Prof. Pieter van Vollenhoven dokonał oficjalnego otwarcia. Odnowione Muzeum DAF oficjalnie otwarte

Prof. Pieter van Vollenhoven dokonał oficjalnego otwarcia. Odnowione Muzeum DAF oficjalnie otwarte

12.11.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Przy dużym zainteresowaniu opinii publicznej, w obecności prawie wszystkich 160 wolontariuszy pracujących w muzeum, niedawno odnowione Muzeum DAF w Eindhoven zostało oficjalnie otwarte przez prof. Pietera van Vollenhoven. Prof. van Vollenhoven jest członkiem holenderskiej rodziny królewskiej, którą zawsze łączyły z DAF szczególne więzi.

Muzeum DAF, które w rekordowym roku odwiedziło prawie 60 000 osób, jest jednym z najpopularniejszych muzeów w regionie Eindhoven i najpopularniejszym w samym mieście według badań serwisu TripAdvisor. Muzeum nie spoczęło jednak na laurach i dążąc do dalszego zwiększenia swojej atrakcyjności właśnie przeszło osiemnastomiesięczną poważną renowację i modernizację, której celem jest zwiększenie liczby zwiedzających do 80 000 rocznie.

Imponująca ekspansja

Pierwszą rzeczą, jaką zwiedzający zauważa wchodząc do „nowego” muzeum, jest całkowicie nowy hol wejściowy, odnowiona restauracja, nowy sklep z pamiątkami, a także świeży, nowoczesny wygląd, jaki został nadany wszystkim tym obszarom. Największą zmianę widzimy jednak dopiero po wejściu do części wystawowej — dodane zostało całkowicie nowe skrzydło o powierzchni aż 1 100 m 2 .

„Dzięki tej wspaniałej rozbudowie mamy jeszcze więcej miejsca, aby lepiej pokazać to, co najważniejsze w bogatej historii firmy DAF”, powiedział Marc Van Doorne, prezes Fundacji Przyjaciół Muzeum DAF i wnuk założyciela DAF, Huba Van Doorne. „Możemy teraz prześledzić historię firmy DAF aż do chwili obecnej, podkreślając znaczenie nowoczesnego transportu i demonstrując najnowsze osiągnięcia tej branży, np. w zakresie technologii silników. ‘Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek’, później znana jako ‘Van Doorne’s Automobiel Fabriek’, była zawsze znana z nowatorskich rozwiązań.

Dzięki tym rozwiązaniom powstała imponująca seria ciągników, samochodów i ciężarówek, które pokazujemy w Muzeum DAF.”

Oficjalne otwarcie

Muzeum zostało oficjalnie otwarte w piątek, 8 listopada 2019 r., przez prof. Pietera van Vollenhoven, który przyjechał do Muzeum DAF unikalnym samochodem DAF Pony. Wyprodukowano w sumie tylko 15 tych ciężarówek, z których jedna była własnością holenderskiej rodziny królewskiej.

Głęboka wdzięczność dla wolontariuszy

„Jestem pewien, że mój dziadek Hub i jego brat Wim Van Doorne byliby ogromnie dumni, gdyby mogli zobaczyć nowe Muzeum DAF — powiedział Marc Van Doorne, prezes Fundacji Przyjaciół Muzeum DAF. — Jesteśmy szczególnie wdzięczni ponad 160 wolontariuszom, którymi w większości są pasjonaci — byli pracownicy DAF. Bez nich nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić tej renowacji. To oni sprawiają, że każdego dnia muzeum jest w pełni gotowe na przyjęcie zwiedzających.”

Aby uczcić oficjalne otwarcie nowego Muzeum DAF, od piątku 22 listopada do niedzieli 24 listopada odbędą się „dni otwarte”. W tych dniach obowiązywać będą obniżone ceny biletów.

DAF Trucks Polska

Wyświetlenia: 537

Jest umowa na budowę kolejnego odcinka S16

28.05.2020

Paczkomaty® INPOST w Wielkiej Brytanii przy sklepach Lidl

20.05.2020

MPK Kraków wybrało dostawcę 50 przegubowych autobusów elektrycznych

25.05.2020

Zdobywaj wiedzę z Denso. Za darmo i bez wychodzenia z domu!

5.06.2020

Scania dostarczy 75 elektrycznych pojazdów ciężarowych firmie ASKO w Norwegii

21.05.2020

Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT

3.06.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego z udziałem Macieja Oleksowicza

13.07.2020

BM Reflex: Benzyna 95 znowu powyżej 4 zł za litr

24.05.2020

Goodyear rozszerza ofertę Goodyear Total Mobility o przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do śledzenia naczep Fleet Tracker

26.06.2020

DBK Rental dostarcza pojazdy komunalne Scania dla ENERIS

22.06.2020

Darmowe webinarium Kuehne+Nagel: Incoterms 2020

22.06.2020

Korea Południowa i Wietnam – nowe kierunki w ofercie SPEDCONT

3.06.2020