 113 km  autostrad i dróg ekspresowych, a do końca roku w przetargu znajdzie się  kolejne 226 km dróg ekspresowych oraz ok. 20 km dróg klasy GP. Tym samym domykamy lub wydłużamy istniejące ciągi komunikacyjne.

Trwają przetargi na A2, A18, S7 i S19
Niedawno poinformowaliśmy o wyborze najkorzystniejszej oferty na  przebudowę 22 km południowej jezdni DK18 od węzła Żary Zachód do okolic  węzła Iłowa i dostosowanie jej do parametrów autostrady. W przetargu  jest kolejny odcinek przyszłej A18 o długości blisko 12 km, od przejścia granicznego Olszyna do węzła Żary Zachód. Wykonawcy przygotowują  również oferty na 35-kilometrowy odcinek przyszłej S7 od Płońska do  Czosnowa w województwie mazowieckim oraz na blisko 19-kilometrowy od  granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Miechowa. Do  Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wysłaliśmy dokumentację dotycząca
S19 od Rzeszowa do Babicy (ponad 10 km), a także trzeciego z odcinków  realizacyjnych przyszłej A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami (o łącznej długości 37 km).

Co dalej?W kolejce S1, S3, S7, S17 i S19
Już niedługo do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, a później  również na platformie zakupowej GDDKiA, trafi pierwszy z przetargów na  realizację drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim. Chodzi o odcinki pomiędzy Mysłowicami i Bielsko Białą (łączna długość ok. 40 km) oraz  pomiędzy Podwarpiem i Dąbrową Górniczą (ok. 8 km). Na przełomie roku  ogłosimy jeszcze przetarg na obwodnicę Oświęcimia łączącą się z S1 (ok. 9 km). Przypomnijmy, że w końcowej fazie jest kontrola Prezesa Urzędu  Zamówień Publicznych dotycząca S1 Przybędza - Milówka, a na odcinku  Pyrzowice - Podwarpie trwa budowa drugiej jezdni. Realizacja tych  wszystkich odcinków pozwoli na ukończenie całego ciągu S1.

Z kolei połączenie Świnoujścia z południową granicą umożliwi  realizacja 33 km drogi ekspresowej S3 pomiędzy Świnoujściem a Troszynem. To kolejne z przetargów, jakie ogłosimy do końca roku. Przypomnijmy, że trwa realizacja odcinków pomiędzy Brzozowem i Miękowem na północ od  Goleniowa, weryfikujemy oferty na dokończenie budowy w okolicy Lubina, a projektanci pracują nad dokumentacją dla odcinków S3 od Bolkowa do  granicy z Czechami.

Jeszcze w tym roku w ekspresowym tempie dojedziemy S7 z Grójca do  granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego. Na wyłonienie  wykonawcy odcinka od granicy województw do Miechowa trwa już przetarg, a do połączenia się z realizowanym już odcinkiem od Szczepanowic do  Widomej brakuje nieco ponad 5-kilometrowego odcinka Miechów -  Szczepanowice. To kolejny na liście naszych działań, którego realizacja  przybliży obecną i historyczną stolicę Polski.

Wykonawcy S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem już pracują, a my  rozpoczniemy poszukiwanie kolejnych, na odcinki od Białegostoku do  granicy województw podlaskiego i mazowieckiego. To w sumie blisko 114 km tej trasy i dodatkowo 2 km drogi S8 w pobliżu Białegostoku oraz blisko  20 km nowych odcinków DK65 i 66.

Jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy  kolejnego fragmentu S17, od węzła Drewnica na istniejącej S8 do węzła  Ząbki, o długości niespełna 4 km. Tym samym do domknięcia Warszawskiego  Węzła Transportowego pozostanie tylko 10 kilometrowy odcinek pomiędzy  węzłami Ząbki i Zakręt. Przypomnijmy, że w budowie jest Południowa  Obwodnica Warszawy w ciągu S2 oraz odcinek S17 od węzła Zakręt do węzła  Lubelska. Na przedłużeniu S17 w kierunku Lublina w tym roku oddaliśmy do użytku cztery odcinki od Garwolina do Kurowa o łącznej długości prawie  59 km. Przed końcem roku oddamy jeszcze 13 km, a w przyszłym kolejne prawie 26 km od węzła Lubelska do końca obwodnicy Kołbieli.

GDDKiA

Dodatkowe informacje: www.gddkia.gov.pl
Wyświetlenia: 357

Pogłębia się polaryzacja rynku handlowego w Polsce

8.04.2020

Konserwacja opon w okresie kwarantanny

24.04.2020

FPP i Lewiatan: Licznik strat zamrożonej gospodarki – aż 2 mld zł dziennie!

24.04.2020

COVID-19: IVECO wspiera lokalne społeczności w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa w Europie

5.05.2020

Bank Pocztowy: MŚP to filary polskiej gospodarki.Finansowanie z gwarancją de minimis na nowych, lepszych warunkach w czasach pandemii koronawirusa COVID -19

24.04.2020

Skąd pieniądze na ponowne uruchomienie transportu?

24.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

#Koronawirus – Czego bać się bardziej – epidemii czy kryzysu ekonomicznego?

6.05.2020

Masz firmę? Zdalnie podpiszesz umowę i zdalnie rozstrzygniesz spór sądowy z kontrahentem Ultima Ratio, Pierwszy Elektroniczny Sąd Polubowny na platformie Umownik

16.04.2020

Sklepy przyszłości pojawią się szybciej, niż się nam wydaje – koronawirus zmieni handel detaliczny

30.03.2020

Nowość od Dębicy – Presto HP2 opona letnia o wysokich osiągach, która doskonale sprawdza się na mokrych nawierzchniach

3.04.2020

E-commerce i logistyka jednymi z beneficjentów koronawirusa

8.04.2020

Truck-Rail-Truck – CEVA Logistics uruchamia nowe rozwiązanie dla utrzymania ciągłości łańcuchów dostaw w czasie COVID-19

20.05.2020