Nowość: Remote Tacho Download w DAF Connect

Nowość: Remote Tacho Download w DAF Connect

13.01.2020
Czas czytania ok. 1 minuty

DAF Trucks wprowadza w swojej platformie do zarządzania flotą DAF Connect nową funkcję: Remote Tacho Download. Umożliwia ona przedsiębiorcom transportowym sczytywanie, przechowywanie i analizę pamięci kart kierowców oraz tachografów online w czasie rzeczywistym. Remote Tacho Download pomaga operatorowi w prowadzeniu dokładnego systemu administracji danych tachografów oraz pozwala zaoszczędzić czas.

Funkcja Remote Tacho Download zostaje dodana do pulpitu DAF Connect — internetowej platformy do zarządzania flotą, która monitoruje pracę pojazdów, flot i kierowców w czasie rzeczywistym. Nowa aplikacja umożliwia szybki i wszechstronny dostęp do pełnego zakresu informacji z tachografów spływających z połączonych pojazdów i od ich kierowców. Czas jazdy i okresy odpoczynku przedstawiane są w czasie rzeczywistym.

Dzięki funkcji Remote Tacho Download firma DAF oferuje trzy rozwiązania w jednym — narzędzie do pobierania, przechowywania i analizy. Jorg Wijnands, kierownik ds. marketingu DAF Connect mówi: „Prowadzenie dokładnego rejestru danych z kart kierowców i pamięci tachografów wymaga dużego nakładu pracy i jest obarczone ryzykiem błędów. Każdy przypadek nierzetelnej księgowości może spowodować straty w wysokości tysięcy euro”.

Remote Tacho Download, czyli nowa funkcja platformy DAF Connect, zapewnia automatyczne odczyty i przechowywanie informacji z tachografów całkowicie zgodne ze wszystkimi wymogami prawnymi. Wijnands dodaje: „Przedsiębiorca transportowy może także stale monitorować pojazdy i kierowców, aby mieć pewność, że przestrzegają oni wytycznych dotyczących okresów jazdy i odpoczynku oraz interweniować w razie potrzeby. Daje to większe poczucie pewności w kontekście bezpieczeństwa na drodze i minimalizowania ryzyka grzywien”.

Funkcja Remote Tacho Download jest już dostępna u dealerów DAF.

DAF Trucks

Wyświetlenia: 179

DPD Polska partnerem logistycznym Federacji Polskich Banków Żywności

10.01.2020

LOTOS Kolej otwiera nowoczesny Ośrodek Szkolenia Maszynistów

8.12.2019

Rok 2019 był lepszy, niż się spodziewano. Ale spowolnienie gospodarcze nas nie ominie

10.01.2020

Ogłaszamy przetarg na kolejny odcinek S1 na Śląsku!

12.12.2019

Elektryczne autobusy Volvo 7900 z Wrocławia na lotnisku w Birmingham

9.01.2020

Yusen Logistics rozwija swoje usługi na Pomorzu

18.12.2019
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Mark Richardson wesprze Dział Doradztwa Inwestycyjnego w Colliers International

13.01.2020

Plan naprawczy OT Logistics przynosi efekty – wzrost EBITDA o 43,6% r/r, wyniki głównych segmentów działalności na wyraźnym plusie

30.11.2019

Goodyear uruchomi nowy fundusz venture capital dla rozwoju przyszłej mobilności

10.01.2020

Nowe Dragony 2 LOTOS Kolej ruszyły w Polskę

13.01.2020

BM Reflex: Drożeje LPG i diesel

8.12.2019

Mamy decyzję ZRID na odcinek S5 Ornowo - Wirwajdy

19.12.2019