Nowy terminal PEKAES w Opolu

Nowy terminal PEKAES w Opolu

4.11.2019
Czas czytania ok. 2 minut

PEKAES, czołowy operator logistyczny, konsekwentnie realizuje strategię rozwoju sieci dystrybucyjnej, uruchamiając nowoczesny terminal przeładunkowy w Opolu. Jego atuty to optymalnie dopasowana do operacji powierzchnia, nowoczesna infrastruktura oraz doskonała lokalizacja w pobliżu autostrady biegnącej w kierunku Katowic i Wrocławia. Pierwsze transporty z nowego terminalu wyruszyły już do odbiorców z województwa opolskiego i śląskiego.

Rosnący popyt na usługi logistyczne sprawia, że PEKAES rozbudowuje swoje terminale dystrybucyjne i przenosi je do nowych lokalizacji. Po Kielcach i Legnicy, Spółka ogłosiła oddanie do użytku kolejnego obiektu, w Opolu przy ulicy Partyzanckiej 95. Do nowej lokalizacji przeniesiono również Oddział PEKAES Opole.

Nowy terminal PEKAES wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę doków, ramp załadunkowych oraz bram umożliwiających wjazd na rampę i załadunek z poziomu zero. Terminal rozpoczął działalność operacyjną 31 października br.

Potrzebowaliśmy większej powierzchni terminalowej w związku z szybko rosnącym popytem na usługi dystrybucji drobnicowej w tej części kraju. Nasz dotychczasowy terminal był już zbyt mały w stosunku do skali operacji realizowanych w Opolu. Teraz, dzięki dobrze rozbudowanej sieci terminali, możemy skrócić czas dostaw zarówno krajowych, jak i międzynarodowych przesyłek drobnicowych, a także zwiększyć częstotliwość naszych linii eksportowych i importowych na wybranych kierunkach –mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES sukcesywnie rozwija infrastrukturę krajowej sieci dystrybucyjnej. W tym roku, Spółka uruchomiła nowoczesne terminale w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, Legnicy, a 31 października również w Opolu. Łącznie PEKAES posiada 19 terminali dystrybucyjnych, które zapewniają sprawną dystrybucję ładunków drobnicowych na terenie Polski, jak i Europy. Prezes Grupy PEKAES zapowiada kolejne inwestycje i dalszą rozbudowę krajowej sieci dystrybucyjnej już w styczniu przyszłego roku.

PEKAES

Wyświetlenia: 365

Nowy numer "Magazynu Solaris" jest już dostępny

15.04.2020

Kluczowy polski hub handlowy utrzymuje operacje przeładunkowe

10.04.2020

PEKAES zwiększa powierzchnię terminali dystrybucyjnych

27.05.2020

Kuehne + Nagel otwiera we włoskiej Weronie nowoczesny magazyn wina i napojów spirytusowych

25.05.2020

#Koronawirus - Jak zmieni się nasze życie zawodowe i gospodarcze po pandemii?

5.05.2020

GDDKiA: Ostatni tydzień okiem obiektywu - drogi budowane i zbudowane

25.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Drutex wybiera pojazdy Scania

1.04.2020

IVECO Daily zdobywa prestiżową nagrodę magazynu Trade Van Driver za 2020 rok

12.05.2020

#Koronawirus: Za dużo biurokracji w tarczy antykryzysowej

4.05.2020

#together against COVID-19 - Grupa Fracht włącza się w światową walkę z koronawirusem

14.04.2020

Sezonowa wymiana opon dozwolona w trakcie pandemii koronawirusa

10.04.2020

Ostatnia umowa na budowę trasy S5 w woj. kujawsko-pomorskim

27.04.2020