Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce

Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce

7.11.2019
Czas czytania ok. 2 minut

W Warszawie w dniach 4-7 listopada obraduje ponad 500 przedstawicieli największych rafinerii w Europie. Współorganizatorem i pomysłodawcą zaproszenia 24. edycji European Refining Technology Conference (ERTC) do Polski jest Grupa LOTOS.

Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem tego corocznego, największego wydarzenia branży rafineryjnej na naszym kontynencie. Do Warszawy przyjechali przedstawiciele takich firm, jak: Grupa LOTOS, PKN ORLEN, Total, Shell, Repsol, MOL, OMV, BP, CEPSA, Equinor, ExxonMobil i wielu innych. Przybyli także uczestnicy z innych obszarów świata. Konferencja w ubiegłych latach gościła m.in. w Cannes (2018), Atenach (2017), Lizbonie (2016), czy Rzymie (2015).

Zabiegaliśmy, aby tę konferencję zorganizować w Polsce i udało się. Polska jest prekursorem wielu projektów innowacyjnych, trzeba je szeroko prezentować. Działania LOTOSU są tego dobrym przykładem – podkreśla Mateusz A. Bonca, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A., współorgospodarz tegorocznej konferencji. – To spotkanie to doskonała okazja, żeby pokazać europejskiemu środowisku rafinerów nasze działania na rzecz czystszego środowiska oraz coraz bardziej wydajnego sektora rafineryjnego. Konferencja to ważne miejsce, w którym mówimy o wprowadzanych przez nas nowoczesnych rozwiązaniach. To także nieocenione źródło inspiracji umożliwiające wymianę doświadczeń z kluczowymi graczami na rynku.

Głównym tematem tegorocznej konferencji jest rola przemysłu rafineryjnego w transformacji energetycznej oraz gospodarka obiegu zamkniętego. Ważną kwestią są również coraz bardziej restrykcyjne unijne regulacje związane z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla.

Uczestnicy dyskutują w panelach i podczas interaktywnych wykładów o nowościach technologicznych oraz największych wyzwaniach branży – o sekwestracji dwutlenku węgla, czyli procesie polegającym na oddzieleniu i wychwyceniu dwutlenku węgla ze spalin w celu ograniczenia jego emisji do atmosfery, o digitalizacji w przemyśle rafineryjnym, o bezemisyjnej produkcji wodoru itd. Słuchacze obecni na widowni wyznaczają kierunki dyskusji, wypełniają ankiety i zadają pytania on-line obecnym na scenie rozmówcom. Konferencja potrwa do czwartku.

Grupa LOTOS

Wyświetlenia: 406

Valeo Safe Side - system monitorowania martwego pola

10.12.2019

Komentarz rynkowy DPD Polska – Zakupy świąteczne 2019

2.12.2019

Korytarz życia i jazda na suwak są obowiązkowe już od dziś!

6.12.2019

Starsze auto, tańsze OC? Najnowsze badanie twórców Yanosika

30.12.2019

Konrad Hernik wzmacnia zarząd OT Logistics i obejmuje stanowisko prezesa

18.01.2020

CEVA Logistics regionalnym operatorem logistycznym Ideal Standard

5.12.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jak trzeźwieją Polacy? 5 popularnych metod

31.12.2019

Partnerstwo Publiczno-Prywatne wchodzi w kolejny etap prac

5.12.2019

Pracownicy mobilni we flotach przyszłości

12.12.2019

GEODIS Poland wybiera flotę DBK Rental

13.12.2019

Just-in-time w dużym rozmiarze - Fracht FWO Polska organizuje dedykowany transport lotniczy do elektrowni w Australii

20.12.2019

Poznaliśmy chętnych do budowy pierwszego z trzech odcinków A2 pomiędzy Mińskiem a Siedlcami

4.12.2019