VIVE Group rośnie w siłę. Marc Pick nowym Dyrektorem Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling

VIVE Group rośnie w siłę. Marc Pick nowym Dyrektorem Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling

14.01.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Marc Pick objął stanowisko Dyrektora Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling. Jest to kolejny ważny krok dla rozwoju Grupy VIVE.

Marc Pick - Dyrektor Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling - posiada bogate, ponad 25-letnie doświadczenie operacyjne w pracy na stanowiskach menedżerskich, zdobyte w różnych kulturach organizacyjnych od dużych firm międzynarodowych do małych prywatnych przedsiębiorstw. Pracował m.in. w sektorach: motoryzacyjnym, elektronicznym, FMCG, w przemyśle szklarskim, a także w projektach Green Fields.

Marc Pick specjalizuje się w prowadzeniu operacji w środowisku produkcyjnym LEAN, polegającym na efektywnym planowaniu zysków i kontroli kosztów. Ma również doświadczenie w odpowiednim wprowadzaniu zmian i zarządzaniu transformacjami w organizacjach. Swoje działania oraz podejście do zarządzania biznesem opiera na modelu EFQM (European Foundation for Quality Management).

Marc Pick z wykształcenia jest inżynierem, ma udokumentowane osiągnięcia w zakresie wdrażania i utrzymywania optymalnych rozwiązań, takich jak np. dostawa na czas, zero ppm (brak wadliwych produktów), system ERP, a także budowanie efektywnych zespołów zarządzających w oparciu o wartości i analizę dysfunkcji zespołowych oraz entropii w organizacji. Zarządzał zespołami od kilku osób do ponad tysiąca pracowników, odpowiadając za coaching i mentoring, a także za rozwój zasobów technicznych w zakładach. Realizował wielomilionowe inwestycje zwiększające wartość firm.

Marc Pick dał się już poznać jako coach i mentor prowadząc „Warsztaty Liderów Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling”, które odbyły się w grudniu poprzedniego roku. Podczas wydarzenia zaprezentował on pracownikom plany rozwoju VIVE Group oraz oficjalnie rozpoczął długofalowy proces zmian.

Nasz statek wyrusza w kurs, ale to od jego załogi zależy powodzenie rejsu” – powiedział Marc Pick, Dyrektor Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling, podczas warsztatów nawiązując do książki Davida Marquet pt.: „Turn the Ship Around„ czyli „Zmień kurs”.

Relacja z „Warsztatów Liderów Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling” w tym miejscu -

Wyświetlenia: 178

Obwodnica Sanoka - wniosek o zezwolenie na użytkowanie złożony

8.01.2020

FM Logistic z nagrodą Lider Logistyki w kategorii Integracja łańcuchów dostaw producentów i dystrybutorów

8.12.2019

GDDKiA - Łączy nas krew, która ratuje życie. Podsumowujemy zbiórkę krwi z okazji jubileuszu 200 lat Centralnej Administracji Drogowej

13.01.2020

INPOST ma już 6000 paczkomatów® Sieć gotowa na Black Friday i szczyt świąteczny

28.11.2019

Webfleet Solutions zrekompensuje emisję dwutlenku węgla

17.12.2019

Elektryczne autobusy Volvo 7900 z Wrocławia na lotnisku w Birmingham

9.01.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pojazd badawczy ESF 2019 prezentuje nowe idee bezpieczeństwa Mercedes-Benz – z myślą o nowej mobilności

19.12.2019

Czy przygotowałeś swoje auto na nadejście zimy? milesPLUS diesel arktyczny zadba o silnik twojego samochodu w każdych warunkach

4.12.2019

DPD Polska partnerem logistycznym Federacji Polskich Banków Żywności

10.01.2020

Nowy alarm Scania chroni przed kradzieżą paliwa

10.01.2020

Dachser inwestuje 9,5 mln euro w rozbudowę oddziału

28.11.2019

GDDKiA - Znamy już wszystkich wykonawców zainteresowanych budową A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami

13.01.2020