Volvo z zamówieniem na kolejne elektryczne, przegubowe autobusy miejskie

Volvo z zamówieniem na kolejne elektryczne, przegubowe autobusy miejskie

4.02.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Volvo Buses podpisało kolejne duże zamówienie na miejskie autobusy elektryczne. Nobina, operator komunikacji miejskiej ze szwedzkiego Malmö, zamówił 60 elektrycznych autobusów przegubowych, które wejdą do eksploatacji w przyszłym roku. Wszystkie zostaną wyprodukowane i dostarczone z wrocławskiej fabryki Volvo.

„Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy kolejne duże zamówienie na miejskie autobusy elektryczne. W ostatnim czasie przyjęliśmy zamówienia na prawie 220 elektrycznych autobusów dla dwóch największych miast w Szwecji (w listopadzie ub. roku operator z Goeteborga zamówił 157 pojazdów – przyp. red.). Pokazuje to, że autobusy elektryczne już teraz stanowią realne rozwiązanie dla miast, które chcą korzystać z transportu publicznego w sposób zrównoważony. Co więcej, elektromobilność zwiększa elastyczność i stwarza zupełnie nowe możliwości planowania miejskiego - transport publiczny można zbliżyć do miejsc, w których ludzie mieszkają i pracują”, mówi Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.

Elektryczne autobusy zamówione przez Nobina to Volvo 7900 Electric Articulated - model, który został wprowadzony na rynek jesienią 2019 roku. Pojazdy te mogą przewozić do 150 pasażerów i są o 80% bardziej energooszczędne niż odpowiadające im modele z silnikiem diesla. Ich akumulatory mogą być szybko ładowane za pośrednictwem stacji OppCharge TM znajdujących się na trasie autobusu, mogą być też ładowane podczas postoju w zajezdni.

„Nasze podejście określić można jako systemowe i holistyczne. Koncentrujemy się na wysokiej niezawodności, wydajności oraz wysokim poziomie usług - zarówno dla pasażerów, jak i dla operatorów autobusów. Naszym celem jest dalszy rozwój zelektryfikowanych rozwiązań dla miast, które chcą korzystać z cichego i bezemisyjnego transportu publicznego”, mówi Håkan Agnevall.

„Obserwujemy szybkie zmiany w transporcie publicznym, gdzie technologia i pojazdy elektryczne w coraz większym stopniu wychodzą naprzeciw potrzebom pasażerów w zakresie wydajnego, komfortowego i zrównoważonego transportu publicznego. Elektryczne autobusy przegubowe Volvo i ich duża pojemność akumulatorów spełniają nasze potrzeby i wysokie wymagania w zakresie nowoczesnego i zrównoważonego ruchu autobusowego w Malmö”, mówi Henrik Dagnäs, Dyrektor Zarządzajacy w Nobina Sweden.

Model Volvo 7900 Electric Articulated jest przystosowany do jazdy w obszarach o ograniczonym ruchu, gdzie obowiązują szczególnie surowe normy w zakresie hałasu, emisji spalin czy prędkości - na przykład w strefach o zerowej emisji spalin i na wewnętrznych przystankach autobusowych.

Wszystkie zamówione przez szwedzkiego operatora autobusy zostaną dostarczone do Malmö z wrocławskiej fabryki Volvo - między styczniem a kwietniem przyszłego roku.

Volvo Buses

Wyświetlenia: 271

Sektor nieruchomości z mocnym wynikiem inwestycyjnym. Biura górą

15.01.2020

Elektryczne autobusy Volvo 7900 z Wrocławia na lotnisku w Birmingham

9.01.2020

Wpływ rozwoju e-commerce na branżę magazynową

13.01.2020

Dlaczego kierowcy BMW i Audi płacą więcej za OC?

9.01.2020

Konrad Hernik wzmacnia zarząd OT Logistics i obejmuje stanowisko prezesa

18.01.2020

Ponad 70% transakcji w sektorze mieszkaniowym

15.01.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Czy branżę logistyczną czeka recesja w 2020 roku? – Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility

17.02.2020

Rewolucja w miejskiej mobilności. Jedna aplikacja pozwoli zamówić taksówkę, kupić bilet autobusowy czy wynająć samochód na minuty

3.02.2020

VIVE Group rośnie w siłę. Marc Pick nowym Dyrektorem Pionu Operacyjnego VIVE Textile Recycling

14.01.2020

Instrumenty finansowe, które wspierają europejskie MŚP

10.01.2020

Partnerstwo strategiczne Vestas i DSV Panalpina

3.02.2020

Najwyższe poziomy emisji CO2 w historii – szczyt klimatyczny nie przyniósł rezultatów

14.01.2020