Mercedes-Benz Polska z wyróżnieniem w konkursie Lider Elektromobilności 2019

Mercedes-Benz Polska z wyróżnieniem w konkursie Lider Elektromobilności 2019

10.12.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Polski oddział Mercedes-Benz został uznany za jedną z firm najbardziej zaangażowanych w rozwój zrównoważonego transportu

w Polsce – otrzymał wyróżnienie w konkursie Lider Elektromobilności 2019, przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz globalną organizację świadczącą usługi doradcze PwC (PricewaterhouseCoopers). To efekt szeroko zakrojonych działań Mercedes-Benz na naszym rynku, związanych nie tylko z wprowadzaniem nowych niskoemisyjnych modeli samochodów, ale i pionierskich usług – np. wyposażenia całej sieci dealerskiej w ładowarki aut elektrycznych dla klientów.

Konkurs Lider Elektromobilności wyłania firmy i organizacje szczególnie zaangażowane w rozwój polskiego transportu zero- i niskoemisyjnego, które w ostatnich 12 miesiącach zrealizowały najwięcej działań w obszarze elektromobilności. Statuetki zostały wręczone przed Światowym Forum Elektromobilności (Global e-Mobility Forum 2019), organizowanym przez polską Prezydencję 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu oraz Ministerstwo Klimatu, we współpracy z PSPA.

W tym roku odbyła się druga edycja konkursu. Polskich Liderów Elektromobilności 2019 wybrano na podstawie ankiet przeprowadzonych

w okresie od sierpnia do października br. wśród prywatnych oraz państwowych przedsiębiorstw i instytucji będących operatorami flot samochodów, dostawcami pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania, podzespołów lub usług związanych z branżą elektromobilności.

Mercedes-Benz trafił do grona 7 firm nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie Lider Elektromobilności 2019. Każda z nich przeciera szlaki i należy do innowatorów branży motoryzacyjnej. Tylko w tym roku Mercedes-Benz wprowadził do oferty szereg niskoemisyjnych modeli z hybrydowym napędem plug-in, łączących możliwość jazdy lokalnie bezemisyjnie z dużym zasięgiem, oraz przełomowego, w pełni elektrycznego SUV-a EQC. Równocześnie Mercedes-Benz Polska aktywnie poszerza swoją ofertę usług w segmencie elektromobilności – oddział wprowadził pierwszą w Polsce kompleksową ofertę instalacji domowych ładowarek samochodowych „charge@home” i jako pierwszy w pełni wyposażył swoją sieć dealerską w stacje ładowania dla klientów.

Nagrodę w imieniu Mercedes-Benz Polska odebrał Aleksander Rzepecki, menedżer ds. wdrażania pojazdów elektrycznych w klastrze Europy Środkowej, Mercedes-Benz Polska, który powiedział: – W Mercedes-Benz patrzymy na pojazdy elektryczne jako na kompleksowy ekosystem – dlatego poza samochodami oferujemy wygodne rozwiązania m.in z obszaru ładowania. Dzięki naszej ofercie klient przy zakupie auta może także kupić ładowarkę (tzw. Wallboxa), zlecić usługi instalacyjne i obsługę. Również nasza sieć dealerska zdaje sobie sprawę, że samochody na prąd wymagają całego ekosystemu. Ponieważ w Polsce sieć publicznych ładowarek jest jeszcze słabo rozwinięta, każdy klient Mercedes-Benz ma pewność, że będzie mógł naładować swój wóz u dowolnego dealera naszej marki.

To niejedyne wyróżnienie z dziedziny elektromobilności, jakie Mercedes-Benz otrzymał ostatnio w Polsce. Nowy elektryczny model EQC zdobył tytuł Elektrycznego Samochodu Roku przyznany podczas targów EkoFlota 2019, odbywających się niedawno w Poznaniu. EQC łączy funkcjonalność SUV-a i typowy dla Mercedesów komfort ze sportowymi osiągami (0-100 km/h w 5,1 s) oraz zasięgiem przekraczającym 400 km.

Mercedes-Benz Polska

Wyświetlenia: 661

IVECO Poland przekazało Grupie STANDO najnowocześniejsze ciągniki siodłowe IVECO S-WAY Natural Power napędzane gazem ziemnym

7.09.2020

Solaris wraz z UBSI ponownie wybrany w Izraelu. Do firmy Egged trafi 120 autobusów Urbino 18

28.08.2020

Lipiec na bydgoskim lotnisku

23.08.2020

Niedobór jabłek na rynku winduje ich ceny. Rośnie też eksport

19.08.2020

Rozpoczynamy przetarg na S6 Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej

19.08.2020

Spotkanie Letnie Niemieckiej Izby Handlowej w salonie Mercedesa w Gdyni

5.08.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Food & Coffee Fiesta na stacjach Circle K

7.08.2020

Rynek cargo próbuje złapać wiatr

31.07.2020

5 najczęstszych błędów popełnianych podczas rejestracji spółki z o. o.

28.08.2020

GDDKiA: Ostatni tydzień okiem obiektywu - drogi budowane i zbudowane

28.08.2020

Nowe wcielenie ikony wśród roadsterów coraz bliżej – kompleksowe testy drogowe idą pełną parą

28.08.2020

Fracht FWO utrzymuje wysoką dynamikę realizacji dostaw project cargo

31.07.2020