700 specjalistów z sektora transportowego bierze udział w WConnecta, największym w Europie spotkaniu networkingowym

700 specjalistów z sektora transportowego bierze udział w WConnecta, największym w Europie spotkaniu networkingowym

25.10.2019
Czas czytania ok. 2 minut

WConnecta powraca do Barcelony, gdzie po raz pierwszy spotkanie to odbyło się pod patronatem Grupy Alpega i odnotowało nowy sukces frekwencyjny oraz największą międzynarodową reprezentację w swojej historii.

W 10. edycji spotkania, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Barcelonie (CCIB), uczestniczyło 260 firm i 700 akredytowanych profesjonalistów z sektora transportowego należących do sieci Grupy Alpega , która objęła wydarzenie patronatem po raz pierwszy od przejęcia Wtransnet w 2018 r.

Seminarium robocze w unikalnym formacie, które doprowadziło do współpracy firm transportowych związanych z trzema giełdami transportowymi grupy (123Cargo/Bursa, Teleroute i Wtransnet ), będących społecznością ponad 70 tys. firm , których celem jest optymalizacja zasobów transportowych.

Spotkanie WConnecta, które jest obecnie wzorcowym wydarzeniem w sektorze transportu drogowego w Europie , po raz kolejny pokazało, że stanowi najlepszy scenariusz dla tego, co dzieje się na co dzień na giełdach transportowych, jak podkreśla Fabrice Douteaud ,dyrektor operacyjny Grupy Alpega ds. Alpega Marketplaces:

WConnecta doskonale odzwierciedla działalność sektora giełd transportowych, przeniesionych na jeden dzień na fizyczny grunt. Sprawdzona i potwierdzona sukcesem formuła, której 10. edycję świętujemy w tym roku i która podsumowuje naszą filozofię jako grupy. To niesamowite wrażenie zobaczyć jak praca, której wykonanie zajęłoby miesiące, wykonywana jest w ciągu jednego dnia. Imponujące jest również to, że pod jednym dachem można spotkać najlepsze firmy logistyczne i transportowe w Europie oraz dostawców usług pomocniczych dla tego sektora”.

W żadnej z poprzednich dziewięciu edycji wydarzenia WConnecta nie wzięło udziału tak wielu międzynarodowych uczestników , wśród których znaleźli się reprezentanci 21 krajów, a 55% stanowiły firmy spoza Hiszpanii, szczególnie z Włoch, Polski i Portugalii . Świadomi wielkich możliwości, jakie daje to wydarzenie, w spotkaniu wzięli również udział profesjonaliści z wielu innych europejskich krajów, takich jak Litwa, Rumunia, Węgry, Niemcy, Francja, Holandia i Belgia.

Wszyscy uczestnicy wymienili się wizytówkami i nawiązali niezwykle cenne kontakty podczas 5980 szybkich wywiadów przeprowadzonych w ramach rund Speed Networking oraz 900 prywatnych wywiadów w Cargo Area, gdzie ustawiono 47 stolików, przy których operatorzy logistyczni z całej Europy udzielali informacji dostawcom usług transportowych zainteresowanych obsługą wszystkich dostępnych tras krajowych i międzynarodowych.

Grupa Alpega zobowiązała się do dalszych prac na rzecz ułatwienia komunikacji i interakcji pomiędzy spedytorami i przewoźnikami, oferując tym samym większą wydajność oraz wzrost rentowności w sektorze transportowym.

Wyświetlenia: 390

BM Reflex: Benzyna 95 znowu powyżej 4 zł za litr

24.05.2020

Goodyear rozszerza ofertę Goodyear Total Mobility o przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do śledzenia naczep Fleet Tracker

26.06.2020

FPP i CALPE: Jak zapewnić reżim sanitarny przy odmrażaniu gospodarki?

20.05.2020

LOTOS spółką dywidendową pomimo trudnych czasów

8.05.2020

Most powietrzny między Chinami a Bydgoszczą

18.05.2020

Solaris dostarczy elektryczny autobus szkolny

29.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Szkolenie online – Zarządzanie warsztatem w kryzysie cz5

20.05.2020

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 – jeszcze lepsza opona całoroczna

15.05.2020

Łąck ominiemy obwodnicą

5.06.2020

Ruch na drogach krajowych w czasie epidemii. Publikujemy podsumowanie za maj

3.06.2020

IVECO z zadowoleniem przyjmuje ostateczną decyzję niemieckiej Rady Federalnej o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami

26.06.2020

Kuehne + Nagel w Singapurze rozszerza platformę eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji

16.05.2020