Dachser z multimodalnym transportem do Indii

Dachser z multimodalnym transportem do Indii

30.10.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Dachser, globalny operator logistyczny, w ramach obszaru Air & Sea Logistics opracował wydajne, multimodalne rozwiązanie na potrzeby transportu z Holandii do Indii. Firma zrealizowała przewóz specjalnych kontenerów z aluminiowymi silosami, które przemierzyły tysiące kilometrów najpierw statkiem, a następnie pociągiem towarowym. Ostatni etap dostawy obejmował transport ciężarówkami.

Międzykontynentalna podróż towarów rozpoczęła się w Holandii – to stąd ok. 45 czterdziestostopowych kontenerów wyruszyło w kierunku Indii. Sprawne dotarcie do miejsca docelowego, czyli firmy z indyjskiego przemysłu petrochemicznego, wymagało kilkukrotnej zmiany środka transportu. Punktem startowym był port w Rotterdamie, z którego statek musiał dopłynąć do portu Mundra przy Zatoce Kaććh w północno-zachodnich Indiach. Organizację dalszego przewozu na terenie Indii przejął tamtejszy oddział Dachser. Operator zorganizował transport w pociągu kontenerowym o długości ponad 600 m. Po pokonaniu ponad 1,3 tys. kilometrów koleją kontenery dotarły do Sahnewal - niedużego miasta w dystrykcie Ludhijana. Na ostatnim odcinku towary przewieziono ciężarówkami.

Optymalizacja bilansu logistycznego

„Dzięki takiej koncepcji transportu byliśmy w stanie zaoferować klientowi rozwiązanie dostosowane do ilości i wielkości towarów, i to na kilku kontynentach”, mówi Huned Gandhi, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Indiach. Zespół z holenderskiego oddziału operatora, a także eksperci ds. transportu morskiego z Dachser w Delhi dbali o sprawną organizację i realizację tego złożonego przedsięwzięcia. Dachser koordynował także procedury celne.

„W ramach usługi port-to-door opracowaliśmy wydajne i niezawodne rozwiązanie, przy którym różne zespoły Dachser Air & Sea Logistics współpracowały ze sobą ramię w ramię. Usługa ta pomaga zoptymalizować bilans logistyczny naszego klienta”, mówi Gandhi. Do czasu zakończenia projektu Dachser przetransportuje łącznie 350 czterdziestostopowych jednostek (FEU).

Dachser

Wyświetlenia: 407

LOTOS solidnym partnerem na trudne czasy

12.07.2020

Goodyear rozszerza ofertę Goodyear Total Mobility o przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do śledzenia naczep Fleet Tracker

26.06.2020

Mercedes-Benz i NVIDIA opracują programowalną architekturę obliczeniową na potrzeby funkcji zautomatyzowanej jazdy w przyszłej flocie samochodów

1.07.2020

Skanska, Traficar i Hop.City wspierają alternatywne środki transportu. Przy gdańskim Wave ruszy hub komunikacyjny

9.07.2020

EFL wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych

3.08.2020

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e-commerce w Polsce

30.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DBK Rental dostarcza pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

22.06.2020

Zdrowie publiczne, gospodarka i polityka - te obszary najbardziej ucierpią na koronawirusie

10.07.2020

Podlaska S19. Po Białymstoku, czas na Bielsk Podlaski

31.07.2020

PZPO: Sprzedaż opon w pierwszym półroczu 2020 roku

22.07.2020

Pomaganie przez pompowanie. Zarząd oraz pracownicy i kurierzy DHL Parcel włączyli się w #GaszynChallenge

17.07.2020

Branża FMCG zmienia e-commerce

16.07.2020