Ghelamco potrójnym zwycięzcą Eurobuild Awards 2019

Ghelamco potrójnym zwycięzcą Eurobuild Awards 2019

4.12.2019
Czas czytania ok. 4 minut

Ghelamco rozbija bank. W prestiżowym konkursie Eurobuild Awards firma zdobyła statuetki w kategoriach: Office Developer of the Decade, Office Developer of the Year oraz Investment Deal of the Year.

Jubileuszowa dziesiąta edycja konkursu nieruchomościowego Eurobuild Awards miała szczególną rangę. Oprócz przyznawanych co roku nagród będących podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy, wręczono także nagrody dekady dla najlepszego inwestora, agencji nieruchomości oraz dewelopera handlowego, magazynowego i biurowego ostatniego dziesięciolecia.

Ghelamco Biurowym Deweloperem Dekady

W ostatniej z wymienionych kategorii zostało nagrodzone Ghelamco Poland.

Nagroda Office Developer of the Decade to dla nas wielki honor, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, z jak znakomitymi firmami stanęliśmy w szranki. To była dla Ghelamco dekada sukcesów i umacniania naszej pozycji jako lidera i najbardziej innowacyjnego uczestnika tego segmentu rynku. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Ghelamco, a także najemcom, bankom, funduszom inwestycyjnym oraz wszystkim parterom biznesowym. Każdy dołożył swoją część do naszego wspólnego sukcesu – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Portfolio Ghelamco z ostatniej dekady zawiera najbardziej prestiżowe inwestycje biurowe w Polsce – oprócz Warsaw Spire są to także The Warsaw HUB i Warsaw UNIT. Firma jest też pionierem zrównoważonego budownictwa, projektowania przestrzeni publicznej, inteligentnych budynków i innowacji, wyznaczając nowe trendy na rodzimym rynku nieruchomości. W 2010 biurowiec Ghelamco Trinity Park III został pierwszym budynkiem biurowym w Polsce, który otrzymał certyfikat BREEAM. W tej chwili deweloper ma w portfolio już dwanaście certyfikowanych w tym systemie obiektów.

Ghelamco ma jednak nie tylko ambicję tworzenia wyjątkowych budynków, lecz także zmieniania przestrzeni miejskiej wokół nich, z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców, czego najlepszym przykładem jest plac Europejski.

W latach 2009-2019, które były brane pod uwagę przy przyznawaniu tytułu Biurowego Dewelopera Dekady, Ghelamco otrzymało ponad 80 nagród, m.in. w konkursach: MIPIM Awards, CEEQA, International Property Awards, Eurobuild Awards, CIJ Awards i BREEAM Awards.

Ghelamco Biurowym Deweloperem Roku 2019

Ghelamco zostało także nagrodzone w kategorii Office Developer of the Year 2019.

Dla Ghelamco 2019 był rokiem sukcesów i umacniania naszej pozycji jako lidera i najbardziej innowacyjnego uczestnika tego segmentu rynku. Nie spoczywamy jednak na laurach i realizujemy kolejne wielkie projekty. W tej chwili mamy w budowie cztery wieże w samym sercu nowego centrum biznesowego Warszawy, którego rozwój zapoczątkowaliśmy dzięki budowie Warsaw Spire – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

W mijającym roku deweloper podpisał kilka prawdziwie imponujących umów najmu, m.in. z Getin Noble Bank, który zajmie 18,5 tys. mkw. w The Warsaw HUB, a także z takimi firmami jak Atradius (1500 mkw.), GATX Rail Poland (1500 mkw.), Elanco Animal Health (3700 mkw.). Wszystkie te spółki dołączyły do prestiżowego grona najemców kompleksu The Warsaw HUB, który obecnie może poszczycić się stopniem komercjalizacji sięgającym 80%. Inwestycja zostanie ukończona w I połowie 2020 roku.

Z kolei inny flagowy projekt firmy – Warsaw UNIT – w 2019 roku pozyskał strategicznego najemcę. Jest nim firma ubezpieczeniowa Warta, która zajmie blisko 20 tys. mkw. na 11. najwyższych piętrach biurowca.

W 2019 roku Ghelamco odnotowało również rekordowe transakcje. Aż trzy obiekty dewelopera znalazły nowych właścicieli. Jeden z nich, liczący ponad 16 tys. mkw. biurowiec Wronia 31, został przejęty przez LaSalle Investment Management. Drugi ze sprzedanych biurowców to .big – kameralny obiekt o powierzchni 10 tys. mkw. w krakowskiej dzielnicy Dębniki. Wartość obu transakcji przekroczyła 100 mln euro.

Jednak najbardziej spektakularną transakcją była sprzedaż wieży Warsaw Spire, za którą deweloper otrzymał zresztą osobną nagrodę w tegorocznej edycji konkursu.

Transakcja Roku dla Ghelamco

Trzecią statuetkę deweloper zdobył kategorii Investment Deal of the Year za rekordową sprzedaż wieży Warsaw Spire.

W lipcu 2019 roku firmy Ghelamco i Madison International Realty, będące równoprawnymi właścicielami wieżowca Warsaw Spire, poinformowały o sprzedaży całości swoich udziałów w budynku, który tym samym stał się własnością spółki IMMOFINANZ. Wartość transakcji wynosiła 386 mln euro, co ustanowiło nowy rekord na warszawskim rynku nieruchomości biurowych.

Budynki B i C wchodzące w skład biurowca zostały zakupione w 2017 i 2018 roku przez spółkę CA Immo za kwotę w sumie ponad 200 mln euro.

Ghelamco

Wyświetlenia: 534

13 firm zainteresowanych zaprojektowaniem obwodnicy Szczekocin i Goleniów w ciągu DK78

22.07.2020

ROBYG: pozwolenie na budowę kolejnego etapu City Sfera

29.07.2020

Letnie podróże bez poślizgów – co to jest aquaplaning i jak się przed nim uchronić

25.06.2020

Umowa z wykonawcą obwodnicy Oświęcimia została podpisana

10.07.2020

Ruszył przetarg na budowę obwodnicy Smolajn w ciągu drogi krajowej nr 51

31.07.2020

Król Wilhelm-Aleksander odwiedza DAF Trucks

10.07.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Szczupłe rozwiązanie dla firmy Huel: Kuehne+Nagel dostarcza usługi e-commerce w Polsce

30.06.2020

Medal Europejski dla DB Cargo Polska

25.06.2020

Opłaty za autostrady

8.07.2020

Bolt Food dostarcza słynne Hot Dogi Circle K

19.06.2020

Ruch na DK1 na wysokości Bogusławic przywrócony

3.07.2020

Nowe szkolenie Schaeffler dla serwisów Q-Service Truck

8.07.2020