Innowacje miejskie DPDgroup poprawiają komfort życia

29.11.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Z okazji Światowego Dnia Miast DPDgroup zaprezentowała swoje najnowsze inicjatywy z zakresu przyjaznej logistyki miejskiej. Projekty te są odpowiedzią na wyzwania związane z szybkim rozwojem ośrodków miejskich i koniecznością ochrony środowiska oraz racjonalizowaniem ruchu kołowego w centrach miast.

Przyjazna logistyka miejska na świecie według DPDgroup

DPDgroup w bliskiej współpracy z włodarzami miast wprowadza rozwiązania w obszarze przyjaznej logistyki miejskiej, które zwiększają skuteczność doręczeń, podnoszą komfort życia mieszkańców i sprzyjają ochronie środowiska.

DPDgroup zobowiązała się do przestrzegania czterech najważniejszych Celów Rozwoju ONZ. Stąd decyzja o rozwijaniu oddziałów miejskich (tzw. urban depotów), które umożliwiają konsumentowi samodzielny odbiór i doręczają przesyłki za pomocą pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym, rowerami, skuterami, a nawet pieszo. Logistyka miejska DPDgroup doskonale sprawdza się w wielu miastach Europy i korzystnie wpływa na systemy, w których funkcjonują mieszkańcy miast, wnosząc w życie konsumentów wygodę i mniej obciążeń środowiskowych.

· w Warszawie działa kilka oddziałów miejskich, w tym modelowy punkt dzielnicy biznesowej w Warszawie, przy ul. Wołoskiej; w całej Polsce działają 42 takie placówki,

· należący do DPDgroup francuski Chronopost jest pierwszą firmą doręczającą przesyłki na terenie całego Paryża za pomocą pojazdów zero i niskoemisyjnych,

· w Madrycie pojazdy niskoemisyjne DPD co roku pokonują 50 tys. kilometrów,

· oddziały miejskie w Dublinie są w 100% zasilane energią z odnawialnych źródeł,

· w Tallinnie DPD doręcza przesyłki do automatów paczkowych, robotów przemysłowych, przydomowych schowków oraz niewielkich robotów mobilnych,

· w Hamburgu 2200 przesyłek dziennie doręczanych jest przez DPD za pośrednictwem floty pojazdów napędzanych paliwem alternatywnym,

· oddział miejski DPD w londyńskiej dzielnicy Westminster jako pierwszy korzysta wyłącznie z energii elektrycznej jako paliwa dla swoje floty; DPD rozbudowuje sieć bezemisyjnych pojazdów elektrycznych na terenie całego kraju (zgodnie z założeniami firmy w 2021 roku pojazdy takie mają stanowić 10% całej floty w DPD UK),

· poza Europą sieć miejskich placówek nadań i doręczeń DPDgroup tworzy 350 punktów Pickup w Singapurze i 780 w Sao Paulo.

Zobowiązania wobec środowiska zgodnie z życzeniem klientów

Niskoemisyjne pojazdy DPDgroup wykorzystują gaz ziemny. Flota uzupełniona jest o pojazdy z napędem elektrycznym i rowery cargo. 75% tradycyjnej floty spełnia normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6.

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla na przesyłkę w roku 2018 wyniosło 15,2% w porównaniu z rokiem 2013. Celem DPDgroup do roku 2025 jest osiągnięcie 30% redukcji emisji dwutlenku węgla na przesyłkę oraz zwiększenie floty pojazdów niskoemisyjnych do 5000.

DPD doręcza wszystkie przesyłki w sposób neutralny dla środowiska, bez dodatkowych kosztów dla klienta, co dało jej pierwsze miejsce w sektorze KEP w zakresie dobrowolnego równoważenia emisji CO2.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów DPDgroup wdraża innowacje i prowadzi zrównoważony rozwój. Na przykład dzięki usłudze Pickup klienci otrzymują dostęp do 45 tys. punktów doręczeń w 27 krajach. Sieć przyczynia się do ograniczenia śladu węglowego - prawie 95% odbiorców mieszka w zasięgu 15 minut od najbliższego punktu Pickup.

DPDgroup

Wyświetlenia: 268

Dachser z godłem Inwestor w Kapitał Ludzki 2019

5.11.2019

Autobus miejski dowiezie na poranne loty do Warszawy

25.10.2019

Firma DAF Trucks „Producentem Roku 2019”

23.10.2019

Nieprawidłowe transporty drewna

26.11.2019

DPD Polska po raz czwarty partnerem E(x)plory

4.11.2019

Branża transportowa w Polsce – nadchodzi czas zawirowań

29.11.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Coraz więcej gastronomii i usług, a mniej sklepów w Warszawie

22.11.2019

Rozpoczynamy projektowanie obwodnicy Ostrołęki

20.11.2019

Jedno sprawozdanie zamiast czterech. Głos Przedsiębiorcy likwiduje bariery biurokratyczne

4.12.2019

Komentarz DHL Express: Większe zainteresowanie Black Friday za granicą to szansa dla polskich przedsiębiorców

28.11.2019

Mobilność w transporcie ciężarowym wg Continental

23.10.2019

Dachser z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

21.11.2019