Volvo Trucks rozpoczyna sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych, przeznaczonych dla transportu miejskiego

Volvo Trucks rozpoczyna sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych, przeznaczonych dla transportu miejskiego

8.11.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Volvo Trucks ogłasza rozpoczęcie sprzedaży elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FL i Volvo FE na wybranych rynkach w Europie, wychodząc tym samym naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważone rozwiązania transportowe dla miast.

Elektryczne samochody ciężarowe, cechujące się zerową emisją spalin i znacząco mniejszą emisją hałasu, oferują ogromne możliwości na obszarach miejskich. Po pierwsze, niski poziom emisji hałasu pozwala na realizację dostaw i wywozu opadów wczesnym rankiem, późnym wieczorem, a nawet w nocy, co pozytywnie wpływa na efektywność logistyki transportu i ograniczenie zatłoczenia ulic w godzinach szczytu. Po drugie, jako pojazdy nie zanieczyszczające powietrza i bardziej cichobieżne, elektryczne samochody ciężarowe otwierają nowe możliwości w zakresie urbanistyki i rozwoju infrastruktury drogowej. Na przykład, elektryczny pojazd ciężarowy może być z powodzeniem użytkowany wewnątrz budynków oraz w „zielonych strefach”.

– Globalna urbanizacja coraz pilnej potrzebuje logistyki dostosowanej do specyfiki obszarów miejskich oraz bezemisyjnego, cichobieżnego transportu samochodowego. Dzięki Volvo FL Electric i Volvo FE Electric możemy spełnić zarówno rygorystyczne wymagania w zakresie ochrony środowiska, jak i wysokie wymagania rynkowe naszych Klientów – mówi Jonas Odermalm, wiceprezes ds. linii produktów w segmencie elektromobilności.

Jednym z wyzwań jest maksymalizacja ładowności przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego zasięgu użytecznego pojazdu.

– Rozwiązania Volvo Trucks będą bazować na indywidualnych potrzebach użytkowników, uwzględniając szereg parametrów, takich jak m.in. cykle jazdy, ładowność czy trasy przejazdu, w celu jak najefektywniejszego wykorzystania dostępnej pojemności akumulatorów – kontynuuje Jonas Odermalm.

Pojazdy Volvo FL Electric i Volvo FE Electric zostały opracowane w bliskiej współpracy z wybranymi Klientami, prowadzącymi działalność w Goeteborgu, w Szwecji. Ich opinie są bardzo pozytywne, zaś uczestniczący w projekcie kierowcy są pod wrażeniem zwłaszcza dynamicznego układu napędowego, płynnego przyspieszania i wyjątkowo niskiej emisji hałasu.

– Pomimo pozytywnych opinii Klientów – wyjaśnia Jonas Odermalm – zdajemy sobie sprawę, że w wielu miastach infrastruktura ładowania akumulatorów wciąż znajduje się na etapie opracowywania i dlatego podejmujemy współpracę z partnerami zarówno publicznymi, jak i prywatnymi, ukierunkowaną na uzgodnienie długofalowej strategii rozwoju w tej dziedzinie. Jedno jest pewne: rozwój infrastruktury ładowania akumulatorów musi przyspieszyć.

Rozwiązanie problemu zmian klimatu będzie wymagać dostępności kilku różnych technologii układów napędowych.

– Pojazdy elektryczne, ładowane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, to autentyczny krok naprzód w kierunku bardziej zrównoważonego transportu dystrybucyjnego w mieście. Jednak problem zmiany klimatu i inne kwestie środowiskowe nie mogą być rozwiązane za pomocą tylko jednego źródła energii. Różne rodzaje transportu wymagają stosowania różnych typów układów napędowych – konkluduje Jonas Odermalm.

Volvo Trucks

Wyświetlenia: 544

Dobre wieści dla norweskich złóż LOTOSU

22.06.2020

Ile mieszkań w ostatnich miesiącach sprzedali deweloperzy

15.07.2020

Kolejne przejęcia i strategiczne inwestycje - CEVA Logistics przedstawia plany ekspansji w Afryce

25.06.2020

Koleje Śląskie zabezpieczają pociągi przeciw wirusom w nanotechnologii

2.07.2020

BM Reflex: Podwyżki cen benzyn i gazu, diesel bez zmian

6.07.2020

Po kilkunastu latach eksploatacji wymieniamy nawierzchnię A4

7.08.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Które platformy kontenerowe są odpowiednie dla twojej strategii rozwoju w chmurze?

27.07.2020

LOTOS Kolej z przedłużoną licencją na przewozy w Niemczech

10.06.2020

Dywidag Systems International otworzy halę produkcyjną w Rudzie Śląskiej

24.07.2020

LOT rozszerza ofertę połączeń regionalnych. We wrześniu powrócą dwie trasy krajowe

7.08.2020

Polska nie zamknęła placów budowy na czas epidemii. Dzięki temu nie mamy dzisiaj przestojów w inwestycjach

8.07.2020

Solaris dostarczy do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie 70 autobusów CNG

5.08.2020