IVECO, FPT Industrial i Nikola Corporation rozpoczynają współpracę w celu stworzenia bezemisyjnego transportu

IVECO, FPT Industrial i Nikola Corporation rozpoczynają współpracę w celu stworzenia bezemisyjnego transportu

11.12.2019
Czas czytania ok. 5 minut

IVECO, FPT Industrial i Nikola zorganizowały wspólne wydarzenie dla europejskiej prasy i interesariuszy branżowych w Turynie, aby przedstawić zakres ich partnerstwa i jego agresywny cel, jakim jest stworzenie transportu z zerową emisją.

Wspólne przedsięwzięcie zaowocowało przedstawieniem pojazdu NIKOLA TRE - zaledwie trzy miesiące po ogłoszeniu partnerstwa.

IVECO, FPT Industrial i Nikola Corporation przedstawiły 3 grudnia 2019 roku zakres i plany umowy joint venture i współpracy zawartej w celu przyspieszenia transformacji przemysłu w kierunku neutralności emisji ciężkich samochodów ciężarowych klasy 8 w Ameryce Północnej i Europie poprzez zastosowanie technologii ogniw paliwowych.

Dzieje się to zaledwie trzy miesiące po ogłoszeniu przez CNH Industrial, 3 września, strategicznego partnerstwa z Nikolą, przy zaangażowaniu IVECO, marki pojazdów użytkowych oraz FPT Industrial, odpowiedzialnej za układy napędowe.

Głównym celem umowy jest wykorzystanie odpowiedniej wiedzy partnerów, w celu wdrożenia na rynek ciężkich pojazdów ciężarowych o zerowej emisji spalin i wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu branży, dzięki nowemu modelowi biznesowemu.

Partnerstwo obejmuje utworzenie europejskiej spółki joint venture, w celu opracowania i dystrybucji pojazdów ciężarowych napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi oraz akumulatorowo-elektrycznymi na rynek europejski. Nikola zapewni wiodącą w swojej klasie wiedzę na temat ogniw paliwowych i zaawansowaną technologię, a także przełomowy model biznesowy zapewniający pierwszy w branży produkt finansowy obejmujący wszystkie usługi pozwalające użytkować pojazd. IVECO, wraz z FPT Industrial, wniosą swoją wiedzę inżynieryjną i produkcyjną do uprzemysłowienia elektrycznych ciężarówek z ogniwami paliwowymi oraz akumulatorami.

IVECO, FPT Industrial i Nikola rozpoczęły opracowywanie pierwszej ciężarówki joint venture: akumulatorowej Nikola TRE, która oparta jest na nowej platformie IVECO S-WAY i integruje technologię ciężarówki, elementy sterowania i multimedia firmy Nikola. Testy mają rozpocząć się w połowie 2020 roku, a europejska publiczna premiera planowana jest w trakcie targów pojazdów użytkowych IAA 2020. Wsparcie sprzedaży i obsługi posprzedażnej Nikola TRE zapewni szeroka europejska sieć dealerów IVECO.

Partnerstwo zostało zaprezentowane podczas wydarzenia w Turynie, którego gospodarzem byli Hubertus M. Mühlhauser - CEO CNH Industrial, Gerrit Marks - Prezes CNH Industrial, pojazdy użytkowe i specjalne, Annalisa Stupenengo - Prezes CNH Industrial Powertrain, Trevor Milton - CEO Nikola oraz Mark Russell - Prezes Nikola.

Hubertus M. Mühlhauser, CEO CNH Industrial, stwierdził: „Coraz większy nacisk na diametralne ograniczenie emisji z motoryzacji, skłania nasz przemysł do szybkiego poszukiwania zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Wspólne przedsięwzięcie z Nikolą jest świadectwem wiedzy technicznej obu partnerów, które przyniesie wymierne korzyści środowiskowe europejskim przewoźnikom działającym w transporcie dalekobieżnym”.

Gerrit Marks, Prezes ds. pojazdów użytkowych i specjalnych, dodał: „Nasz przemysł, napędzany zaostrzeniem przepisów dotyczących emisji, szybko się zmienia, a młode pokolenia domagają się stworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, w celu zapewnienia ochrony środowiska. Wodór i energia elektryczna, w zależności od misji, są jedynymi realnymi rozwiązaniami dla zielonej energii i mają tę zaletę, że pozwalają poszczególnym krajom stać się bardziej niezależnym od paliw kopalnych. Teraz jest czas na działanie i dostarczenie rozwiązania zerowej emisji, które opiera się na technologii elektrycznej ogniw paliwowych. Wykorzystujemy tę technologię w sposób przemyślany i zdecydowany, rozpoczynając proaktywną transformację sektora transportu.”

Trevor Milton, CEO Nikola Motors, stwierdził: „Ta współpraca przynosi korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. Od momentu wprowadzenia Nikola ONE w 2016 r. kierowcy ciężarówek i urzędnicy pytali kiedy sprowadzimy pojazdy Nikola do Europy. Nikola TRE to wspaniały i innowacyjny pojazd tak różny od innych ciężarówek na świecie. Potrzebowaliśmy odpowiedniego partnera, który pomógłby nam wejść na rynek europejski, a CNH Industrial jest właściwym partnerem handlowym. Podczas gdy inni producenci OEM zwalniają dziesiątki tysięcy pracowników, Nikola tworzy tysiące miejsc pracy i zmusza przemysł transportowy do reagowania i ukierunkowania na zerową emisję. Zobacz, co osiągnęliśmy w ciągu trzech miesięcy, a teraz wyobraź sobie, co osiągniemy za trzy lata dzięki naszemu partnerowi CNH Industrial.”

„3 2 1 0” - Odblokuj następny poziom: temat wydarzenia, spotkanie z przyszłością zerowej emisji

Temat wydarzenia otwierającego, „3 2 1 0”, podsumowuje wspólne przedsięwzięcie: trzy, podobnie jak w Nikola TRE, pierwszy innowacyjny produkt wspólnego przedsięwzięcia; dwie firmy - Nikola i CNH Industrial - tworzą razem jedno partnerstwo, którego wspólnym celem jest zerowa emisja.

Podczas tego wydarzenia partnerzy prezentują przyszłość i przekazują gościom kod dostępu do odblokowania następnego poziomu, na którym znajdą ciężarówkę przyszłości o zerowej emisji.

Premiera rozpoczęła się w Officine Grandi Riparazioni (OGR), imponującym obiekcie przemysłowym w Turynie. Wydarzeniem zorganizowane zostało przy współpracy firmy produkcyjnej Filmmaster Events. Wieczór zakończył się niespodziewanym odsłonięciem bezemisyjnej ciężarówki nowej generacji jako instalacji architektonicznej zamkniętej w zautomatyzowanym, chromowanym pryzmacie skrywającym model Nikola TRE.

Wydarzenie transmitowane było na żywo dla widzów z Ameryki Północnej, a nagranie można obejrzeć na kanale YouTube IVECO: http://systemeffecto.pl/redirect/12936_1332447/vyABzqCrsisospCx?url=https://www.youtube.com/iveco?hl=it

Wyświetlenia: 225

Jedno sprawozdanie zamiast czterech. Głos Przedsiębiorcy likwiduje bariery biurokratyczne

4.12.2019

GDDKiA - Łączy nas krew, która ratuje życie. Podsumowujemy zbiórkę krwi z okazji jubileuszu 200 lat Centralnej Administracji Drogowej

13.01.2020

Dachser inwestuje 9,5 mln euro w rozbudowę oddziału

28.11.2019

Black Friday w ROBYG

26.11.2019

Artur Sosnowski mianowany Menedżerem Sprzedaży DAF Trucks Polska

10.12.2019

Pięć prognoz dla logistyki, produkcji i handlu

11.12.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wschodzące rynki magazynowe atrakcyjniejsze dla inwestorów?

11.12.2019

Siedem nowoczesnych hybrydowych Solarisów trafi do Ząbkowic Śląskich

31.12.2019

Nowa wersja platformy Shell LubeAnalyst już dostępna

8.01.2020

Rok 2019 był lepszy, niż się spodziewano. Ale spowolnienie gospodarcze nas nie ominie

10.01.2020

Janus van Kasteren z PETRONAS Team De Rooy IVECO ósmy w 3. etapie

10.01.2020

Komentarz DHL Express: Większe zainteresowanie Black Friday za granicą to szansa dla polskich przedsiębiorców

28.11.2019