Volvo z zamówieniem na kolejne elektryczne, przegubowe autobusy miejskie

Volvo z zamówieniem na kolejne elektryczne, przegubowe autobusy miejskie

4.02.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Volvo Buses podpisało kolejne duże zamówienie na miejskie autobusy elektryczne. Nobina, operator komunikacji miejskiej ze szwedzkiego Malmö, zamówił 60 elektrycznych autobusów przegubowych, które wejdą do eksploatacji w przyszłym roku. Wszystkie zostaną wyprodukowane i dostarczone z wrocławskiej fabryki Volvo.

„Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy kolejne duże zamówienie na miejskie autobusy elektryczne. W ostatnim czasie przyjęliśmy zamówienia na prawie 220 elektrycznych autobusów dla dwóch największych miast w Szwecji (w listopadzie ub. roku operator z Goeteborga zamówił 157 pojazdów – przyp. red.). Pokazuje to, że autobusy elektryczne już teraz stanowią realne rozwiązanie dla miast, które chcą korzystać z transportu publicznego w sposób zrównoważony. Co więcej, elektromobilność zwiększa elastyczność i stwarza zupełnie nowe możliwości planowania miejskiego - transport publiczny można zbliżyć do miejsc, w których ludzie mieszkają i pracują”, mówi Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.

Elektryczne autobusy zamówione przez Nobina to Volvo 7900 Electric Articulated - model, który został wprowadzony na rynek jesienią 2019 roku. Pojazdy te mogą przewozić do 150 pasażerów i są o 80% bardziej energooszczędne niż odpowiadające im modele z silnikiem diesla. Ich akumulatory mogą być szybko ładowane za pośrednictwem stacji OppCharge TM znajdujących się na trasie autobusu, mogą być też ładowane podczas postoju w zajezdni.

„Nasze podejście określić można jako systemowe i holistyczne. Koncentrujemy się na wysokiej niezawodności, wydajności oraz wysokim poziomie usług - zarówno dla pasażerów, jak i dla operatorów autobusów. Naszym celem jest dalszy rozwój zelektryfikowanych rozwiązań dla miast, które chcą korzystać z cichego i bezemisyjnego transportu publicznego”, mówi Håkan Agnevall.

„Obserwujemy szybkie zmiany w transporcie publicznym, gdzie technologia i pojazdy elektryczne w coraz większym stopniu wychodzą naprzeciw potrzebom pasażerów w zakresie wydajnego, komfortowego i zrównoważonego transportu publicznego. Elektryczne autobusy przegubowe Volvo i ich duża pojemność akumulatorów spełniają nasze potrzeby i wysokie wymagania w zakresie nowoczesnego i zrównoważonego ruchu autobusowego w Malmö”, mówi Henrik Dagnäs, Dyrektor Zarządzajacy w Nobina Sweden.

Model Volvo 7900 Electric Articulated jest przystosowany do jazdy w obszarach o ograniczonym ruchu, gdzie obowiązują szczególnie surowe normy w zakresie hałasu, emisji spalin czy prędkości - na przykład w strefach o zerowej emisji spalin i na wewnętrznych przystankach autobusowych.

Wszystkie zamówione przez szwedzkiego operatora autobusy zostaną dostarczone do Malmö z wrocławskiej fabryki Volvo - między styczniem a kwietniem przyszłego roku.

Volvo Buses

Wyświetlenia: 434

EFL daje kolejne narzędzie wsparcia dla Klientów. Nawet 6 miesięcy przerwy w spłacie kapitału bez opłat manipulacyjnych

30.03.2020

Pozytywne zakończenie testu bankowego Projektu EFRA

25.03.2020

PACCAR przedstawia aktualizację dotyczącą działalności przedsiębiorstwa

25.03.2020

Dachser ogłasza przyszły zarząd

28.03.2020

Aplikacja, która ma zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej

20.02.2020

Co nas czeka w gospodarce światowej i polskiej w 2020 roku?

13.03.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Czy ekonomia współdzielenia zrewolucjonizuje gospodarkę?

11.03.2020

Samochodem po zakrapianej imprezie – ilu Polaków ryzykuje?

7.02.2020

CEVA Logistics operatorem logistycznym Airbusa w Niemczech

2.03.2020

Rozmawiamy z branżą geologiczną

5.03.2020

DPD Polska partnerem strategicznym programu Zobacz Lepszą Przyszłość organizowanego przez Grupę Essilor Polska, fundację Vision for Life oraz fundację Polki Mogą Wszystko

17.02.2020

Mostostal Warszawa zrealizuje obiekty Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych w Krakowie

12.02.2020