Ułatwiamy przejazd przez węzeł Łódź Północ łączący A1 z A2

Ułatwiamy przejazd przez węzeł Łódź Północ łączący A1 z A2

12.11.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Wykorzystamy trzeci wiadukt, aby ruch w obu kierunkach odbywał się oddzielnymi obiektami. Dziś nastąpi przełożenie ruchu. Będzie to możliwe dzięki wykonanym w trakcie minionego weekendu pracom.

We wtorek, 12 listopada, ok. godz. 12 rozpocznie się wprowadzanie zmian w tymczasowej organizacji ruchu związanej z czasowym wyłączeniem z użytkowania jednego z wiaduktów na węźle Łódź Północ. Nowa organizacja ruchu zlikwiduje obecne przewiązki i ruch w obu kierunkach po wschodniej nitce autostrady A1 w obrębie węzła. Kierowcy jadący z północy na południe skorzystają z łącznicy zjazdowej na Warszawę, a tuż za wiaduktem węzła wrócą poprzez tymczasową przewiązkę na jezdnię główną w kierunku Katowic.

W związku z tymi zmianami zwracajmy uwagę na oznakowanie, prowadźmy pojazd rozważnie i stosujmy się do ograniczeń prędkości.

W nocy z piątku na sobotę sukcesywnie wyłączaliśmy z ruchu jeden z trzech wiaduktów na ciągu północ-południe w obrębie węzła Łódź Północ. Chodzi o obiekt na jezdni w kierunku Katowic w ciągu autostrady A1. Dlatego kierowcy podróżujący na osi północ-południe korzystali na węźle ze wschodniej jezdni autostrady A1 w obu kierunkach. Natomiast kierowcy skręcający na Warszawę jechali tak jak dotychczas trzecim wiaduktem.

Jednocześnie, by do minimum ograniczyć utrudnienia w ruchu, podjęliśmy decyzję o wykonaniu tymczasowej przewiązki pomiędzy łącznicą zjazdową w kierunku Warszawy, a jezdnią główną autostrady w kierunku Katowic. W ciągu weekendu wykonano stosowne prace w pasie zieleni i teraz ruch na węźle z północy na południe poprowadzony zostanie dwupasmową łącznicą zjazdową na Warszawę. Kierowcy zmierzający na południe korzystać będą z lewego pasa ruchu, by tuż za wiaduktem poprzez nową przewiązkę wrócić na jezdnię główną w kierunku Katowic. Prawy pas przeznaczony będzie dla pojazdów zmierzających w kierunku Warszawy. Wprowadzenie tych zmian przywróci normalną organizację ruchu na jezdni w kierunku Gdańska.

Czasowe zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu) i pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania. Określą one rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu.

O postępach będziemy informować na bieżąco.

GDDKiA

Dodatkowe informacje: http://www.gddkia.gov.pl
Wyświetlenia: 129

Polska 13. najszybciej rozwijającym się rynkiem e-handlu na świecie. Firmy muszą jednak szukać nowych usług, żeby się wyróżnić

13.11.2019

Rzekami, morzem i drogą - Fracht FWO Polska dostarcza młyny przemysłowe z Niemiec do elektrowni w Bełchatowie

21.11.2019

Czy powtórne referendum zmieniłoby losy brexitu?

7.11.2019

Aleksandra Karczewska dołączyła do Colliers International

7.11.2019

Jak aranżacja biura zwiększa efektywność pracowników?

3.12.2019

Wybór opon na sezon zimowy kluczem do mobilności flot

13.11.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Europejski sektor leasingowy rośnie, lecz w wolniejszym tempie

21.11.2019

Jak sieć 5G wpłynie na rozwój autonomicznych samochodów?

21.10.2019

Coraz mniej inwestycji drogowych – co czeka polską infrastrukturę?

19.11.2019

Jesteś pewien, że serwis nie zniszczył Ci opon?

26.11.2019

Czy IMO 2020 podroży transport morski? – komentarz Hillebrand

25.11.2019

Kuehne + Nagel rozszerza swoją europejską sieć drogową w Holandii i Belgii

22.11.2019