Goodyear podejmuje współpracę z Reynolds Logistics w ramach nowej pięcioletniej umowy na usługi Goodyear Total Mobility

Goodyear podejmuje współpracę z Reynolds Logistics w ramach nowej pięcioletniej umowy na usługi Goodyear Total Mobility

16.10.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Warszawa, 16 października 2019 r. – Goodyear z dumą informuje o zawarciu nowej pięcioletniej umowy z Reynolds Logistics, liderem w dziedzinie logistyki masowej, specjalizującym się w transporcie produktów płynnych. W ramach kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility, flota partnera zostanie wyposażona w opony KMAX GEN-2 i KMAX T. Reynolds Logistics otrzyma również wsparcie ze strony TruckForce, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear.

Reynolds Logistics to rodzinna firma. Zajmuje się dystrybucją paliw płynnych i towarów niebezpiecznych na terenie Wielkiej Brytanii i Europy, dostarczając efektywne i innowacyjne rozwiązania logistyczne.

W ramach kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility dla flot, amerykański producent dostarczy Reynolds Logistics opony KMAX GEN-2 i KMAX T do samochodów ciężarowych, naczep i cystern. Całkowicie nowa seria Goodyear KMAX GEN-2 zapewnia dłuższe przebiegi, aby zoptymalizować żywotność opon i pokonać trudne warunki drogowe. Ogólne zalety linii KMAX GEN-2 to do 25% lepsza trakcja we wszelkich warunkach atmosferycznych, 15% większa odporność na uszkodzenia i 5% wyższa efektywność paliwowa . Niskie opory toczenia przyczyniają się również do zmniejszenia emisji CO2.

Opony KMAX GEN-2 wyposażone są w identyfikację radiową (RFID). Etykieta RFID jest wbudowana wewnątrz ogumienia, aby umożliwić łatwą identyfikację i łączność z systemami zarządzania i śledzenia, co skutkuje efektywnym zarządzaniem przepływem opon.

Zaprojektowana, aby zapewnić długie przebiegi, opona KMAX T oferuje doskonałą żywotność, dzięki dużej warstwie gumy ulegającej zużyciu. Połączenie jej z innowacyjną mieszanką bieżnika zapewnia bardzo dobre hamowanie na mokrych nawierzchniach i potencjalną oszczędność paliwa. W rezultacie seria KMAX T pomaga zredukować czas przestojów i ogólne koszty utrzymania floty.

W ramach nowego partnerstwa Reynolds Logistics otrzyma również wsparcie ze strony TruckForce, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear. Specjalizując się w kompleksowym zarządzaniu cyklem życia opon do samochodów ciężarowych, TruckForce oferuje konserwację zapobiegawczą, wymianę, pogłębianie, bieżnikowanie i pomoc drogową. Reynolds Logistics Ltd. może liczyć na wsparcie ze strony ponad 2000 punktów serwisowych w 32 krajach, które zapewniają całodobową pomoc drogową w razie awarii. W Wielkiej Brytanii TruckForce dociera do 96% awarii w ciągu 45 minut, a pojazdy wracają na drogę w ciągu 120 minut .
Andrew Reynolds, CEO Reynolds Logistics, komentuje: „Współpraca z Goodyear będzie bardzo korzystna dla naszej floty. W biznesie takim jak nasz, który polega na transporcie niebezpiecznych płynów i gazów, myśl o pozostawieniu pojazdu na poboczu drogi z problemem związanym z oponami jest niepokojąca. Musimy mieć pewność, że posiadamy najlepszy możliwy sprzęt, a dzięki zapewnieniu wysokiej jakości ogumienia i wsparcia oferowanego przez TruckForce, jesteśmy pewni, że nasza flota bezpiecznie i skutecznie spełni potrzeby naszych klientów”.

David Howe, dyrektor generalny ds. opony użytkowych Goodyear w UK, komentuje: „Rozumiemy, że konserwacja ogumienia nie zawsze musi być priorytetowym problemem zapracowanego kierownika floty. Naszym celem dla Reynolds Logistics jest wyposażenie firmy w produkt premium, pomoc w utrzymaniu opon i zapewnienie całodobowej pomocy drogowej, a wszystko to w ramach kompletnej oferty Goodyear Total Mobility. W ten sposób możemy odegrać ważną rolę w realizacji podstawowych celów: zapewnieniu wydajnej floty i niezrównanej satysfakcji klienta”.

Goodyear Total Mobility to nowa oferta, której celem jest pomoc menedżerom flot w uzyskaniu jak najlepszych efektów pracy opon na każdym etapie. Zawiera wszystko, począwszy od ogumienia klasy premium, poprzez aktywną konserwację i serwis naprawczy, aż po rozwiązania cyfrowe – wszystko w jednym pakiecie. Z elementów Goodyear Total Mobility zaczyna korzystać coraz więcej klientów, wśród nich firma Reynolds.

Wyświetlenia: 166

Coraz większe wydatki z budżetu państwa. Na kolejne obietnice polityków może nie starczyć pieniędzy

19.09.2019

Postępowanie przetargowe jest niczym ostatnia prosta przed budową!

5.11.2019

Kupowanie używanych opon zagraża każdemu użytkownikowi ruchu, ostrzega PZPO

30.09.2019

GDDKiA przygotowana do sezonu zimowego

16.10.2019

CEVA Logistics wzmacnia pozycję w Azji Południowo – Wschodniej – nowe oddziały i usługi

4.11.2019

INPOST najlepszym dostawcą na CENEO.PL

23.10.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Prof. Pieter van Vollenhoven dokonał oficjalnego otwarcia. Odnowione Muzeum DAF oficjalnie otwarte

12.11.2019

GDDKiA kontynuuje pomiary porównawcze urządzeń do diagnostyki nawierzchni

2.10.2019

Nowy terminal PEKAES w Opolu

4.11.2019

AS 24 zagęszcza sieć stacji paliw w Polsce

15.11.2019

Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na węźle Łódź Północ na A1!

11.11.2019

Agility stawia na ekologię i inwestuje w zielone łańcuchy dostaw

23.10.2019