Śmieciarki Scania CNG we wrocławskich Krzykach

Śmieciarki Scania CNG we wrocławskich Krzykach

8.11.2019
Czas czytania ok. 2 minut

FBSerwis Wrocław spółka należąca do Grupy FBSerwis zainwestowała w pięć podwozi Scania nowej generacji napędzanych CNG. Pojazdy będą wykorzystywane do odbioru odpadów komunalnych we Wrocławiu.

Nowe pojazdy we flocie FBSerwis Wrocław to śmieciarki Scania P 340 napędzane CNG o konfiguracji osi 6x2 z tylną osią skrętną. Rozwiązanie to zapewnia optymalną zwrotność pojazdów, co ma duże znaczenie podczas pracy w centrach miast. Poprzez zastosowanie wzmocnionego zawieszenia tylnego, nośność tylnych osi każdej śmieciarki to aż 21 t.

Zakupione przez FBSerwis Wrocław podwozia Scania posiadają wzmocnione komponenty układu napędowego, co wpływa na ich niezawodność oraz niskie zużycie paliwa. Pojazdy wyposażono w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise, która przyczynia się do ograniczenia zużycie paliwa, a także zapewnia doskonały komfort pracy kierowcy. Zabudowę pojazdów dostarczył wiodący producent śmieciarek – firma EKOCEL. Wykorzystany w pojazdach model to Medium XL Sk350 Simplex.

Świadomość i odpowiedzialność ekologiczna w Europie wzrasta. Miasta koncentrują się na kwestiach środowiskowych, stawiając surowe wymagania dotyczące emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Pojazdy Scania napędzane gazem ziemnym pracują o 50 proc. ciszej, niż porównywalne pojazdy, w których wykorzystywany jest olej napędowy. Co istotne, paliwo CNG zapewnia niższą emisję dwutlenku węgla oraz o 95 proc. mniej cząstek stałych, w porównaniu do swoich odpowiedników z silnikiem Diesla – komentuje Paweł Paluch, dyrektords. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Inwestując w zrównoważone rozwiązania transportowe, w tym w pojazdy napędzane CNG, możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza i jakości życia we Wrocławiu. Zadbaliśmy również o komfort i bezpieczeństwo pracy kierowcy – śmieciarki zostały wyposażone m.in. w zestaw głośnomówiący – komentuje Radosław Jakubowski, dyrektor ds. operacyjnych FBSerwis.

Scania jest liderem rynku podwozi do zastosowań komunalnych. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe rozwiązania dopasowane do specyfiki pracy klientów.

Podwozia Scania słyną z wysokiej jakości i niezawodności oraz komfortu pracy kierowcy, co przy dzisiejszym rynku, zorientowanym na kierowców, jest bardzo ważne. Biorąc pod uwagę te właściwości jesteśmy w stanie obliczyć realne oszczędności wynikające z mniejszej liczby przestojów wykorzystywanych pojazdów Scania – dodaje Paweł Paluch.

Scania Polska

Wyświetlenia: 434

SeaExplorer - platforma cyfrowa firmy Kuehne + Nagel utrzymuje łańcuchy dostaw

15.04.2020

Epidemia nie ominie firm budowlanych. Najbardziej ze wszystkich branż obawiają się one tego, co będzie w II kwartale

29.04.2020

BM Reflex: Spadek cen benzyny do poziomu najniższego od 2009 roku

11.05.2020

UPS przyspiesza dostawy testów na koronawirusa

22.04.2020

SPAR uruchomił usługę click&collect

10.04.2020

#together against COVID-19 - Grupa Fracht włącza się w światową walkę z koronawirusem

14.04.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wielkie auta i wielkie serce: jak firmy transportowe mogą działać na rzecz innych?

20.04.2020

Szybko i tanio? Czy na pewno tak chcesz wymieniać opony?

20.05.2020

ROBYG w walce z koronawirusem

20.04.2020

TRANSEXPO 2020 zgodnie z planem #RazwemDamyRadę

8.04.2020

Osłabienie gospodarki będzie sprawdzianem lojalności konsumentów i kontrahentów

24.04.2020

Rzecznik Praw Obywatelskich przystąpił do sprawy pytań prejudycjalnych do TSUE dotyczącej wynagrodzenia banków za korzystanie z kapitału

5.05.2020