Olimpiada Techniczna DAF 2020 – rozstrzygnięta

Olimpiada Techniczna DAF 2020 – rozstrzygnięta

19.12.2019
Czas czytania ok. 3 minut

12 grudnia na terenie Centrum Szkoleniowego DAF w Sękocinie Nowym koło Warszawy odbył się finał Olimpiady technicznej DAF 2020. Finaliści zostali poddani serii niezwykle wymagającym zadań, m.in. diagnostyka i naprawa układu hamulcowego w XF, diagnostyka układu dolotowego silnika w LF, analiza stanu (kondycji) układu paliwowego silnika MX-11 w samochodzie używanym, montaż dodatkowego filtra paliwa z separatorem wody, wykazanie się biegłym korzystaniem z informacji serwisowych udostępnianych przez DAF.

Stale rosnący poziom wyszkolenia pracowników dealerów DAF, niesłabnąca ambicja i chęć sprawdzenia swoich umiejętności na najwyższym poziomie spowodowały, iż tegoroczna edycja Olimpiady Technicznej DAF cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem od minionych. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział aż 181 mechaników, a do kolejnego etapu dostało się 60 z nich. Do finału zakwalifikowanych zostało 4. zwycięzców eliminacji regionalnych.

Po bardzo wyrównanym pojedynku zwycięzcą konkursu został Sebastian Franczyk otrzymując tytuł „Mechanika Roku 2020 sieci dealerskiej DAF w Polsce.”

„Do konkursu nie przygotowywałem się w żaden szczególny sposób – podszedłem do niego jak do kolejnego zadania w codziennej, odpowiedzialnej pracy. Zadania były wymagające, tym bardziej, że przy kilku z nich, nie widząc faktycznego pojazdu, musiałem bazować jedynie na swojej wyobraźni. Presja czasu również była momentami dojmująca, ale zdołałem opanować stres i wykonać zadania najlepiej jak umiałem. Najwcześniejsze wspomnienie związane z DAF-em mam jeszcze z czasów młodzieńczych, kiedy pracując razem z moim tatą, mechanikiem samochodowym przeglądałem jedną z gazet branżowych i zobaczyłem reportaż o zwycięzcy Olimpiady Technicznej DAF. Pomyślałem wtedy – „Ten facet musi być naprawdę dobry!”. A teraz to mi przypadł ten niesamowity tytuł. Pracując w autoryzowanym serwisie DAF musisz stale doskonalić swoją wiedzę i umiejętności – być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i szkolić się, żeby z dnia na dzień stawać się najlepszą wersją samego siebie” - powiedział tegoroczny zwycięzca Olimpiady.

Service Manager DAF Truck Polska Bartosz Gruszczyński dodaje: „Jakie cechy powinien łączyć najlepszy mechanik sieci DAF ? Diagnozować problemy nie przez przypadek, a bazując na dokumentacji, szerokiej wiedzy i wspomagając się odpowiednimi procedurami oraz dzięki rozumieniu złożonego produktu, którym w dzisiejszych czasach jest samochód ciężarowy. Komponenty elektroniczne, oprogramowanie i szereg zmiennych czynników są w codziennej pracy nie lada wyzwaniem dla każdego mechanika. Laureaci dzisiejszego finału musieli zmierzyć się z 4 zadaniami, których różnorodność pozwoliła na sprawdzenie przekroju wiedzy mechaników z całej gamy pojazdów DAF – serii LF, CF oraz XF. Konkurs ma na celu nie tylko wyłonić najlepszego specjalistę DAF w kraju, ale jednocześnie propagować chęć poszerzenia swojej wiedzy i korzystania z systemów pomocnych do diagnozy i naprawy pojazdów, aplikacji oraz wyszukiwarek dostępnych na portalach DAF."

Pełna lista zwycięzców przedstawia się następująco:

1. Sebastian Franczyk z WTC Opole,

2. Adam Karolik z DBK Białystok,

3. Robert Gogowski z ESA Świecko,

4. Roman Mielimąka z CTC Ruda Śląska.

Zwycięzca reprezentować będzie Polskę w czasie europejskich finałów Mechanika Roku 2020 Sieci Dealerskiej DAF w kwietniu 2020.

DAF Truck Polska

Wyświetlenia: 498

Nowy sklep SPAR w Żywcu. Kolejni partnerzy detaliczni dołączają do sieci

18.03.2020

Raport Barometr E-shopper 2019 DPDgroup – komfort konsumenta najważniejszym czynnikiem zachęcającym do e-zakupów

12.02.2020

Co gubimy w Uberze?

11.03.2020

Volvo wprowadza na rynek cztery nowe samochody ciężarowe, które spektakularnie prezentuje na filmie – są ustawione pionowo jeden na drugim z Prezesem Volvo Trucks na samym szczycie

26.02.2020

Zielona energia w Polsce - legislacja musi nadążać za zmianami technicznymi

25.02.2020

Otworzyliśmy oferty w przetargu na opracowania projektowe dla S11 na odcinku Kórnik - Ostrów Wielkopolski

17.03.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Trendy w obszarze wsparcia sprzedaży B2B w 2020 roku

18.03.2020

Łódzki magazyn Langowski Logistics jako hub przeładunkowy dla Nowego Jedwabnego Szlaku

25.03.2020

Firmowa flota w czasie kryzysu – jak dbać o płynność?

2.04.2020

Lublin w czołówce miast CEE

19.03.2020

#Koronawirus - Psychologia przywództwa – jak kierować firmą w czasach kryzysu?

2.04.2020

Wysokość barier wzdłuż dróg ma znaczenie

13.02.2020