Czołowi operatorzy stacji do ładowania samochodów elektrycznych podpisują umowę na Wielką Brytanię  i kraje Nordyckie

Czołowi operatorzy stacji do ładowania samochodów elektrycznych podpisują umowę na Wielką Brytanię i kraje Nordyckie

23.10.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Charge4Europe - joint venture DKV Euro Service i innogy - wraz z czołowymi dostawcami rozwiązań w zakresie energii elektrycznej wdrażają otwarty standard sieci ładowania pojazdów i promują przejście na e-mobility.

25 września br. europejscy dostawcy inteligentnych rozwiązań dla ładowania pojazdów elektrycznych podpisali list intencyjny w sprawie wzajemnego otwarcia, do końca 2019 roku, ich sieci dla kierowców pojazdów elektrycznych (EV). Inicjatorami tego pomysłu są Allego, EVBox i NewMotion. Wraz z Charge4Europe, Chargemap i ChargePoint firmy te chcą ułatwić dostęp do infrastruktury stacji ładowania.

Ważny krok naprzód w zakresie ładowania EV

Gdy umowa zostanie wdrożona, kierowcy pojazdów elektrycznych Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii będą potrzebowali tylko jednego abonamentu na dostęp do stacji ładowania samochodów obsługiwanych przez któregokolwiek z sygnatariuszy. Oprócz wzajemnego akceptowania abonentów, operatorzy będą dzielić się informacjami o punktach ładowania, tak aby sam proces był dla kierowców łatwiejszy. Kierowcy będą mogli na przykład sprawdzić, gdzie mieszczą się poszczególne stacje i jakie są na nich ceny.

Obecnie w Wielkiej Brytanii i krajach nordyckich kierowcy pojazdów elektrycznych muszą podpisywać umowy z wieloma operatorami, aby mieć dostęp do pełnej sieci punktów. Skarżą się na brak spójności, podczas gdy w Holandii, Francji czy Niemczech działają już umowy w sprawie interoperacyjności zasilania pojazdów elektrycznych.

Korzyści dla użytkowników dzięki współpracy operatorów

W wyniku umowy kierowcy będą mogli wybierać pomiędzy dostawcami i płacić za sesję ładowania z za pośrednictwem aplikacji lub tokena. Wszystkie płatności zostaną rozliczone w jednej fakturze. Jest to korzystne zwłaszcza dla klientów biznesowych, którzy nie będą musieli prosić o zwrot kosztów od swojego pracodawcy z wielu rachunków. Firmy będą mogły automatycznie zarządzać wszystkimi swoimi rachunkami, rozliczeniami i zwrotami w ramach jednego konta.

Lepszy dostęp do infrastruktury przyczyni się również do zwiększenia konkurencyjności i innowacyjności produktów. Pojazdy elektryczne staną się bardziej powszechne. Będzie je można szybciej ładować, co zmniejszy dyskomfort osób przyzwyczajonych do sprawnych zakupów paliwa na tradycyjnych stacjach.

,,Porozumienie między operatorami to milowy krok w stronę elektromobilności. Jestem dumny, że nasza firma bierze udział w tym przełomowym przedsięwzięciu. Wierzę, że przyczyniamy się do poprawy jakości życia w skali globalnej. Będziemy dalej szli tą drogą, w niedalekiej przyszłości również w Polsce.”- mówi Christopher Schäckermann, dyrektor zarządzający Charge4Europe.

Umowy pomiędzy operatorami stacji ładowania opierają się na otwartym interfejsie stacji ładowania, znormalizowanym i otwartym protokole źródłowym , który jest powszechnie stosowany w obszarze ładowania w Europie. Inicjatorzy niniejszego listu intencyjnego zapraszają również innych zainteresowanych operatorów stacji ładowanie EV i dostawców usług w zakresie mobilności do udziału w tej inicjatywie.

DKV Euro Service

Wyświetlenia: 463

InPost współpracuje z South Western Railway

10.06.2020

Grupa EFL nawiązuje współpracę z producentem naczep Kässbohrer

22.06.2020

Przedsiębiorcy apelują do kandydatów na Prezydenta

2.07.2020

Kontrakt na budowę Baltic Pipe podpisany

15.05.2020

#Koronawirus - Recesja największa od 30 lat – jaki spadek PKB w 2020 roku?

15.05.2020

S19 na Podlasiu. Przetarg na dwa kolejne odcinki!

29.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Skutecznie rozliczamy fundusze unijne w ramach POIiŚ 2014-2020!

28.05.2020

LOTOS inicjuje kolejny projekt w zakresie wodoru

26.05.2020

Koleje Śląskie zabezpieczają pociągi przeciw wirusom w nanotechnologii

2.07.2020

PEKAES zwiększa powierzchnię terminali dystrybucyjnych

27.05.2020

W którym mieście najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

28.05.2020

Dachser nagrodzony za CSR i logistykę kontraktową

12.05.2020