Ułatwiamy przejazd przez węzeł Łódź Północ łączący A1 z A2

Ułatwiamy przejazd przez węzeł Łódź Północ łączący A1 z A2

12.11.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Wykorzystamy trzeci wiadukt, aby ruch w obu kierunkach odbywał się oddzielnymi obiektami. Dziś nastąpi przełożenie ruchu. Będzie to możliwe dzięki wykonanym w trakcie minionego weekendu pracom.

We wtorek, 12 listopada, ok. godz. 12 rozpocznie się wprowadzanie zmian w tymczasowej organizacji ruchu związanej z czasowym wyłączeniem z użytkowania jednego z wiaduktów na węźle Łódź Północ. Nowa organizacja ruchu zlikwiduje obecne przewiązki i ruch w obu kierunkach po wschodniej nitce autostrady A1 w obrębie węzła. Kierowcy jadący z północy na południe skorzystają z łącznicy zjazdowej na Warszawę, a tuż za wiaduktem węzła wrócą poprzez tymczasową przewiązkę na jezdnię główną w kierunku Katowic.

W związku z tymi zmianami zwracajmy uwagę na oznakowanie, prowadźmy pojazd rozważnie i stosujmy się do ograniczeń prędkości.

W nocy z piątku na sobotę sukcesywnie wyłączaliśmy z ruchu jeden z trzech wiaduktów na ciągu północ-południe w obrębie węzła Łódź Północ. Chodzi o obiekt na jezdni w kierunku Katowic w ciągu autostrady A1. Dlatego kierowcy podróżujący na osi północ-południe korzystali na węźle ze wschodniej jezdni autostrady A1 w obu kierunkach. Natomiast kierowcy skręcający na Warszawę jechali tak jak dotychczas trzecim wiaduktem.

Jednocześnie, by do minimum ograniczyć utrudnienia w ruchu, podjęliśmy decyzję o wykonaniu tymczasowej przewiązki pomiędzy łącznicą zjazdową w kierunku Warszawy, a jezdnią główną autostrady w kierunku Katowic. W ciągu weekendu wykonano stosowne prace w pasie zieleni i teraz ruch na węźle z północy na południe poprowadzony zostanie dwupasmową łącznicą zjazdową na Warszawę. Kierowcy zmierzający na południe korzystać będą z lewego pasa ruchu, by tuż za wiaduktem poprzez nową przewiązkę wrócić na jezdnię główną w kierunku Katowic. Prawy pas przeznaczony będzie dla pojazdów zmierzających w kierunku Warszawy. Wprowadzenie tych zmian przywróci normalną organizację ruchu na jezdni w kierunku Gdańska.

Czasowe zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu) i pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania. Określą one rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu.

O postępach będziemy informować na bieżąco.

GDDKiA

Dodatkowe informacje: http://www.gddkia.gov.pl
Wyświetlenia: 435

25 lat temu ruszyła seryjna produkcja systemu kontroli stabilności jazdy ESP®

2.07.2020

Paczkomaty® INPOST w Wielkiej Brytanii przy sklepach Lidl

20.05.2020

Zachodnia A2 zyska dodatkowy pas ruchu

21.05.2020

Przekazanie 48 autobusów Mercedes-Benz Citaro do Gdańska.

2.06.2020

Solaris dostarczy elektryczny autobus szkolny

29.06.2020

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e-commerce w Polsce

30.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Poznań inwestuje w kolejne autobusy elektryczne. Przybędzie 37 Solarisów

28.05.2020

Dachser nagrodzony za CSR i logistykę kontraktową

12.05.2020

IVECO ogłasza ponowne uruchomienie produkcji w fabrykach we Włoszech i w Hiszpanii

8.05.2020

Cyfrowa przyszłość z LOTOSEM

15.05.2020

Jest przetarg na projekt i budowę I odcinka DK75 Brzesko-Nowy Sącz, czyli II etapu „łącznika brzeskiego”

3.07.2020

Gemius: DPD Polska najchętniej wybieraną firmą kurierską w Polsce

1.07.2020