VIVE Group rośnie w siłę. Marc Pick nowym Dyrektorem Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling

VIVE Group rośnie w siłę. Marc Pick nowym Dyrektorem Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling

14.01.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Marc Pick objął stanowisko Dyrektora Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling. Jest to kolejny ważny krok dla rozwoju Grupy VIVE.

Marc Pick - Dyrektor Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling - posiada bogate, ponad 25-letnie doświadczenie operacyjne w pracy na stanowiskach menedżerskich, zdobyte w różnych kulturach organizacyjnych od dużych firm międzynarodowych do małych prywatnych przedsiębiorstw. Pracował m.in. w sektorach: motoryzacyjnym, elektronicznym, FMCG, w przemyśle szklarskim, a także w projektach Green Fields.

Marc Pick specjalizuje się w prowadzeniu operacji w środowisku produkcyjnym LEAN, polegającym na efektywnym planowaniu zysków i kontroli kosztów. Ma również doświadczenie w odpowiednim wprowadzaniu zmian i zarządzaniu transformacjami w organizacjach. Swoje działania oraz podejście do zarządzania biznesem opiera na modelu EFQM (European Foundation for Quality Management).

Marc Pick z wykształcenia jest inżynierem, ma udokumentowane osiągnięcia w zakresie wdrażania i utrzymywania optymalnych rozwiązań, takich jak np. dostawa na czas, zero ppm (brak wadliwych produktów), system ERP, a także budowanie efektywnych zespołów zarządzających w oparciu o wartości i analizę dysfunkcji zespołowych oraz entropii w organizacji. Zarządzał zespołami od kilku osób do ponad tysiąca pracowników, odpowiadając za coaching i mentoring, a także za rozwój zasobów technicznych w zakładach. Realizował wielomilionowe inwestycje zwiększające wartość firm.

Marc Pick dał się już poznać jako coach i mentor prowadząc „Warsztaty Liderów Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling”, które odbyły się w grudniu poprzedniego roku. Podczas wydarzenia zaprezentował on pracownikom plany rozwoju VIVE Group oraz oficjalnie rozpoczął długofalowy proces zmian.

Nasz statek wyrusza w kurs, ale to od jego załogi zależy powodzenie rejsu” – powiedział Marc Pick, Dyrektor Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling, podczas warsztatów nawiązując do książki Davida Marquet pt.: „Turn the Ship Around„ czyli „Zmień kurs”.

Relacja z „Warsztatów Liderów Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling” w tym miejscu -

Wyświetlenia: 725

Silniejsza tożsamość, więcej sportu, bardziej indywidualny charakter

1.06.2020

Cyfrowa przyszłość z LOTOSEM

15.05.2020

Znamy najkorzystniejszą ofertę na budowę obwodnicy Oświęcimia

18.05.2020

Gemius: DPD Polska najchętniej wybieraną firmą kurierską w Polsce

1.07.2020

#StrefaBezpiecznaOdCovid-19 – konkurs FPP dla przedsiębiorców

11.05.2020

Nowość na rynku – opony letnie BFGoodrich Advantage oraz BFGoodrich Advantage SUV

14.05.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Jak zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne przy odmrażaniu gospodarki?

18.05.2020

Dachser inwestuje 22,5 mln euro w Norymberdze

9.06.2020

#keepcargomoving – Agility organizuje transporty medyczne i specjalne

21.05.2020

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 – jeszcze lepsza opona całoroczna

15.05.2020

Bardzo dobry pierwszy kwartał na łódzkim rynku biurowym

27.05.2020

Kroczyce, Padła, Szczekociny i Goleniowy zyskają obwodnice

29.05.2020