CEVA Logistics uruchamia drogową linię drobnicową na trasie Chiny - Polska

CEVA Logistics uruchamia drogową linię drobnicową na trasie Chiny - Polska

10.10.2019
Czas czytania ok. 2 minut

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, zarządzaniu frachtem lotniczym, morskim i drogowym oraz dystrybucją towarów na wszystkich kontynentach, ogłosił uruchomienie drogowych transportów drobnicy na trasie Chiny - Polska.

W sierpniu 2019 roku, CEVA Logistics zrealizowała z powodzeniem kolejną próbną dostawę drobnicy transportem samochodowym ze wschodniego wybrzeża Chin - z Xiamen do Polski. Pierwszy taki transport, CEVA wykonała na jesieni 2018 r. Tym samym operator otworzył nową opcję dostawy ładunków drobnicowych na Nowym Jedwabnym Szlaku pomiędzy Chinami a Europą. W sierpniu 2019 roku, CEVA Logistics zrealizowała z powodzeniem kolejną próbną dostawę drobnicy transportem samochodowym ze wschodniego wybrzeża Chin - z Xiamen do Polski. Pierwszy taki transport, CEVA wykonała na jesieni 2018 r. Tym samym operator otworzył nową opcję dostawy ładunków drobnicowych na Nowym Jedwabnym Szlaku pomiędzy Chinami a Europą.    Ciągnik siodłowy z naczepą o ładowności 24 ton pokonał dystans liczący około 8,5 tys. km, przemierzając Chiny, Kazachstan, Rosję i Białoruś. Ciągnik siodłowy z naczepą o ładowności 24 ton pokonał dystans liczący około 8,5 tys. km, przemierzając Chiny, Kazachstan, Rosję i Białoruś.

Samochód ciężarowy, który wiózł towary dla odbiorców z całej Europy przejechał trasę z Xiamen do stolicy Polski w ciągu 12 dni. Był o 50 proc. tańszy od transportu lotniczego oraz dwa razy szybszy od transportu morskiego. Licząc to jako dostawę door to door, transport ten może być szybszy od kolejowego od 30 do 50 proc. Ładunek został dostarczony do Centrum Dystrybucyjnego CEVA Logistics w Warszawie, gdzie dokonano odprawy celnej oraz dalszej dystrybucji do klientów końcowych w Europie.

Po udanych dwóch przejazdach próbnych, CEVA Logistics planuje jak najszybciej uruchomić regularną linię drobnicową pomiędzy Polską a Chinami, dedykując ją szczególnie klientom z branż automotive, industrial i technology. Po udanych dwóch przejazdach próbnych, CEVA Logistics planuje jak najszybciej uruchomić regularną linię drobnicową pomiędzy Polską a Chinami, dedykując ją szczególnie klientom z branż automotive, industrial i technology.

Warto dodać, że CEVA Logistics w Chinach dysponuje rozległą siecią transportową w 22 prowincjach, mając swoje oddziały w ponad 200 miastach. Firma osiąga na rynku chińskim średnie roczne przychody na poziomie ok. 1,4 mld USD. CEVA Logistic jest w Chinach największym operatorem logistycznym dla branży Automotive, mając tam 16 proc. udział w rynku usług logistycznych dedykowanych temu sektorowi.
CEVA Logistics

Wyświetlenia: 295

Branżowy Barometr EFL: koniec roku trudniejszy dla firm budowlanych, produkcyjnych i handlowych, lepiej ma być w transporcie i usługach

3.12.2019

Ponad 70% transakcji w sektorze mieszkaniowym

15.01.2020

Dachser dla OEZ: inteligentna intralogistyka

7.01.2020

Technologiczne prognozy firmy Veeam na rok 2020

2.12.2019

Umowa na dokończenie S3 podpisana

21.11.2019

Plan naprawczy OT Logistics przynosi efekty – wzrost EBITDA o 43,6% r/r, wyniki głównych segmentów działalności na wyraźnym plusie

30.11.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jedno sprawozdanie zamiast czterech. Głos Przedsiębiorcy likwiduje bariery biurokratyczne

4.12.2019

Ogłaszamy przetarg na kolejny odcinek S1 na Śląsku!

12.12.2019

FedEx oferuje polskim klientom e-commerce bezpieczne i wygodne punkty odbioru przesyłek w ramach nowej usługi Direct2Retail

18.12.2019

GDDKiA - Dotrzymujemy słowa - Częstochowę ominiemy autostradową obwodnicą

22.12.2019

Banki nie mogą żądać od frankowiczów opłaty za korzystanie z kapitału

16.12.2019

Mercedes-Benz EQC poddany kontroli środowiskowej

28.11.2019