Dachser z godłem Inwestor w Kapitał Ludzki 2019

Dachser z godłem Inwestor w Kapitał Ludzki 2019

5.11.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Dachser, operator logistyczny o globalnym zasięgu, został nagrodzony prestiżowym godłem Inwestor w Kapitał Ludzki 2019. Firma zawdzięcza ten sukces swoim pracownikom - laureaci konkursu wybierani są bowiem na podstawie badania certyfikacyjnego przeprowadzanego wśród pracowników przez Fundację Digital Knowledge Observatory.

Program Inwestor w Kapitał Ludzki jest skierowany do wszystkich firm, instytucji, a także krajowych oddziałów koncernów działających na terenie Polski, które wyróżniają się w zakresie dbałości o rozwój kompetencji swoich pracowników, a co za tym idzie, całej organizacji. Warunkiem przejścia przez proces certyfikacji jest osiągnięcie średniego wyniku na poziomie minimum 70% w pięciu badanych obszarach, takich jak: ogólna satysfakcja z pracy, zaangażowanie, relacje (komunikacja, współpraca), kompetencje (rozwój, obowiązki i warunki pracy) oraz pracownik jako ambasador.

„Zdobyte wyróżnienie jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji. Tym bardziej, że w tegorocznej edycji projektu wzięło udział aż 83% pracowników firmy. Przy tak wysokiej frekwencji poprawiliśmy jednocześnie nasze wyniki we wszystkich badanych obszarach. Oczywiście nie spoczywamy na laurach - wiedza, że kierunek, jaki obraliśmy w polityce personalnej po raz kolejny okazał się słuszny, daje nam dużą motywację do dalszych działań” – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Zespół Dachser przyznał firmie najwyższe oceny w obszarach „zaangażowanie” oraz „pracownik jako ambasador”.

„Jako firma rodzinna stawiamy ludzi na pierwszym miejscu od zawsze, nie tylko w dobie rynku pracownika. Dokładamy wszelkich starań, by tworzyć przyjazne środowisko dla naszego zespołu w oparciu o nasze wartości. Zależy nam tym, aby każdy z nas czuł się doceniany, miał możliwość rozwoju zawodowego i najzwyczajniej – lubił swoją pracę. Cieszymy się, że nasze starania przekładają się na realne zadowolenie i zaangażowanie pracowników. Dlatego, że Dachser tworzymy razem” mówi Magdalena Jamroziak, dyrektor ds. personalnych w Dachser Polska.

Międzynarodowy operator logistyczny od początku swojego istnienia dużą wagę przywiązuje do dbałości o pracowników. U podstaw polityki firmy leżą wartości takie jak m.in. szacunek, otwartość, uczciwość czy odwaga, by myśleć nieszablonowo. Dachser stara się także maksymalnie uatrakcyjniać warunki zatrudnienia, oferując nie tylko standardowe benefity pozapłacowe – ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet sportowo-rekreacyjny, ale też m.in. finansowany w całości przez pracodawcę Pracowniczy Program Emerytalny, dodatkowe dni płatnego urlopu związanego ze stażem pracy w Dachser, dopłaty do posiłków czy możliwość nauki języków obcych.

Dachser Polska

Wyświetlenia: 138

Polski finał Optifuel Challenge w Polsce 2019

30.09.2019

Akademia Bezpiecznej Jazdy PEKAES i STILL

9.10.2019

Firma Oponiarska Dębica S.A. liderem rankingu Złotej Setki Firm Podkarpacia

26.09.2019

Poznajcie laureatów plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2019

12.11.2019

Ruszają prace na obwodnicy Łańcuta!

1.10.2019

Powstał pierwszy elektryczny samochód dostawczy

28.10.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Kolejne miasto testuje elektryczny autobus od Solarisa

4.10.2019

Colliers International po raz kolejny z tytułem Najlepszego Pracodawcy

24.10.2019

Scania organizuje Dzień Klimatu

20.09.2019

Opony Goodyear pokonują konkurencję w najnowszych testach opon zimowych Auto Zeitung oraz Auto Bild Sportscars

29.10.2019

Coraz bliżej otwarcia na Zakopiance

17.09.2019

18 kierowców ciężarówek będzie konkurować w ten weekend w Luksemburgu na poligonie Goodyear

27.09.2019