Hillebrand przejmuje Royal i umacnia pozycję na amerykańskim rynku beverage

Hillebrand przejmuje Royal i umacnia pozycję na amerykańskim rynku beverage

30.12.2019
Czas czytania ok. 2 minut

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi, soków i napojów, przejął dwie amerykańskie firmy - Royal Logistics i Royal Service Transport, świadczące usługi transportowe i magazynowe dla rynku beverage (napoje).

Przejęcie spółek Royal z Baltimore (USA) jest częścią strategii rozwoju Hillebrand, ukierunkowanej na wzrost organiczny i akwizycję innych firm logistycznych oraz dalsze doskonalenie jakości obsługi klienta. Dzięki włączeniu Royal w struktury Hillebrand, operator umocnił swoją pozycję na rynku amerykańskim. Jego sieć będzie teraz dostępna dla szerszej grupy klientów ze środkowej i północno-wschodniej części USA, którym Hillebrand oferuje usługi z zakresu magazynowania, przeładunków, cross-dockingu, dystrybucji oraz inne o wartości dodanej.

- Połączenie z Royal pokazuje, jak bardzo jesteśmy zaangażowani w inwestycje w rozwój sieci północnoamerykańskiej oraz dalsze wzmacnianie usług dla sektora piwowarskiego. Royal i Hillebrand łączy podobna kultura i podstawowe wartości, obie firmy obsługiwały też te same branże – mówi Scott Moorad, COO Hillebrand North America.

- To już drugie przejęcie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co potwierdza nasz ambitny plan rozwoju biznesu i rozbudowy portfolio usług na kluczowych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone. Rozszerzenie sieci logistycznej i marki Hillebrand o spółki Royal umacnia naszą pozycję w tym kraju jako kompleksowego operatora logistycznego – mówi Cees van Gent, prezes zarządu Grupy Hillebrand.

Od 2003 roku Royal był zaufanym partnerem firmy Hillebrand, świadczącym usługi dla jej oddziału Keg&Assets, formalnie znanego jako Satellite Logistics Group, Inc.* To przejęcie umożliwiło operatorowi rozbudowę zaplecza magazynowego i możliwości dystrybucyjnych.

- Dołączając do Hillebrand zyskaliśmy środki, dzięki czemu możemy zapewnić naszym pracownikom możliwości rozwoju w branży, której obsługa jest dla nas wszystkich prawdziwą pasją - podsumował Sonny Sponaugle, współzałożyciel Royal.

*Hillebrand przejął Satellite Logistics Group w 2013 roku, w ramach przeprowadzonej w tym roku rebrandingu, firma została włączona w struktury Hillebrand.

Wyświetlenia: 345

Veeam rozszerza swój program dla akredytowanych partnerów usługowych

13.01.2020

Dlaczego kierowcy BMW i Audi płacą więcej za OC?

9.01.2020

Zespół PETRONAS De Rooy IVECO u progu pierwszej dziesiątki podczas drugiego etapu rajdu Dakar 2020

9.01.2020

Nowa wersja platformy Shell LubeAnalyst już dostępna

8.01.2020

Podsumowanie rekordowego 2019 roku. Najważniejsze liczby i nie tylko

2.01.2020

Paliwo LOTOSU napędza polskie promy

13.01.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Ekonomiści prognozują, co nas czeka w 2020 roku

31.01.2020

Mercedes-Benz i Bosch rozpoczynają w San José pilotażowy projekt zautomatyzowanej usługi transportu pasażerskiego

29.01.2020

Wysoki popyt na warszawskim rynku biurowym motywuje najemców do działania

12.02.2020

W trasę i delegację służbową – karta hybrydowa Shell Card Plus

16.01.2020

Wskazaliśmy najkorzystniejszą ofertę na drugi odcinek A18

30.01.2020

Cushman & Wakefield przenosi się do The Warsaw HUB

29.01.2020