Jest ZRID na odcinek S6 między Luzinem a Szemudem!

Jest ZRID na odcinek S6 między Luzinem a Szemudem!

23.10.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Wojewoda Pomorski wydał kolejną, trzecią już decyzję-zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. Decyzja dotyczy odcinka Luzino - Szemud i tak jak poprzednie, ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Odcinek środkowyS6 między Luzinem a Szemudem będzie mieć długość 10,3 km i jest zlokalizowana w powiecie wejherowskim na terenie gmin Luzino oraz Szemud. Droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. W ramach tej inwestycji zostanie także wybudowany węzeł Szemud na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 224. Powstaną 22 obiekty inżynierskie, w tym dwa mosty i dwie estakady. Oprócz trasy głównej zostaną przebudowane drogi o długości ok. 5 km i wybudowane nowe, zapewniające dojazd do nieruchomości i służące obsłudze trasy o długości ok. 10 km. Koszt prac budowlano-montażowych na tym odcinku wyniesie ok. 336 mln zł.

Komfort i bezpieczeństwo

Budowa drogi ekspresowej S6 przyczyni się do:

zwiększenia bezpieczeństwa ruchu,

skrócenia czasu przejazdu,

podniesienia komfortu podróżowania i dojazdu do nadmorskich kurortów,

poprawy lokalnych połączeń,

zmniejszenia uciążliwości komunikacyjnych (m.in. hałasu, zanieczyszczeń powietrza).

W kolejce pozostałe ZRID

To już trzeci ZRID na S6, wcześniej otrzymaliśmy decyzje na odcinki między Szemudem a Chwaszczynem oraz Chwaszczynem i Gdynią. Trwa postępowanie związane z wydaniem ZRID dla odcinka Bożepole Wielkie - Luzino, który przy składaniu wniosku podzielono na dwa krótsze. Planowane uzyskanie ZRID dla tych odcinków to IV kwartał 2019 r.

Dofinansowanie UE

Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

GDDKiA

S6 w województwie zachodniopomorskim

Ekspresową S6 można przejechać już pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. Kierowcy mają do dyspozycji około 130 km tej trasy wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Do końca października zostanie jeszcze udostępniona druga jezdnia na odcinku Nowogard – Płoty, a na przełomie października i listopada także odcinek obwodnicy Koszalina i Sianowa do węzła Koszalin Wschód– oraz węzeł Sianów Wschód.

Więcej o S6 w woj. zachodniopomorskim:

PPP

Odcinki S6 między Sianowem a Słupskiem i dalej w województwie pomorskim do Bożegopola Wielkiego, a także Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, zostały wskazane przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów do realizacji w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Obecnie trwa przetarg na opracowanie projektów budowlanych dla części tej trasy między Sianowem a Słupskiem.

GDDKiA

Dodatkowe informacje: http://www.gddkia.gov.pl
Wyświetlenia: 433

Podlaska S19. Po Białymstoku, czas na Bielsk Podlaski

31.07.2020

Jarosław Pleskot w Zarządzie HAMA Polska

13.07.2020

Paczkomaty® najczęściej wybieraną formą dostawy– wyprzedziły kurierów

22.07.2020

Polska, Czechy i Węgry – jak Europa Środkowa radzi sobie z cyfrową transformacją?

25.06.2020

Z PEKAES bezpiecznie i na czas!

25.06.2020

Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka S1

3.08.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Czy kampanijne obietnice socjalne są zagrożeniem dla budżetu państwa?

31.07.2020

Odmrażanie gospodarki znacznie obniżyło straty PKB

29.06.2020

S17. Dwiema jezdniami od Kołbieli do węzła Lubelska, ale z ograniczeniem prędkości

17.07.2020

IVECO z zadowoleniem przyjmuje ostateczną decyzję niemieckiej Rady Federalnej o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami

26.06.2020

Policja odebrała 38% więcej praw jazdy w czasie pandemii

9.07.2020

Trigeneracja w nowej inwestycji 7R dla BWI Group

15.07.2020