Sendit obniżył ceny przesyłek międzynarodowych

Sendit obniżył ceny przesyłek międzynarodowych

18.10.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Sendit, największy w Polsce pośrednik usług kurierskich, obniżył ceny przesyłek międzynarodowych. Koszty nadań paczek do takich krajów, jak m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Włochy oraz Czechy, uległy obniżce o nawet 60%. Firma niezmiennie oferuje również możliwość wysyłania 70 kg paczek do wielu krajów Europy w cenach o połowę niższych niż rynkowe.

Sendit wprowadził nowy, atrakcyjniejszy cennik przesyłek międzynarodowych realizowanych za pośrednictwem firm kurierskich DPD i UPS. Dzięki temu zarówno sklepy internetowe, jak
i kupujący zza granicy za ich pośrednictwem, zyskali niższe koszty dostaw przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów usług. Zgodnie z wynikami raportu Poczty Polskiej pod patronatem Izby Gospodarki Elektronicznej pt. „Cross border e-commerce. Szansa czy zagrożenie” koszt wysyłki postrzegany jest jako jedna z największych barier dla rozwoju e-sklepów sprzedających za granicę (73%).

– Branża e-commerce oczekuje z jednej strony zapewnienia coraz niższych cen, z drugiej zachowania najwyższej jakości usług realizowanych przez sprawdzonych dostawców. Starania Sendit i liczne rozmowy z naszymi partnerami pozwoliły na wynegocjowanie nowych, niższych cen przesyłek międzynarodowych, dzięki czemu stały się one jeszcze bardziej dostępne dla naszych klientów. Spodziewamy się wzrostów wolumenu przesyłek o około 40% w perspektywie kilku miesięcy. Pierwsze dane, którymi dysponujemy, faktycznie pokazują, że ten scenariusz się realizuje – mówi Wojciech Kliber, Wiceprezes Zarządu Sendit S.A. – największego pośrednika usług kurierskich w Polsce – oraz Co-Founder w Bliskapaczka.pl.
Jak Polacy nadają przesyłki za granicę za pośrednictwem Sendit.pl?

Wśród najpopularniejszych kierunków przesyłek nadawanych z Polski za pośrednictwem Sendit w 1 połowie 2019 roku znalazły się kolejno: Niemcy (32%), Wielka Brytania (16%), Holandia (6%), Francja (6%) i Włochy (5%). Wyniki te są niemalże identyczne w stosunku do roku poprzedniego, w którym na miejscu Włoch uplasowały się Czechy (4%).
Z kolei w czołówce najpopularniejszych europejskich miast, do których nadawano przesyłki
w 1 połowie 2019 roku, znalazły się: Londyn (12%), Berlin (11%), Hannover (7%), Hamburg (6%) i Wilno (6%). W 1 połowie 2018 roku były to odpowiednio: Berlin (14%), Londyn (10%), Hamburg (8%), Wilno (6%) i Praga (5%).
Zarówno w 2019, jak i 2018 roku, najwięcej przesyłek nadano o wadze do 30 kg, najmniej – do 70 kg. Z kolei w 2018 roku największa liczba przesyłek wysłanych za granicę przez jedną firmę wyniosła blisko 1000 sztuk.
– Dane o wolumenach przesyłek wysyłanych do poszczególnych krajów wskazują, że struktura transportu podąża za strukturą ogólnej wymiany handlowej w ramach Unii Europejskiej. Paczki wysyłane są najczęściej w tych samych kierunkach, w których notujemy największe obroty wymiany handlowej, eksportowo-importowej. To, czego należy się spodziewać w kolejnych latach, to mocna dynamika wolumenu przesyłek w kierunkach wschodnich - ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy. Mamy wiele sygnałów od naszych klientów, że albo rozważają rozwinięcie swojej aktywności na kraje wschodnie, albo już wykonali pewne kroki w tym kierunku – dodaje Wojciech Kliber.

Więcej informacji na temat aktualnego cennika przesyłek międzynarodowych realizowanych przez Sendit można znaleźć na stronie: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-miedzynarodowe. Cena przesyłki uzależniona jest od wagi oraz wymiarów paczki, ponadto kraju, do którego ma zostać nadana, oraz wybranych usług dodatkowych.

Dodatkowe informacje: http://www.sendit.pl/cennik/cenniki-miedzynarodowe
Wyświetlenia: 348

Branżowy Barometr EFL: koniec roku trudniejszy dla firm budowlanych, produkcyjnych i handlowych, lepiej ma być w transporcie i usługach

3.12.2019

Loconi Intermodal zapowiada przewóz rekordowej liczby kontenerów w 2019 roku

10.12.2019

Banki nie mogą żądać od frankowiczów opłaty za korzystanie z kapitału

16.12.2019

Podsumowujemy sezon budowlany i prezentujemy plany na przyszłość!

29.11.2019

Polska gospodarka straci na odpływie pracowników z Ukrainy?

10.12.2019

Komentarz DHL Express: Większe zainteresowanie Black Friday za granicą to szansa dla polskich przedsiębiorców

28.11.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jedno sprawozdanie zamiast czterech. Głos Przedsiębiorcy likwiduje bariery biurokratyczne

4.12.2019

Stabilna sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych

10.12.2019

Plan naprawczy OT Logistics przynosi efekty – wzrost EBITDA o 43,6% r/r, wyniki głównych segmentów działalności na wyraźnym plusie

30.11.2019

Nowy Mercedes-Benz GLA: więcej charakteru, więcej przestrzeni, większe bezpieczeństwo

12.12.2019

Słodko-gorzki etap rajdu dla zespołu PETRONAS Team de Rooy IVECO

13.01.2020

Udany rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

10.01.2020