700 specjalistów z sektora transportowego bierze udział w WConnecta, największym w Europie spotkaniu networkingowym

700 specjalistów z sektora transportowego bierze udział w WConnecta, największym w Europie spotkaniu networkingowym

25.10.2019
Czas czytania ok. 2 minut

WConnecta powraca do Barcelony, gdzie po raz pierwszy spotkanie to odbyło się pod patronatem Grupy Alpega i odnotowało nowy sukces frekwencyjny oraz największą międzynarodową reprezentację w swojej historii.

W 10. edycji spotkania, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Barcelonie (CCIB), uczestniczyło 260 firm i 700 akredytowanych profesjonalistów z sektora transportowego należących do sieci Grupy Alpega , która objęła wydarzenie patronatem po raz pierwszy od przejęcia Wtransnet w 2018 r.

Seminarium robocze w unikalnym formacie, które doprowadziło do współpracy firm transportowych związanych z trzema giełdami transportowymi grupy (123Cargo/Bursa, Teleroute i Wtransnet ), będących społecznością ponad 70 tys. firm , których celem jest optymalizacja zasobów transportowych.

Spotkanie WConnecta, które jest obecnie wzorcowym wydarzeniem w sektorze transportu drogowego w Europie , po raz kolejny pokazało, że stanowi najlepszy scenariusz dla tego, co dzieje się na co dzień na giełdach transportowych, jak podkreśla Fabrice Douteaud ,dyrektor operacyjny Grupy Alpega ds. Alpega Marketplaces:

WConnecta doskonale odzwierciedla działalność sektora giełd transportowych, przeniesionych na jeden dzień na fizyczny grunt. Sprawdzona i potwierdzona sukcesem formuła, której 10. edycję świętujemy w tym roku i która podsumowuje naszą filozofię jako grupy. To niesamowite wrażenie zobaczyć jak praca, której wykonanie zajęłoby miesiące, wykonywana jest w ciągu jednego dnia. Imponujące jest również to, że pod jednym dachem można spotkać najlepsze firmy logistyczne i transportowe w Europie oraz dostawców usług pomocniczych dla tego sektora”.

W żadnej z poprzednich dziewięciu edycji wydarzenia WConnecta nie wzięło udziału tak wielu międzynarodowych uczestników , wśród których znaleźli się reprezentanci 21 krajów, a 55% stanowiły firmy spoza Hiszpanii, szczególnie z Włoch, Polski i Portugalii . Świadomi wielkich możliwości, jakie daje to wydarzenie, w spotkaniu wzięli również udział profesjonaliści z wielu innych europejskich krajów, takich jak Litwa, Rumunia, Węgry, Niemcy, Francja, Holandia i Belgia.

Wszyscy uczestnicy wymienili się wizytówkami i nawiązali niezwykle cenne kontakty podczas 5980 szybkich wywiadów przeprowadzonych w ramach rund Speed Networking oraz 900 prywatnych wywiadów w Cargo Area, gdzie ustawiono 47 stolików, przy których operatorzy logistyczni z całej Europy udzielali informacji dostawcom usług transportowych zainteresowanych obsługą wszystkich dostępnych tras krajowych i międzynarodowych.

Grupa Alpega zobowiązała się do dalszych prac na rzecz ułatwienia komunikacji i interakcji pomiędzy spedytorami i przewoźnikami, oferując tym samym większą wydajność oraz wzrost rentowności w sektorze transportowym.

Wyświetlenia: 200

LPG drożeje, co z cenami pozostałych paliw?

11.11.2019

GDDKiA przygotowana do sezonu zimowego

16.10.2019

Intensywne działania na śląskiej S1. Podpisujemy umowę i ogłaszamy przetargi na kolejne odcinki

11.10.2019

Wpływ letnich upałów na problemy z akumulatorem zimą – jak ustrzec się przed awarią

8.11.2019

Napływ azjatyckich inwestycji do krajów Europy Środkowo-Wschodniej stale rośnie

15.10.2019

IVECO ogłasza powołanie nowego prezesa marki

4.11.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Nadchodzi zima dla kierowców – rusza sprzedaż paliw zimowych

15.11.2019

Dachser inwestuje 9,5 mln euro w rozbudowę oddziału

28.11.2019

Zapobieganie chorobom układu ruchu w sektorze logistycznym: FM Logistic prezentuje Ergoskel

15.11.2019

ID Logistics będzie zarządzać nowym centrum dystrybucyjnym Lindt&Sprüngli w Grodzisku Mazowieckim

10.10.2019

Rekordowa aktywność najemców biurowych

13.11.2019

Czy przygotowałeś swoje auto na nadejście zimy? milesPLUS diesel arktyczny zadba o silnik twojego samochodu w każdych warunkach

4.12.2019