DHL Parcel z nagrodą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

DHL Parcel z nagrodą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

28.01.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Firma DHL Parcel została wyróżniona w 47. Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy, organizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem konkursu jest inspirowanie do podejmowania działań oraz upowszechniania rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i warunki pracy. Kapituła konkursowa doceniła DHL Parcel Polska za autorski projekt „Ergonomia 50+”, w ramach którego przeprowadzono szereg działań optymalizujących warunki pracy magazynowej, ze szczególnym uwzględnieniem osób po 50. roku życia. Wdrożenie nowych rozwiązań poprzedził profesjonalny audyt z udziałem ekspertów z zakresu BHP oraz ergonomii.

W jego efekcie stanowiska pracy magazynowej zostały doposażone m.in. w tzw. antyzmęczeniowe maty oraz podpory do stania, a także specjalne pasy biodrowe chroniące przed urazami odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Przetestowano również manipulatory podciśnieniowe, które wspierają pracowników przy podnoszeniu ciężkich przesyłek. Ponadto w ramach projektu zostały przygotowane liczne materiały instruktażowe i edukacyjne, których zadaniem jest zwiększanie wiedzy pracowników na temat bezpieczeństwa pracy.

- Zarówno w Polsce, jak i całej Europie systematycznie wzrasta wiek statystycznego mieszkańca. W efekcie tego zjawiska na rynku pracy pojawił się nowy trend – pracodawcy otworzyli się na osoby, w wieku dojrzałym i coraz chętniej zatrudniają je w swoich strukturach. W DHL Parcel Polska już od wielu lat dostrzegamy potencjał starszych pracowników, a co za tym idzie ogromną wartość wielopokoleniowych zespołów.

Projekt „Ergonomia 50+”, za który otrzymaliśmy wyróżnienie, opracowaliśmy właśnie po to, by zapewnić bezpieczne i nowoczesne warunki pracy osobom w każdym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb kadry w wieku dojrzałym– mówi Paweł Pawlik, kierownik Działu BHP DHL Parcel Polska. – Jestem przekonany, że wdrażając ten program, wykroczyliśmy daleko ponad minimalne wymagania, wskazane w obowiązujących przepisach BHP. Cieszymy się, że nasza inicjatywa została doceniona przez jury – dodaje.

DHL Parcel

Wyświetlenia: 457

Dachser ogłasza przyszły zarząd

28.03.2020

Opony Goodyear EfficientGrip Performance 2 zawiozą Cię dalej

14.02.2020

Wyjazd z Warszawy na południe drogą S7 ma nowego wykonawcę

14.02.2020

Grupa Fracht uruchamia regularne loty frachtowe na trasie Europa - USA

19.03.2020

DHL Parcel najlepszym pracodawcą w Polsce

19.02.2020

BM Reflex: Poza LPG ceny paliw niemal bez zmian

17.02.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Włochy najpopularniejszym kierunkiem narciarskim w tym sezonie

4.03.2020

ENGIE i IVECO uruchamiają nową stację tankowania gazu ziemnego

28.02.2020

Co nas czeka w gospodarce światowej i polskiej w 2020 roku?

13.03.2020

Koronawirus wpłynie na wypłacalność przedsiębiorców

18.03.2020

Budowy trwają, a przetargi na nowe inwestycje będą ogłaszane

1.04.2020

Żołnierze Pomorskiej Brygady WOT na LOTOSIE tankują za darmo

23.03.2020