Solaris zaprezentuje nowy, piętnastometrowy autobus elektryczny!

Solaris zaprezentuje nowy, piętnastometrowy autobus elektryczny!

29.01.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Jeszcze w tym roku Solaris zaprezentuje nową ofertę w segmencie autobusów elektrycznych. Będzie to niskowejściowy Solaris Urbino 15 LE electric. Trójosiowy autobus budowany jest głównie z myślą o odbiorcach z rynku skandynawskiego. Pojazd będzie oferowany zarówno jako autobus typowo miejski (klasa I), ale także międzymiastowy (klasa II).

Firma Solaris pierwsze trójosiowe autobusy o długości 15 metrów oferowała już w roku 1999. Były to jednak modele bazujące na konwencjonalnych silnikach spalinowych i CNG. Do tej pory Solaris dostarczył do klientów blisko 1300 sztuk tego typu.

W tym roku producent zdecydował o skonstruowaniu nowej generacji modelu Solaris Urbino 15 LE tylko i wyłącznie w wersji elektrycznej.

Niskowejściowy autobus konstruowany jest głównie z myślą o operatorach z rynków skandynawskich, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na tego typu pojazdy obsługujące nie tylko ruch miejski, ale także międzymiastowy.

Solaris Urbino 15 LE electric będzie dostępny w wersjach z dwoma lub trzema parami drzwi (2-2-0 lub 2-2-1) i będzie mógł zabrać na pokład do 55 pasażerów na miejscach siedzących.

Magazynami energii będą baterie najnowszej generacji Solaris High Energy+ o bardzo dużej gęstości energii, których pojemność zagwarantuje odpowiedni dystans autobusu zarówno na trasach miejskich, jak i międzymiastowych. Baterie będzie można ładować na dwa sposoby, w zależności od preferencji użytkowników – za pomocą ładowarki plug-in lub pantografu zamontowanego na dachu pojazdu.

W najbliższych tygodniach zakończą się prace projektowe nad nowym pojazdem i rozpocznie się produkcja dwóch egzemplarzy przedseryjnych. Należy podkreślić, że już teraz operatorzy z jednego ze skandynawskich krajów, potwierdzili chęć przetestowania pojazdów w realnych warunkach drogowych.

“Pomimo tego, że budujemy nowy model niskowejściowego autobusu elektrycznego głównie z myślą o rynkach skandynawskich, to oczywiście nie ograniczamy się do oferowania tego pojazdu tylko w tych krajach. Będzie on dostępny dla wszystkich operatorów, którzy szukają trójosiowych autobusów LE do przewozów miejskich i międzymiastowych. To także całkowicie bezemisyjna alternatywa w tej klasie dla autobusów CNG” – mówi o nowym produkcie Petros Spinaris, Wiceprezes Solarisa.

Kolejne szczegóły techniczne na temat Solarisa Urbino 15 LE electric producent przedstawić ma w kwietniu tego roku.

Solaris Bus & Coach

Wyświetlenia: 340

ELMEX inwestuje we flotę pojazdów Scania LNG

24.02.2020

Trzy drogi do tego, aby zdalna praca była szeroko dostępna i bezpieczna

18.03.2020

Zielona energia w Polsce - legislacja musi nadążać za zmianami technicznymi

25.02.2020

Volvo Trucks wprowadza na rynek nowe Volvo FH — kolejną generację samochodów ciężarowych zaprojektowanych z myślą o kierowcy

27.02.2020

COVID-19 Raport Specjalny: Wydanie Drugie

26.03.2020

Propozycje instrumentów wsparcia przedsiębiorstw polskiego przemysłu w czasie i na skutek epidemii koronawirusa

21.03.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Trendy w obszarze wsparcia sprzedaży B2B w 2020 roku

18.03.2020

FPP i CALPE: Potrzebne regulacje pracy zdalnej poszerzające opcję telepracy

25.03.2020

O przywództwie w czasach zarazy

18.03.2020

Inter Cars w trosce o bezpieczeństwo swoich kierowców

20.03.2020

10-tysięczny pojazd DAF z fabrycznie wykonaną zabudową wyprodukowany w Leyland

10.03.2020

Dachser inwestuje w Holandii

5.03.2020