Do końca roku ogłosimy przetargi na blisko 250 km dróg

Do końca roku ogłosimy przetargi na blisko 250 km dróg

4.10.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Od początku września ogłosiliśmy przetargi na realizację niemal 113 km  autostrad i dróg ekspresowych, a do końca roku w przetargu znajdzie się  kolejne 226 km dróg ekspresowych oraz ok. 20 km dróg klasy GP. Tym samym domykamy lub wydłużamy istniejące ciągi komunikacyjne.

Trwają przetargi na A2, A18, S7 i S19
Niedawno poinformowaliśmy o wyborze najkorzystniejszej oferty na  przebudowę 22 km południowej jezdni DK18 od węzła Żary Zachód do okolic  węzła Iłowa i dostosowanie jej do parametrów autostrady. W przetargu  jest kolejny odcinek przyszłej A18 o długości blisko 12 km, od przejścia granicznego Olszyna do węzła Żary Zachód. Wykonawcy przygotowują  również oferty na 35-kilometrowy odcinek przyszłej S7 od Płońska do  Czosnowa w województwie mazowieckim oraz na blisko 19-kilometrowy od  granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Miechowa. Do  Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wysłaliśmy dokumentację dotycząca
S19 od Rzeszowa do Babicy (ponad 10 km), a także trzeciego z odcinków  realizacyjnych przyszłej A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami (o łącznej długości 37 km).

Co dalej?W kolejce S1, S3, S7, S17 i S19
Już niedługo do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, a później  również na platformie zakupowej GDDKiA, trafi pierwszy z przetargów na  realizację drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim. Chodzi o odcinki pomiędzy Mysłowicami i Bielsko Białą (łączna długość ok. 40 km) oraz  pomiędzy Podwarpiem i Dąbrową Górniczą (ok. 8 km). Na przełomie roku  ogłosimy jeszcze przetarg na obwodnicę Oświęcimia łączącą się z S1 (ok. 9 km). Przypomnijmy, że w końcowej fazie jest kontrola Prezesa Urzędu  Zamówień Publicznych dotycząca S1 Przybędza - Milówka, a na odcinku  Pyrzowice - Podwarpie trwa budowa drugiej jezdni. Realizacja tych  wszystkich odcinków pozwoli na ukończenie całego ciągu S1.

Z kolei połączenie Świnoujścia z południową granicą umożliwi  realizacja 33 km drogi ekspresowej S3 pomiędzy Świnoujściem a Troszynem. To kolejne z przetargów, jakie ogłosimy do końca roku. Przypomnijmy, że trwa realizacja odcinków pomiędzy Brzozowem i Miękowem na północ od  Goleniowa, weryfikujemy oferty na dokończenie budowy w okolicy Lubina, a projektanci pracują nad dokumentacją dla odcinków S3 od Bolkowa do  granicy z Czechami.

Jeszcze w tym roku w ekspresowym tempie dojedziemy S7 z Grójca do  granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego. Na wyłonienie  wykonawcy odcinka od granicy województw do Miechowa trwa już przetarg, a do połączenia się z realizowanym już odcinkiem od Szczepanowic do  Widomej brakuje nieco ponad 5-kilometrowego odcinka Miechów -  Szczepanowice. To kolejny na liście naszych działań, którego realizacja  przybliży obecną i historyczną stolicę Polski.

Wykonawcy S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem już pracują, a my  rozpoczniemy poszukiwanie kolejnych, na odcinki od Białegostoku do  granicy województw podlaskiego i mazowieckiego. To w sumie blisko 114 km tej trasy i dodatkowo 2 km drogi S8 w pobliżu Białegostoku oraz blisko  20 km nowych odcinków DK65 i 66.

Jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy  kolejnego fragmentu S17, od węzła Drewnica na istniejącej S8 do węzła  Ząbki, o długości niespełna 4 km. Tym samym do domknięcia Warszawskiego  Węzła Transportowego pozostanie tylko 10 kilometrowy odcinek pomiędzy  węzłami Ząbki i Zakręt. Przypomnijmy, że w budowie jest Południowa  Obwodnica Warszawy w ciągu S2 oraz odcinek S17 od węzła Zakręt do węzła  Lubelska. Na przedłużeniu S17 w kierunku Lublina w tym roku oddaliśmy do użytku cztery odcinki od Garwolina do Kurowa o łącznej długości prawie  59 km. Przed końcem roku oddamy jeszcze 13 km, a w przyszłym kolejne prawie 26 km od węzła Lubelska do końca obwodnicy Kołbieli.

GDDKiA

Dodatkowe informacje: www.gddkia.gov.pl
Wyświetlenia: 146

Polska najsilniejszym rynkiem inwestycyjnym w nieruchomości komercyjne w CEE

9.09.2019

Volvo Trucks: Unikatowy, heavy metalowy samochód ciężarowy Volvo trafił na aukcję

25.09.2019

Busworld 2019: Scania przedstawia autobusy miejskie i podmiejskie nowej generacji

18.10.2019

GDDKiA wypłaca pieniądze w ramach solidarnej odpowiedzialności dla podwykonawców, którym nie płaci firma Energopol Szczecin

5.09.2019

Wyjątkowy jubileusz zobowiązuje. Konferencja GDDKiA z okazji 200-lecia Centralnej Administracji Drogowej

20.09.2019

Nowe stacje w sieci LOTOS

5.09.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Metro Properties zawarło transakcję sprzedaży i najmu zwrotnego portfela sklepów Cash & Carry w Europie Środkowej

10.09.2019

Ruszają prace na obwodnicy Łańcuta!

1.10.2019

Brother: błyskawiczny i wygodny druk etykiet oraz oznaczeń dla firm logistycznych i transportowych

11.09.2019

Rekrutacja 240 osób i dedykowana grupa projektowa - ID Logistics gotowy do uruchomienia nowego magazynu PepsiCo

20.09.2019

Dachser otworzył oddział w Rzeszowie

6.09.2019

LINK z podwójną homologacją wyjechał na tory w województwie lubuskim

8.10.2019