Wymiana opon – jak dobrze wybrać serwis?

Wymiana opon – jak dobrze wybrać serwis?

13.01.2020
Czas czytania ok. 1 minuty

Jeszcze przed sezonem zimowym warto mieć za sobą zmianę opon w samochodzie. Niedługo wszyscy udamy się do warsztatów, by przygotować auto na mokre i śliskie drogi. Wielu kierowców spotka się wtedy z dylematem: jaki warsztat wybrać, by samochód został profesjonalnie i bezpiecznie obsłużony? W podjęciu tej decyzji może pomóc system certyfikacji warsztatów, wprowadzony przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO). Ocenie podlega profesjonalna obsługa, przygotowanie warsztatu na różne typy opon i kół, a także nowe, sprawne i dobrze wyposażone maszyny. PZPO przykłada szczególną wagę do tego projektu, gdyż nieprawidłowa wymiana opon może być przyczyną poważnych uszkodzeń opony – a te prowadzą do wypadków.

– Już najprostsze czynności – takie jak odbijanie opony z felgi – mogą być przyczyną poważnych uszkodzeń w obrębie stopki. A musimy pamiętać, że to jedyna część opony, która łączy ją z felgą. Uszkodzenie jej może prowadzić do zsunięcia się opony w czasie jazdy – powiedział serwisowi eNewsroom Ryszard Marcinkowski, instruktor wulkanizator. – Konieczne jest również użycie odpowiednich środków chemicznych, które pozwalają minimalizować tarcia i naprężenia powstające w procesie montowania opony. Dobry wulkanizator posmaruje strefy opony i felgi pastą – a następnie przypilnuje, by pompowanie podczas pokonywania oporu felgi odbywało się na bezpiecznym ciśnieniu. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego wprowadza certyfikację serwisów, aby konsument usług serwisowych mógł świadomie wybrać serwis, w którym ta usługa będzie bezpieczna – zapowiada Marcinkowski.

eNewsroom

Wyświetlenia: 632

90 dni prolongaty na myto w Czechach z DKV

20.05.2020

#keepcargomoving – Agility organizuje transporty medyczne i specjalne

21.05.2020

Nie śmieć! Drogi to nie wysypisko

19.05.2020

Nowy Mercedes-Benz GLA: „Zaprojektowany na bezdroża. Daje radość w mieście”

24.05.2020

Scania Griffin w nowej odsłonie

29.04.2020

Koronawirus - Czy przymusowa izolacja zmieni nasze przyszłe zachowania?

20.04.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jak warsztat może zdobyć zaufanie nowych klientów?

3.06.2020

Samoobsługowy hurtowy zakup paliw w usłudze LOTOS B2B 24

10.04.2020

„Let’s talk Mercedes” – nowy podkast z zakulisowymi historiami ze świata Mercedes-Benz

2.06.2020

Kolegium Uniwersyteckie w Londynie, londyński szpital University College i Formuła 1 opracowują aparaty oddechowe, które pomagają ratować życie

8.04.2020

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 – jeszcze lepsza opona całoroczna

15.05.2020