Goodyear podejmuje współpracę z Reynolds Logistics w ramach nowej pięcioletniej umowy na usługi Goodyear Total Mobility

Goodyear podejmuje współpracę z Reynolds Logistics w ramach nowej pięcioletniej umowy na usługi Goodyear Total Mobility

16.10.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Warszawa, 16 października 2019 r. – Goodyear z dumą informuje o zawarciu nowej pięcioletniej umowy z Reynolds Logistics, liderem w dziedzinie logistyki masowej, specjalizującym się w transporcie produktów płynnych. W ramach kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility, flota partnera zostanie wyposażona w opony KMAX GEN-2 i KMAX T. Reynolds Logistics otrzyma również wsparcie ze strony TruckForce, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear.

Reynolds Logistics to rodzinna firma. Zajmuje się dystrybucją paliw płynnych i towarów niebezpiecznych na terenie Wielkiej Brytanii i Europy, dostarczając efektywne i innowacyjne rozwiązania logistyczne.

W ramach kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility dla flot, amerykański producent dostarczy Reynolds Logistics opony KMAX GEN-2 i KMAX T do samochodów ciężarowych, naczep i cystern. Całkowicie nowa seria Goodyear KMAX GEN-2 zapewnia dłuższe przebiegi, aby zoptymalizować żywotność opon i pokonać trudne warunki drogowe. Ogólne zalety linii KMAX GEN-2 to do 25% lepsza trakcja we wszelkich warunkach atmosferycznych, 15% większa odporność na uszkodzenia i 5% wyższa efektywność paliwowa . Niskie opory toczenia przyczyniają się również do zmniejszenia emisji CO2.

Opony KMAX GEN-2 wyposażone są w identyfikację radiową (RFID). Etykieta RFID jest wbudowana wewnątrz ogumienia, aby umożliwić łatwą identyfikację i łączność z systemami zarządzania i śledzenia, co skutkuje efektywnym zarządzaniem przepływem opon.

Zaprojektowana, aby zapewnić długie przebiegi, opona KMAX T oferuje doskonałą żywotność, dzięki dużej warstwie gumy ulegającej zużyciu. Połączenie jej z innowacyjną mieszanką bieżnika zapewnia bardzo dobre hamowanie na mokrych nawierzchniach i potencjalną oszczędność paliwa. W rezultacie seria KMAX T pomaga zredukować czas przestojów i ogólne koszty utrzymania floty.

W ramach nowego partnerstwa Reynolds Logistics otrzyma również wsparcie ze strony TruckForce, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear. Specjalizując się w kompleksowym zarządzaniu cyklem życia opon do samochodów ciężarowych, TruckForce oferuje konserwację zapobiegawczą, wymianę, pogłębianie, bieżnikowanie i pomoc drogową. Reynolds Logistics Ltd. może liczyć na wsparcie ze strony ponad 2000 punktów serwisowych w 32 krajach, które zapewniają całodobową pomoc drogową w razie awarii. W Wielkiej Brytanii TruckForce dociera do 96% awarii w ciągu 45 minut, a pojazdy wracają na drogę w ciągu 120 minut .
Andrew Reynolds, CEO Reynolds Logistics, komentuje: „Współpraca z Goodyear będzie bardzo korzystna dla naszej floty. W biznesie takim jak nasz, który polega na transporcie niebezpiecznych płynów i gazów, myśl o pozostawieniu pojazdu na poboczu drogi z problemem związanym z oponami jest niepokojąca. Musimy mieć pewność, że posiadamy najlepszy możliwy sprzęt, a dzięki zapewnieniu wysokiej jakości ogumienia i wsparcia oferowanego przez TruckForce, jesteśmy pewni, że nasza flota bezpiecznie i skutecznie spełni potrzeby naszych klientów”.

David Howe, dyrektor generalny ds. opony użytkowych Goodyear w UK, komentuje: „Rozumiemy, że konserwacja ogumienia nie zawsze musi być priorytetowym problemem zapracowanego kierownika floty. Naszym celem dla Reynolds Logistics jest wyposażenie firmy w produkt premium, pomoc w utrzymaniu opon i zapewnienie całodobowej pomocy drogowej, a wszystko to w ramach kompletnej oferty Goodyear Total Mobility. W ten sposób możemy odegrać ważną rolę w realizacji podstawowych celów: zapewnieniu wydajnej floty i niezrównanej satysfakcji klienta”.

Goodyear Total Mobility to nowa oferta, której celem jest pomoc menedżerom flot w uzyskaniu jak najlepszych efektów pracy opon na każdym etapie. Zawiera wszystko, począwszy od ogumienia klasy premium, poprzez aktywną konserwację i serwis naprawczy, aż po rozwiązania cyfrowe – wszystko w jednym pakiecie. Z elementów Goodyear Total Mobility zaczyna korzystać coraz więcej klientów, wśród nich firma Reynolds.

Wyświetlenia: 300

BM Reflex: Poza LPG ceny paliw niemal bez zmian

17.02.2020

Wskazaliśmy najkorzystniejszą ofertę na drugi odcinek A18

30.01.2020

Bezpiecznego powrotu z ferii zimowych

21.02.2020

Kompaktowy SUV o sportowych osiągach dopasowany do każdego stylu życia

27.02.2020

Jak walczyć z kryzysem demograficznym?

9.01.2020

EFL: 2019 dobrym rokiem dla leasingu IT, w 2020 rynek wrzuci niższy bieg

17.01.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Norweska sieć ASKO wdraża elektryczne pojazdy Scania zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi

29.01.2020

Cushman & Wakefield przenosi się do The Warsaw HUB

29.01.2020

Obwodnica Sanoka - wniosek o zezwolenie na użytkowanie złożony

8.01.2020

DSV wspiera czyste powietrze

13.01.2020

„Zawsze na czele” ma już 5 lat!

13.01.2020

Kolejne floty skorzystają z usług Goodyear Total Mobility

30.01.2020