Nowa wersja platformy Shell LubeAnalyst już dostępna

Nowa wersja platformy Shell LubeAnalyst już dostępna

8.01.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Shell udostępnił udoskonaloną wersję platformy Shell LubeAnalyst, która jest wykorzystywana do analizy diagnostycznej środków smarnych, pojazdów i maszyn. Badania olejów i smarów wykonywane w ramach usługi Shell stanowią cenne źródło danych dotyczących kondycji turbin wiatrowych, silników, pojazdów flotowych, a także maszyn produkcyjnych, budowlanych, rolniczych czy górniczych.

Systematyczne przeprowadzanie analiz stanu środków smarnych ma istotny wpływ na poprawę osiągów i przedłużanie żywotności maszyn oraz pojazdów. Prowadząc regularny monitoring można odpowiednio wcześnie wykryć potencjalne problemy, podjąć skuteczne działania zapobiegające awariom i nieplanowanym przestojom, a co za tym idzie zoptymalizować działania operacyjne w przedsiębiorstwie oraz zmniejszyć całkowity koszt użytkowania (TCO, z ang. Total Cost of Ownership).

Najwyższa jakość i mocna baza

Na przestrzeni 30 lat Shell zgromadził ponad 25 milionów informacji dotyczących przeszło 700 000 komponentów maszyn i pojazdów. Obecnie analizy stanu środków smarnych wykonywane w ramach usługi Shell LubeAnalyst przeprowadzane są w 20 laboratoriach badawczych akredytowanych przez ISO, obsługujących 95 krajów. To dla klientów Shell prawdziwa kopalnia cennych informacji i doświadczenia, zapewniająca im dostęp do diagnostyki opartej na danych.

„Nowa platforma Shell LubeAnalyst jest kompatybilna z innymi platformami i wieloma systemami operacyjnymi. Jest łatwo dostępna - znajduje się w chmurze, a aplikacja mobilna upraszcza rejestrację próbek oleju i dostęp do informacji. Klienci mogą przesyłać próbki za pomocą kodu QR z niemal dowolnego miejsca na świecie. Na platformie znajdują się dane historyczne, co ogranicza ryzyko popełnienia błędu, bo nie ma konieczności ręcznego wypełniania dokumentacji. Całość opracowaliśmy tak, aby zapewnić klientom większą kontrolę nad ich maszynami i działaniami operacyjnymi”

– mówi Colin Hickey, starszy kierownik ds. produktu w Shell.

Dzięki usprawnieniom związanym z dostępnością i intuicyjnością platformy, klienci mogą częściej przesyłać próbki olejów i smarów. Przekłada się to na większą efektywność monitoringu stanu środków smarnych oraz lepszą ocenę kondycji maszyn i pojazdów wykorzystywanych w przedsiębiorstwach. Niezwłocznie po przesłaniu próbek do badania przez klienta Shell, program rozpoczyna kompilację i analizę nowych informacji bazując na danych historycznych. Wyniki analiz prezentowane są na przejrzystych wykresach ukazujących stan sprzętu w danym okresie czasu. Na podstawie dostępnych danych system przeprowadza diagnostykę predykcyjną poszczególnych maszyn.

„Konserwacja zapobiegawcza jest kluczowym działaniem pozwalającym na redukcję licznych awarii i nieplanowanych przestojów. Udoskonalona platforma Shell LubeAnalyst może pomóc klientom skutecznie dbać o optymalną i jak najdłuższą pracę ich pojazdów oraz maszyn, co przekłada się na większą wydajność pracy”

– kontynuuje Colin Hickey.

Wyświetlenia: 489

Frankowicze mają prawo zaprzestania spłaty kredytów nie tylko z powodu koronawirusa

12.03.2020

Elegancja i potężne osiągi w jednym: nowy Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ Coupé

20.02.2020

Jest zezwolenie na budowę pierwszej części obwodnicy Łomży w ciągu S61

20.02.2020

Dachser dostarcza szkło do nowych tarcz Big Bena

18.02.2020

Jak przejść na zeroemisyjną gospodarkę? Wzrost cen energii może wymusić zmiany

27.02.2020

Czy branżę logistyczną czeka recesja w 2020 roku? – Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility

17.02.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

S6 Bożepole Wielkie - Gdynia z kompletem ZRID

27.03.2020

Jaworzno kupuje kolejne autobusy elektryczne marki Solaris! 80% floty jest już bezemisyjna

30.03.2020

Kuehne + Nagel sprzedaje znaczną część portfolio logistyki kontraktowej w Wielkiej Brytanii

9.03.2020

Plebiscyt Fleet Derby 2020

18.03.2020

ID Logistics w 2019 roku - dynamiczny rozwój i wzrost sprzedaży o 10 proc.

7.02.2020

Inter Cars w trosce o bezpieczeństwo swoich kierowców

20.03.2020