Mercedes-Benz Polska z wyróżnieniem w konkursie Lider Elektromobilności 2019

Mercedes-Benz Polska z wyróżnieniem w konkursie Lider Elektromobilności 2019

10.12.2019
Czas czytania ok. 3 minut

Polski oddział Mercedes-Benz został uznany za jedną z firm najbardziej zaangażowanych w rozwój zrównoważonego transportu

w Polsce – otrzymał wyróżnienie w konkursie Lider Elektromobilności 2019, przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz globalną organizację świadczącą usługi doradcze PwC (PricewaterhouseCoopers). To efekt szeroko zakrojonych działań Mercedes-Benz na naszym rynku, związanych nie tylko z wprowadzaniem nowych niskoemisyjnych modeli samochodów, ale i pionierskich usług – np. wyposażenia całej sieci dealerskiej w ładowarki aut elektrycznych dla klientów.

Konkurs Lider Elektromobilności wyłania firmy i organizacje szczególnie zaangażowane w rozwój polskiego transportu zero- i niskoemisyjnego, które w ostatnich 12 miesiącach zrealizowały najwięcej działań w obszarze elektromobilności. Statuetki zostały wręczone przed Światowym Forum Elektromobilności (Global e-Mobility Forum 2019), organizowanym przez polską Prezydencję 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu oraz Ministerstwo Klimatu, we współpracy z PSPA.

W tym roku odbyła się druga edycja konkursu. Polskich Liderów Elektromobilności 2019 wybrano na podstawie ankiet przeprowadzonych

w okresie od sierpnia do października br. wśród prywatnych oraz państwowych przedsiębiorstw i instytucji będących operatorami flot samochodów, dostawcami pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania, podzespołów lub usług związanych z branżą elektromobilności.

Mercedes-Benz trafił do grona 7 firm nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie Lider Elektromobilności 2019. Każda z nich przeciera szlaki i należy do innowatorów branży motoryzacyjnej. Tylko w tym roku Mercedes-Benz wprowadził do oferty szereg niskoemisyjnych modeli z hybrydowym napędem plug-in, łączących możliwość jazdy lokalnie bezemisyjnie z dużym zasięgiem, oraz przełomowego, w pełni elektrycznego SUV-a EQC. Równocześnie Mercedes-Benz Polska aktywnie poszerza swoją ofertę usług w segmencie elektromobilności – oddział wprowadził pierwszą w Polsce kompleksową ofertę instalacji domowych ładowarek samochodowych „charge@home” i jako pierwszy w pełni wyposażył swoją sieć dealerską w stacje ładowania dla klientów.

Nagrodę w imieniu Mercedes-Benz Polska odebrał Aleksander Rzepecki, menedżer ds. wdrażania pojazdów elektrycznych w klastrze Europy Środkowej, Mercedes-Benz Polska, który powiedział: – W Mercedes-Benz patrzymy na pojazdy elektryczne jako na kompleksowy ekosystem – dlatego poza samochodami oferujemy wygodne rozwiązania m.in z obszaru ładowania. Dzięki naszej ofercie klient przy zakupie auta może także kupić ładowarkę (tzw. Wallboxa), zlecić usługi instalacyjne i obsługę. Również nasza sieć dealerska zdaje sobie sprawę, że samochody na prąd wymagają całego ekosystemu. Ponieważ w Polsce sieć publicznych ładowarek jest jeszcze słabo rozwinięta, każdy klient Mercedes-Benz ma pewność, że będzie mógł naładować swój wóz u dowolnego dealera naszej marki.

To niejedyne wyróżnienie z dziedziny elektromobilności, jakie Mercedes-Benz otrzymał ostatnio w Polsce. Nowy elektryczny model EQC zdobył tytuł Elektrycznego Samochodu Roku przyznany podczas targów EkoFlota 2019, odbywających się niedawno w Poznaniu. EQC łączy funkcjonalność SUV-a i typowy dla Mercedesów komfort ze sportowymi osiągami (0-100 km/h w 5,1 s) oraz zasięgiem przekraczającym 400 km.

Mercedes-Benz Polska

Wyświetlenia: 372

„Zawsze na czele” ma już 5 lat!

13.01.2020

Ponad 70% transakcji w sektorze mieszkaniowym

15.01.2020

Ghelamco potrójnym zwycięzcą Eurobuild Awards 2019

4.12.2019

Solaris i Politechnika Poznańska pracują nad zaawansowanym systemem wsparcia kierowcy

15.01.2020

OT Logistics negocjuje sprzedaż działalności żeglugi śródlądowej w Niemczech i floty przynależącej do tej działalności za ok. 19 mln EUR

28.11.2019

ID Logistics wkracza na rynek amerykański i ogłasza strategiczne przejęcie Jagged Peak

31.12.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Protoplastka dzisiejszej ustawy o drogach publicznych

9.12.2019

Goodyear wprowadza na rynek linię opon OMNITRAC Heavy Duty dla pojazdów ciężarowych pracujących w trudnych warunkach

10.12.2019

Artur Sosnowski mianowany Menedżerem Sprzedaży DAF Trucks Polska

10.12.2019

Po jedenastu miesiącach niemal 400 tysięcy pasażerów na lotnisku

16.12.2019

Siedem nowoczesnych hybrydowych Solarisów trafi do Ząbkowic Śląskich

31.12.2019

Potrzeba lepszego systemu zatrudniania cudzoziemców

8.01.2020