Selena Labs nagrodzona Diamentem Forbesa

Selena Labs nagrodzona Diamentem Forbesa

3.02.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Innowacyjne centrum R&D koordynuje prace badawcze Grupy Selena na świecie

Selena Labs – centrum badawczo-rozwojowe Grupy Selena, jednego z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej oraz właściciela marki TYTAN – została nagrodzona tytułem Diament Forbesa 2020. Selena Labs kontynuuje strategię rozwoju innowacyjnych produktów i wdrażania unikatowych rozwiązań w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK" w Dzierżoniowie. Inwestycja o wartości niemal 8 mln zł i powierzchni użytkowej ponad 4000 m2znacząco zwiększa możliwości firmy w zakresie opracowywania i wdrażania na światowe rynki rozwiązań chemii budowlanej o unikatowych parametrach.

„Diamenty Forbesa” to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Wyniki rankingu „Diamenty Forbesa 2020” zostały opracowane w redakcji na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2014 – 2018, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych.

„Siłą Seleny są ciągłe poszukiwania nowych, wysokiej jakości rozwiązań zmieniających podejście do budownictwa w oparciu o kreatywność naszych pracowników.Dzisiaj mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją na rynku niż kilkanaście lat temu. Zauważamy znaczny wzrost poziomu wiedzy i umiejętności pracowników budowlanych oraz większą świadomość stosowanych technologii aplikacyjnych.Dlatego tak istotne jest uważne obserwowanie otoczenia, w którym działamy oraz bezpośrednia współpraca z budowniczymi, światem nauki m.in. Politechniką Wrocławską, jak również dostawcami, którzy tworzą nowe surowce. Wychodzimy z założenia, że R&D powinno łączyć*trzy aspekty działalności: śledzenie najnowszych rozwiązań naukowych, współpraca i obserwacja potrzeb użytkownika – co jest kluczowe dla sformułowania właściwego produktu – oraz zdolność analizy i zarządzania wiedzą, aby ją właściwie wykorzystać w ramach jednego produktu***. Naszym zadaniem jest tworzenie innowacji, przez którą rozumiemy dodatkową wartość, jaką otrzymuje użytkownik stosujący nasze produkty na budowie – np. bezpieczeństwo i szybkość realizacji zadania przy zachowaniu najwyższej jakości. Dzięki szybszej drodze otrzymywania nowoczesnych rozwiązań produktowych odpowiadamy na aktualne potrzeby i skutecznie konkurujemy na arenie międzynarodowej” mówi Wojciech Komala, prezes Selena Labs.**

Selena Labs koordynuje działania działów R&D z Polski, Włoch, Hiszpanii, Turcji oraz Chin. Dzięki temu globalnie zintegrowany zespół ściśle ze sobą współpracuje, wymienia doświadczenia i znajduje rozwiązania dla profesjonalnych użytkowników w ponad 70. krajach na świecie. Spółka otrzymała dofinansowanie na wyposażenie laboratorium w wysokości około 800 tys. zł w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Poddziałanie 4.5.2. Ministerstwa Gospodarki.

Selena Labs uczestniczy również w projektach w ramach programu Horyzont 2020 i jest pierwszą polską firmą będącą liderem projektu prowadzonego w ramach międzynarodowego konsorcjum. Centrum otrzymało grant na opracowanie i wdrożenie systemu pian oraz pianoklejów poliuretanowych o wysokich właściwościach izolacyjnych – w ramach projektu EENSULATE. Jest to część największego w historii Unii Europejskiej programu finansowania badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020 – jego budżet to blisko 80 mld euro. Oprócz projektu EENSULATE, Selena Labs uczestniczy w ramach programu Horyzont 2020 także w projekcie BioMotive, który ma na celu przygotowanie gruntu pod produkcję oraz sprzedaż komponentów opartych na surowcach bioodtwarzalnych, pochodzących z roślin.

Wyświetlenia: 327

Dachser pomaga w walce z COVID-19

31.03.2020

Circle K dziękuje służbom ratowniczym i zaprasza na darmową kawę na stacjach

19.03.2020

PESA i Orlen coraz bardziej zaawansowane w budowie lokomotywy na wodór. Ma być gotowa w 2021 roku

21.02.2020

Profesjonalne usługi TSL jeszcze bliżej. Strona internetowa VIVE Logistics jest już aktywna

11.03.2020

Trendy w obszarze wsparcia sprzedaży B2B w 2020 roku

18.03.2020

Prawie 14 mld euro zasiliło rynek inwestycyjny w regionie CEE w 2019

5.03.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

O przywództwie w czasach zarazy

18.03.2020

Mercedes-Benz oferuje wsparcie przy produkcji sprzętu medycznego

31.03.2020

Rynek biurowy w obliczu koronawirusa

31.03.2020

CBRE wybiera Warsaw UNIT

31.03.2020

Partnerstwo Element Logic z AutoStore – logistyka przyszłości w e-commerce

28.02.2020

PLK i GDDKiA będą ściślej współpracować przy inwestycjach

3.03.2020