Hillebrand przejmuje Royal i umacnia pozycję na amerykańskim rynku beverage

Hillebrand przejmuje Royal i umacnia pozycję na amerykańskim rynku beverage

30.12.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi, soków i napojów, przejął dwie amerykańskie firmy - Royal Logistics i Royal Service Transport, świadczące usługi transportowe i magazynowe dla rynku beverage (napoje).

Przejęcie spółek Royal z Baltimore (USA) jest częścią strategii rozwoju Hillebrand, ukierunkowanej na wzrost organiczny i akwizycję innych firm logistycznych oraz dalsze doskonalenie jakości obsługi klienta. Dzięki włączeniu Royal w struktury Hillebrand, operator umocnił swoją pozycję na rynku amerykańskim. Jego sieć będzie teraz dostępna dla szerszej grupy klientów ze środkowej i północno-wschodniej części USA, którym Hillebrand oferuje usługi z zakresu magazynowania, przeładunków, cross-dockingu, dystrybucji oraz inne o wartości dodanej.

- Połączenie z Royal pokazuje, jak bardzo jesteśmy zaangażowani w inwestycje w rozwój sieci północnoamerykańskiej oraz dalsze wzmacnianie usług dla sektora piwowarskiego. Royal i Hillebrand łączy podobna kultura i podstawowe wartości, obie firmy obsługiwały też te same branże – mówi Scott Moorad, COO Hillebrand North America.

- To już drugie przejęcie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co potwierdza nasz ambitny plan rozwoju biznesu i rozbudowy portfolio usług na kluczowych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone. Rozszerzenie sieci logistycznej i marki Hillebrand o spółki Royal umacnia naszą pozycję w tym kraju jako kompleksowego operatora logistycznego – mówi Cees van Gent, prezes zarządu Grupy Hillebrand.

Od 2003 roku Royal był zaufanym partnerem firmy Hillebrand, świadczącym usługi dla jej oddziału Keg&Assets, formalnie znanego jako Satellite Logistics Group, Inc.* To przejęcie umożliwiło operatorowi rozbudowę zaplecza magazynowego i możliwości dystrybucyjnych.

- Dołączając do Hillebrand zyskaliśmy środki, dzięki czemu możemy zapewnić naszym pracownikom możliwości rozwoju w branży, której obsługa jest dla nas wszystkich prawdziwą pasją - podsumował Sonny Sponaugle, współzałożyciel Royal.

*Hillebrand przejął Satellite Logistics Group w 2013 roku, w ramach przeprowadzonej w tym roku rebrandingu, firma została włączona w struktury Hillebrand.

Wyświetlenia: 468

Podczas epidemii koronawirusa nie zabraknie nam prądu

25.03.2020

Rynek mieszkaniowy przed koronawirusem

27.03.2020

FPP i CALPE: Konsekwencje braku regulacji o pracy zdalnej w kontekście epidemii koronawirusa

18.03.2020

Dachser Polska inwestuje we Wrocławiu

10.03.2020

Tymczasowa i stała organizacja ruchu - wyjaśniamy

27.02.2020

FPP i CALPE: Potrzebne regulacje pracy zdalnej poszerzające opcję telepracy

25.03.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

FedEx Express odnawia umowę sponsorską z ATP

4.03.2020

Mercedes-Benz C 111-II: 50. rocznica genewskiej premiery z 1970 roku

28.03.2020

Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym w okresie pandemii

25.03.2020

FPP: Tarcza antykryzysowa nie uwzględnia ważnych postulatów przedsiębiorców

27.03.2020

Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na S7 od granicy woj. świętokrzyskiego i małopolskiego (Moczydło) do węzła Miechów!

18.03.2020

Circle K dziękuje służbom ratowniczym i zaprasza na darmową kawę na stacjach

19.03.2020