DHL Express jednym z najlepszych miejsc do pracy na świecie

DHL Express jednym z najlepszych miejsc do pracy na świecie

17.10.2019
Czas czytania ok. 4 minut
  • DHL Express zajął czwarte miejsce w rankingu Great Place to Work
  • Jest to globalny ranking prezentujący 25 najlepszych międzynarodowych pracodawców na świecie
  • Firma znalazła się na liście po raz trzeci z rzędu

DHL Express, wiodący międzynarodowy dostawca przesyłek ekspresowych na świecie, został uznany za czwarte najlepsze miejsce do pracy na świecie w tegorocznym rankingu pracodawców. W porównaniu do zeszłego roku udało się uzyskać awans o dwie pozycje. Każdego roku Great Place to Work, globalna firma analityczno-doradcza, ocenia doświadczenie zawodowe pracowników poprzez specjalny program certyfikacji.

To wyróżnienie jest ogromnym źródłem dumy dla wszystkich w DHL Express - mówi John Pearson, CEO DHL Express - To również mocny dowód na to, że nasza kultura uznania stanowi główny motor napędowy wyjątkowej satysfakcji naszych pracowników. Znajdują się oni w samym sercu naszej działalności i są najważniejszym czynnikiem naszego globalnego sukcesu. To oni wkładają swoją pasję w pracę na rzecz naszych klientów, aby zaoferować im najlepszą możliwą jakość – codziennie i wszędzie.
W 2019 roku w badaniu wzięło udział ponad 8 000 organizacji, reprezentujących 12 milionów pracowników na całym świecie. Z tej puli firm wybrano 25 najlepszych miejsc pracy na świecie. Ocena jest zbudowana wokół podstawowego kryterium zaufania. Analizowane są relacje pracowników z kierownictwem, innymi pracownikami, a także ich pracą. W tym roku DHL Express został uznany jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie już po raz trzeci z rzędu.

Jeśli pomyśleć o tym, co ponad 100 000 ludzi robi codziennie w DHL w ponad 220 krajach, aby dostarczać produkty i usługi zarówno w najbardziej zurbanizowanych jak i w najodleglejszych zakątkach świata, jest to prawdopodobnie najbardziej globalne przedsiębiorstwo świata. Biorąc pod uwagę wszystkie języki, kulturę, pogodę czy wyzwania prawne, przed którymi stają każdego dnia, a mimo to jednoczą ludzi i poprawiają jakość ich życia (stawiając swoich pracowników na pierwszym miejscu), jest to bez wątpienia jedna z najbardziej niezwykłych firm na świecie. 92% pracowników DHL, od tych będących na szczycie organizacji do jej podstaw, twierdzi, że jest to wspaniałe miejsce do pracy dla wszystkich. Jaki jest ich sekret? Bycie ukierunkowanym na cel oraz posiadanie najbardziej innowacyjnego i wszechstronnego programu szkoleniowego "Certified International Specialist" na świecie - mówi Great Place to Work's CEO, Michael Bush.
Naszą intencją od zawsze było postrzeganie DHL jako „pracodawcy z wyboru - mówi Regine Buettner, Executive Vice President HR, Global, DHL Express - Chcemy, aby DHL Express był miejscem, w którym ludzie chcą pracować i do którego chętnie przychodzą każdego dnia. Osiągamy ten cel dzięki przestrzeganiu bardzo prostej strategii, która zaczyna się od motywacji pracowników, co z kolei pozwala nam kreować odrębną kulturę w firmie. Nasza mentalność skutkująca wysoką efektywnością odbija się echem na całym świecie, a nasi pracownicy mają prawdziwe poczucie pasji i celu - coś, z czego jestem niezwykle dumny.

DHL Express zatrudnia ponad 100 000 ludzi, którzy pracują codziennie w ponad 220 krajach i terytoriach, co czyni go najbardziej globalną firmą na świecie.

50 lat DHL
W 2019 roku DHL świętuje 50. rocznicę założenia firmy przez trzech przedsiębiorców w San Francisco w 1969 roku. DHL rozpoczął swoją działalność jako podmiot zmieniający tradycyjny przemysł dostawczy omijając biurokrację dzięki nowatorskiej usłudze dostarczania dokumentów drogą lotniczą w nocy. Od tego czasu DHL rozwinął się w rozległą na całym świecie rodzinę firm DHL zatrudniających około 380 000 pracowników w ponad 220 krajach i terytoriach, która obejmuje całe spektrum usług logistycznych i łańcucha dostaw. DHL koncentruje się na kliencie i kulturze "can-do". Zaowocowało to pięcioma dekadami innowacji: od DHL 1000, jednego z pierwszych na świecie komputerów do przetwarzania tekstu, po wykorzystanie specjalnie skonstruowanego StreetScooter tj. przyjaznego dla środowiska pojazdu dostawczego napędzanego napędem elektrycznym. DHL podjęło zobowiązanie Mission 2050, które zakłada osiągnięcie zerowej emisji w całej grupie do 2050 r., jest nieustannie pionierem w branży logistycznej.
DHL – Globalna firma logistyczna
DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej. Dywizje należące do grupy DHL oferują szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL zatrudnia ponad 380 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i rzetelnie łącząc ludzi oraz firmy, umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rozwiązania dla rozwijających się rynków i branż (w tym handlu elektronicznego, technologii, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, energii, motoryzacji i handlu detalicznego), odpowiedzialność korporacyjna i dominacja na rynkach rozwijających się, czynią DHL globalną firmą logistyczną.

Wyświetlenia: 286

Zezwolenie wypełnione zmywalnym długopisem

10.12.2019

„Zawsze na czele” ma już 5 lat!

13.01.2020

Jedno sprawozdanie zamiast czterech. Głos Przedsiębiorcy likwiduje bariery biurokratyczne

4.12.2019

Wykonawca nie realizował obwodnicy Przecławia i Warzymic – GDDKiA zareagowała!

16.12.2019

Komentarz rynkowy DPD Polska – Zakupy świąteczne 2019

2.12.2019

Ekologiczne Solarisy pojadą do Chorwacji

16.12.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

VIVE Group rośnie w siłę. Marc Pick nowym Dyrektorem Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling

14.01.2020

Goodyear wprowadza na rynek linię opon OMNITRAC Heavy Duty dla pojazdów ciężarowych pracujących w trudnych warunkach

10.12.2019

Newsy Zakup elektryka nie jest jeszcze opłacalny. Oszczędności w kosztach eksploatacji nie zawsze zrekompensują dwa razy wyższą cenę

27.12.2019

Wpływ rozwoju e-commerce na branżę magazynową

13.01.2020

FedEx oferuje polskim klientom e-commerce bezpieczne i wygodne punkty odbioru przesyłek w ramach nowej usługi Direct2Retail

18.12.2019

Cztery ciężarówki PETRONAS Team De Rooy IVECO w pierwszej 20. po dziewiątym dniu rajdu Dakar

18.01.2020