500 stacji paliw w sieci LOTOS

500 stacji paliw w sieci LOTOS

19.12.2019
Czas czytania ok. 4 minut

MOP Pawliki jest pięćsetną stacją w sieci LOTOS. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się w środę 18 grudnia. Stacja usytuowana jest w województwie warmińsko-mazurskim, w połowie drogi pomiędzy Gdańskiem i Warszawą przy drodze krajowej nr 7. To jednocześnie 21. Miejsce Obsługi Podróżnych funkcjonujące pod marką LOTOSU.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce rozróżnieniem MOP Pawliki należy do kategorii II. Oprócz parkingu oraz toalet kierowcy mogą tu zatankować paliwo i skorzystać z obiektów gastronomicznych. Na stacji dostępne są paliwa PB 95, PB 98 Dynamic, ON, ON Dynamic, ON TIR i AD Blue. Do dyspozycji podróżnych jest duży parking na 74 miejsca, w tym 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 6 miejsc dla osób podróżujących z dziećmi, 34 miejsca dla aut ciężarowych oraz 3 miejsca dla autokarów. W cieplejsze dni korzystać można z letniego ogródka i wiat piknikowych .

Na stacji działa też Cafe Punkt oferujący pełną ofertę gastronomiczną. Oprócz wyśmienitych hot dogów, zapiekanek i kanapek można tu również znaleźć szeroką ofertę dań obiadowych, zup, sałatek i śniadań, przygotowywanych na miejscu przez pracowników stacji. Oczywiście można też napić się świeżo zmielonej, aromatycznej kawy lub zamówić świeżo wyciskany sok pomarańczowy. Na stacji otwarty został także koncept Subway dla kierowców preferujących kanapki tej uznanej marki. Do dyspozycji najmłodszych pasażerów czeka plac zabaw oraz kącik do zabawy wyposażony w gry komputerowe. Rodziny z małymi dziećmi mogą korzystać ze specjalnego pokoju wyposażonego m.in. w kuchenkę mikrofalową.

– Uroczyste otwarcie MOP Pawliki to ważny kamień milowy dla naszej spółki. Tym bardziej cieszy fakt, że oddajemy do użytku kierowców nowoczesną stację z funkcjonalnym projektem wnętrza, nad którym pracowaliśmy przez wiele miesięcy – mówi Wojciech Weiss, prezes Zarządu spółki LOTOS Paliwa.

Na MOP Pawliki doskonale widać nowy trend LOTOSU w projektowaniu stacji paliw. Jego ideą jest stworzenie nowoczesnego miejsca do wszechstronnej obsługi podróżnych, nie tylko kierowców. Stacja posiada również system digital signage ułatwiający komunikację z klientami, a na monitorach wyświetlana jest oferta sklepowa oraz gastronomiczna, prezentowane są również aktualne promocje.

– Nowa stacja to rozwiązanie nie tylko atrakcyjne estetycznie, ale również bardzo funkcjonalne. Nowy koncept wnętrza pomaga nam realizować nasze założenia biznesowe i strategiczne. Jesteśmy przekonani, że klienci polubią MOP Pawliki, a my będziemy osiągać cele sprzedażowe – tłumaczy Adam Pawłowicz, wiceprezes Zarządu spółki LOTOS Paliwa ds. handlu detalicznego.

Spółka LOTOS Paliwa posiada już sieć 500 stacji paliw w całym kraju, co stawia ją na trzecim miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce. O popularności marki świadczą deklaracje kierowców, z których co piąty wybiera LOTOS na miejsce tankowania pojazdu. LOTOS jest również wiceliderem w segmencie MOP.

– W strategii naszej grupy kapitałowej zapisaliśmy systematyczny rozwój sieci stacji LOTOS, dlatego otwarcie 500. stacji to dla nas duży sukces. Chcemy, by LOTOS był silną marką. Wierzymy, że MOP Pawliki będzie świetnym miejscem na odpoczynek i przerwę w podróży – mówi Jarosław Wittstock, p.o. prezesa Zarządu Grupy LOTOS.

21. MOP pod marką LOTOSU

MOP to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. W sieci LOTOS działa obecnie 21 MOP-ów. Korzystają z nich kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 oraz drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, świetnie zaopatrzone sklepy. MOP-y to także 1/3 stacji spośród pierwszych 50 stacji, które LOTOS chce wyposażyć w szybkie ładowarki do aut elektrycznych.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce rozróżnieniem MOP Pawliki należy do kategorii II. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – MOP-y I kategorii – wyposażone są przede wszystkim w parking oraz toalety (+ opcjonalnie mały punkt gastronomiczny). Na MOP-ach II kategorii kierowcy mogą zatankować paliwo i skorzystać z obiektów gastronomicznych. Znajdują się tam również miejsca postojowe wyposażone w kompresor, odkurzacz i inne urządzenia do obsługi pojazdów oraz miejsca informacji turystycznej. MOP III kategorii natomiast może posiadać obiekty z miejscami noclegowymi lub inne, np. punkt pocztowy, ubezpieczeniowy, bank lub biuro turystyczne. Często jest to MOP dwustronny (położony po dwóch stronach autostrady), połączony kładką dla pieszych.

Grupa LOTOS

Wyświetlenia: 434

Komunikaty PR Dachser dostarcza szkło do nowych tarcz Big Bena

24.02.2020

Mamy oferty na budowę oświetlenia drogowego autostrady A1

24.02.2020

Bank Pocztowy podnosi limit płatności bez konieczności podawania kodu PIN do 100 złotych w transakcjach zbliżeniowych. Rusza usługa Bank Pocztowy Gotowy

19.03.2020

Pojazdy elektryczne: Gama Renault Trucks Z.E, zwycięscą nagrody „ENVIROMENTAL CARE”

9.03.2020

Dachser i Ricola: słodka logistyka dookoła świata

25.02.2020

Koncepcja Goodyear reCharge – łatwa wymiana opon dzięki indywidualnym kapsułom odnawiającym

4.03.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Koronawirus – Selena wspiera służbę zdrowia i budowniczych – ruszyła produkcja żelu do dezynfekcji

4.04.2020

Dachser rośnie w Argentynie

14.02.2020

BM Reflex: Poza LPG ceny paliw niemal bez zmian

17.02.2020

Stanowisko Związku Polskiego Leasingu i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów w związku z przeciwdziałaniem skutkom epidemii COVID-19 w Polsce

18.03.2020

Jak mierzyć odchył w dwumasowym kole zamachowym?

17.02.2020

#Koronawirus - Rząd roztrwonił pieniądze, które dziś powinny wspomóc obywateli w kryzysie

30.03.2020