Nowość: Remote Tacho Download w DAF Connect

Nowość: Remote Tacho Download w DAF Connect

13.01.2020
Czas czytania ok. 1 minuty

DAF Trucks wprowadza w swojej platformie do zarządzania flotą DAF Connect nową funkcję: Remote Tacho Download. Umożliwia ona przedsiębiorcom transportowym sczytywanie, przechowywanie i analizę pamięci kart kierowców oraz tachografów online w czasie rzeczywistym. Remote Tacho Download pomaga operatorowi w prowadzeniu dokładnego systemu administracji danych tachografów oraz pozwala zaoszczędzić czas.

Funkcja Remote Tacho Download zostaje dodana do pulpitu DAF Connect — internetowej platformy do zarządzania flotą, która monitoruje pracę pojazdów, flot i kierowców w czasie rzeczywistym. Nowa aplikacja umożliwia szybki i wszechstronny dostęp do pełnego zakresu informacji z tachografów spływających z połączonych pojazdów i od ich kierowców. Czas jazdy i okresy odpoczynku przedstawiane są w czasie rzeczywistym.

Dzięki funkcji Remote Tacho Download firma DAF oferuje trzy rozwiązania w jednym — narzędzie do pobierania, przechowywania i analizy. Jorg Wijnands, kierownik ds. marketingu DAF Connect mówi: „Prowadzenie dokładnego rejestru danych z kart kierowców i pamięci tachografów wymaga dużego nakładu pracy i jest obarczone ryzykiem błędów. Każdy przypadek nierzetelnej księgowości może spowodować straty w wysokości tysięcy euro”.

Remote Tacho Download, czyli nowa funkcja platformy DAF Connect, zapewnia automatyczne odczyty i przechowywanie informacji z tachografów całkowicie zgodne ze wszystkimi wymogami prawnymi. Wijnands dodaje: „Przedsiębiorca transportowy może także stale monitorować pojazdy i kierowców, aby mieć pewność, że przestrzegają oni wytycznych dotyczących okresów jazdy i odpoczynku oraz interweniować w razie potrzeby. Daje to większe poczucie pewności w kontekście bezpieczeństwa na drodze i minimalizowania ryzyka grzywien”.

Funkcja Remote Tacho Download jest już dostępna u dealerów DAF.

DAF Trucks

Wyświetlenia: 369

Jaworzno kupuje kolejne autobusy elektryczne marki Solaris! 80% floty jest już bezemisyjna

30.03.2020

Michelin i AS 24 łączą siły w celu wdrożenia rozwiązania Fleet Diag 24, łatwego w użyciu zdalnego systemu usprawniającego diagnostykę stanu opon w stacjach serwisowych

4.03.2020

FPP: Dlaczego RDS milczy w sprawie koronawirusa?

12.03.2020

Nominacje do Stena Line Propeller Prize 2020 wystartowały!

26.02.2020

Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje rządowi rozwiązania, by ratować polskie firmy

20.03.2020

Wysokość barier wzdłuż dróg ma znaczenie

13.02.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

FPP apeluje: koniec z nieoskładkowanymi umowami zlecenie

3.02.2020

Stanowisko Związku Polskiego Leasingu i Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów w związku z przeciwdziałaniem skutkom epidemii COVID-19 w Polsce

18.03.2020

ID Logistics w 2019 roku - dynamiczny rozwój i wzrost sprzedaży o 10 proc.

7.02.2020

Koronawirus wpłynie na wypłacalność przedsiębiorców

18.03.2020

Goodyear jako pierwszy spełnił wysokie wymagania etykiety w zakresie efektywności paliwowej i przyczepności

3.03.2020

O przywództwie w czasach zarazy

18.03.2020