Wymiana opon – jak dobrze wybrać serwis?

Wymiana opon – jak dobrze wybrać serwis?

13.01.2020
Czas czytania ok. 1 minuty

Jeszcze przed sezonem zimowym warto mieć za sobą zmianę opon w samochodzie. Niedługo wszyscy udamy się do warsztatów, by przygotować auto na mokre i śliskie drogi. Wielu kierowców spotka się wtedy z dylematem: jaki warsztat wybrać, by samochód został profesjonalnie i bezpiecznie obsłużony? W podjęciu tej decyzji może pomóc system certyfikacji warsztatów, wprowadzony przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO). Ocenie podlega profesjonalna obsługa, przygotowanie warsztatu na różne typy opon i kół, a także nowe, sprawne i dobrze wyposażone maszyny. PZPO przykłada szczególną wagę do tego projektu, gdyż nieprawidłowa wymiana opon może być przyczyną poważnych uszkodzeń opony – a te prowadzą do wypadków.

– Już najprostsze czynności – takie jak odbijanie opony z felgi – mogą być przyczyną poważnych uszkodzeń w obrębie stopki. A musimy pamiętać, że to jedyna część opony, która łączy ją z felgą. Uszkodzenie jej może prowadzić do zsunięcia się opony w czasie jazdy – powiedział serwisowi eNewsroom Ryszard Marcinkowski, instruktor wulkanizator. – Konieczne jest również użycie odpowiednich środków chemicznych, które pozwalają minimalizować tarcia i naprężenia powstające w procesie montowania opony. Dobry wulkanizator posmaruje strefy opony i felgi pastą – a następnie przypilnuje, by pompowanie podczas pokonywania oporu felgi odbywało się na bezpiecznym ciśnieniu. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego wprowadza certyfikację serwisów, aby konsument usług serwisowych mógł świadomie wybrać serwis, w którym ta usługa będzie bezpieczna – zapowiada Marcinkowski.

eNewsroom

Wyświetlenia: 238

GDDKiA - Ekspresowo między Warszawą, Kielcami a Krakowem!

18.12.2019

Nowa nazwa handlowa kabin sypialnych Scania S

2.12.2019

Międzynarodowy transport na „podwójnym gazie”

30.11.2019

Mercedes-Benz EQC poddany kontroli środowiskowej

28.11.2019

IVECO, FPT Industrial i Nikola Corporation rozpoczynają współpracę w celu stworzenia bezemisyjnego transportu

11.12.2019

W trasę i delegację służbową – karta hybrydowa Shell Card Plus

16.01.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Czwarty rynek biurowy w kraju z wyjątkowymi projektami

16.12.2019

BM Reflex: Mniejsze ryzyko geopolityczne, tańsza ropa naftowa

13.01.2020

Wpływ rozwoju e-commerce na branżę magazynową

13.01.2020

Goodyear wprowadza na rynek linię opon OMNITRAC Heavy Duty dla pojazdów ciężarowych pracujących w trudnych warunkach

10.12.2019

Poznaliśmy chętnych do budowy pierwszego z trzech odcinków A2 pomiędzy Mińskiem a Siedlcami

4.12.2019

Branżowy Barometr EFL: koniec roku trudniejszy dla firm budowlanych, produkcyjnych i handlowych, lepiej ma być w transporcie i usługach

3.12.2019